WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 25 stycznia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł, Miłosz

Nowy sezon w Centrum Promocji Kultury

Wojciech Matz  |  9 listopada 2015

Nowy sezon w Centrum Promocji Kultury

Jesień już w pełni, temu niestety nie da się zaprzeczyć. Nie oznacza to jednak, że skazani jesteśmy na długie, leniwe i nieciekawe wieczory. Praga-Południe, jako dzielnica ukierunkowana na mieszkańców, oferuje bogatą ofertę sportową, edukacyjną i kulturalną. W tej ostatniej kategorii mieścimy się my, czyli Centrum Promocji Kultury. Znajdujemy się na ul. Podskarbińskiej 2 i czekamy na Was. A dlaczego mielibyście nas odwiedzić? Już wyjaśniam.

Wydarzenia kulturalne

Każdego miesiąca staramy się przygotować ciekawą ofertę kulturalną, skierowaną do mieszkańców Pragi-Południe. Znajdziecie u nas zarówno koncerty muzyki klasycznej, jak i występy rockowe, kabaret, wykłady, spektakle teatralne i przedstawienia dla dzieci.

Ale po kolei. Ważnym i lubianym cyklem są występy Kabaretu „Filip z Konopi” Filipa Borowskiego. Gospodarz – aktor, konferansjer i kabareciarz ma w zwyczaju bawić do łez zgromadzoną publiczność. Filip jest prawdziwym altruistą – nie potrafi odmówić swoim przyjaciołom czasu scenicznego. A że do grona jego przyjaciół należą m.in. Tadeusz Drozda, Jerzy Połomski, Bohdan Łazuka, Lidia Stanisławska, Danuta Stankiewicz i wielu, wielu innych – na tym publiczność jedynie korzysta.

Koneserów literatury zapraszamy 1-2 razy w miesiącu na Wieczorki Literackie. Publiczność może zapoznać się z najnowszymi wydawnictwami czy porozmawiać z autorami. Gospodarzem wieczoru jest krytyk literacki Jan Zdzisław Brudnicki, co gwarantuje wysoki poziom dyskusji i utalentowanych gości.

Kilka razy w miesiącu oddajemy naszą scenę do dyspozycji aktorom teatralnym. Poza spektaklami dla widzów dorosłych, przygotowujemy także ofertę dla dzieci. Trzeba przyznać, że przedstawienia dla najmłodszych cieszą się ogromną popularnością, a dzieci wychodzą z CePeK-u zachwycone.

Odrębną kategorią są koncerty organizowane przez Centrum. Staramy się różnicować ofertę tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Wymienione już na wstępie koncerty muzyki klasycznej przeplatają się z lubianymi przez młode pokolenie koncertami rockowymi, folkowymi i alternatywnymi wschodzących gwiazd sceny muzycznej.

Jeśli jeszcze nie znaleźliście niczego dla siebie, pamiętajcie, że staramy się prezentować także inne gatunki muzyczne, takie jak blues, jazz, muzykę cygańską i wszystkie te, których nasi goście oczekują.

Zajęcia i kursy

Poza programem kulturalnym oferujemy Wam szeroki wybór kursów, warsztatów i zajęć dla uczestników w każdym wieku. Zapraszamy na kursy komputerowe, językowe czy kurs fotograficzny. Z pomocą Centrum Francuskiego i Rachunkowości prowadzimy kurs savoir-vivre.

Zapraszamy chętnych do uczestnictwa w zajęciach muzycznych. Szkoła Piotra Galińskiego prowadzi u nas zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Szkoła Tańca MBB zaprasza dzieci do nauki tańca towarzyskiego i nowoczesnego, oferujemy naukę gry na gitarze klasycznej i perkusji, warsztaty emisji głosu i śpiewu solowego, a także zajęcia ruchowe dla najmłodszych.

Naszą największą i najliczniejszą sekcją jest sekcja plastyczna. Wykwalifikowani instruktorzy gwarantują wysoki poziom nauczania w takich dziedzinach jak malarstwo, rzeźba, ceramika artystyczna, rysunek, grafika, a nawet tkactwo, zdobienie tkanin czy renowacja mebli!

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań, wieku czy posiadanych talentów.

Szczegółów szukajcie na naszej stronie: http://www.cpk.art.pl/

Zapraszamy!

 

Tagi: centrum promocji kultury, cpk, oferta cpk, wydarzenia w centrum promocji kultury


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Styczeń 2022
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


29 stycznia - 11 lutego 2022

Wernisaż "To, o czym nie wiecie"

Sobota, 5 lutego 2022

Mecz piłki ręcznej Wesoła-Rzeszów

Niedziela, 6 lutego 2022

XVII edycja Biegu Wedla

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń