WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 23 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Włóż ręce w glinę

Dorota Łasisz „Mimbres” Pracownia Ceramiki   |  11 września 2015

Włóż ręce w glinę

Ceramika od najdawniejszych czasów korzysta z tworzywa pierwotnego i zarazem najbliższego człowiekowi. Każdy, kto choć raz w życiu dotknie gliny, wcześniej czy później do niej powróci. Najlepiej wiedzą to uczestnicy zajęć ceramicznych w Ośrodku Kultury w Wesołej oraz w ODT Pogodna. Glina wciąż zachęca do ugniatania jej w dłoni, nadawania jej realnych kształtów, realizowania twórczych pomysłów.

Młodzież i dzieci uczestniczący w zajęciach z wielką radością biorą również udział w ogólnopolskich konkursach ceramicznych i plastycznych. Sekcja ceramiki odnosi na tym polu ogromne sukcesy. Warto wspomnieć o kilku takich konkursach i szczerze pogratulować wszystkim biorącym w nich udział.

„Anioł 2015”: wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej otrzymała Jessica Wilniewczyc, natomiast prace Julki Madziar, Tosi Makowskiej oraz Weroniki Zając zostały nominowane do ogólnopolskiej wystawy.

„Projekt pocztówki wielkanocnej”: I m-ce Antoni Szczepkowski kat.5 lat, I m-ce Franciszek Maciążek kat.7-9 lat. Wiktoria Jeżewska, Zuzia Rydlewska i Zuzia Grzegorczyk otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych.

„Garnków w gospodarstwie nigdy nie za dużo”: kopię naczynia kultury Nazca ulepiła Jessica Wilniewczyc, zdobywając kwalifikację do ogólnopolskiej wystawy.

„KOT”: I m-ce Zuzanna Rydlewska, III m-ce Jessica Wilniewczyc w kategorii rzeźba. Antoś Szczepkowski i Tosia Makowska otrzymali kwalifikację do ogólnopolskiego biennale w kategorii płaskorzeźby.

Należy dodać, że na każdy z konkursów napływa nawet 3-4 tys. prac, zatem konkurencja jest ogromna! Jako instruktor ceramiki oraz ceramik wszystkim moim uczniom serdecznie gratuluję!

A wszystkim tym, którzy nie wiedzą, w co włożyć ręce w nowym roku szkolnym, radzę – włóżcie je w glinę! Zapraszam na zajęcia do Ośrodka Kultury oraz do mojej pracowni.

Tagi: ceramika, glina, zajęcia z gliny, warsztaty


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
Stalgast

Kalendarz Imprez

Luty 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 23 lutego 2020

Promocja kadetów kursu SONDA i przysięga wojskowa w jednym

Środa, 26 lutego 2020

Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Niedziela, 1 marca 2020

Urodziny Chopina - koncert 1 marca

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czego najbardziej brakuje Ci w Warszawie?

bardziej rozbudowanej sieci metra
ścieżek rowerowych
odkrytych basenów
skwerów
ławek
placów zabaw
koszy na śmieci
toalet publicznych
inne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń