WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 30 listopada 2021 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Grudzień w Centrum Promocji Kultury

Redakcja  |  26 listopada 2015

Grudzień w Centrum Promocji Kultury

Grudzień to miesiąc świąteczny, ale nie oznacza to, że jesteście skazani jedynie na mycie okien, bieganie po sklepach i przygotowywanie świątecznego stołu. Jeśli tylko znajdziecie czas, zapraszamy do CPK – warto!

A co proponujemy? Zaczynamy już 1 grudnia prelekcją historyczną na temat powstania listopadowego. Poprowadzi ją przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego, absolwent historii na UKSW, Pan Robert Markiewicz. To chyba wystarczająca rekomendacja, nieprawdaż?

5 grudnia na deskach CPK zagości klasyk – spektakl teatralny pt. „Na pełnym morzu” według sztuki S. Mrożka. Specjalnie dla Was wystąpią członkowie grupy Zapis Fonetyczny. Bilety w cenie 5 zł do nabycia od 1 grudnia w Centrum Promocji Kultury.

Już dzień później pierwsze grudniowe święto, czyli MIKOŁAJKI! Tego dnia przygotowaliśmy coś specjalnego dla Waszych pociech. O godz.11 zapraszamy na przedświąteczne warsztaty. Zabierzcie bliskich, przyjaciół i oczywiście dzieciaki. Nasi instruktorzy nauczą Was wykonywać ozdoby choinkowe, zawieszki z suszonych owoców i sianka, a także drobne mikołajkowe upominki. Warsztatom towarzyszyć będzie kiermasz wyrobów artystycznych – to dla tych, którzy nie czują się na siłach, by rozpocząć przygodę z rękodziełem.

Pozostając w mikołajkowej atmosferze, o godzinie 15 zapraszamy najmłodszych kinomanów na film pt. „Dziewczynka z zapałkami”, oparty na klasycznej bajce H.Ch. Andersena. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Waldemara Rychłego z zespołem. Warto pamiętać, że Święta to nie tylko „Kevin sam w domu” :-)

Mylicie się, jeśli sądzicie, że to koniec atrakcji. Tym razem jednak przygotowaliśmy coś dla Was, dorosłych. O godz. 19 w CPK zadebiutuje stand-up. Program pt. „Old Jamajka Stand-Up” zaprezentuje duet w składzie Krzysztof Szubzda oraz Marek Grabie. Dla tych z Was, którym zdarzyło się oglądać improwizowany serial kabaretowy „Spadkobiercy”, postać Pana Marka jest z całą pewnością dobrze znana z roli dr. Dreyfusa. Prawda, że zapowiada się zabawnie :-)?

Jeśli znużą Was wszechobecne Święta, pomożemy oderwać się, choć na chwilę, od wigilijnego szaleństwa i przeniesiemy się na jeden wieczór do Ameryki Południowej. 15 grudnia spotkamy się z podróżnikiem i kulturoznawcą, Markiem Łasiszem. Pan Marek zabierze nas w podróż po Amazonii, opowie o wyprawie w głąb kolumbijskiej dżungli i zaprezentuje zdjęcia, obrazujące życie ludzi po drugiej stronie globu. Prelekcja oparta jest na własnych przeżyciach Pana Marka, który przemierza świat po to, by dzielić się swoimi doświadczeniami m.in. z gośćmi Centrum.

Nasz program jest znacznie bogatszy niż kilka wyżej opisanych wydarzeń, dlatego zapraszamy na ul. Podskarbińską 2, a także na www.cpk.art.pl oraz www.facebook.com/cpkpp po więcej informacji.

Tagi: centrum promocji kultury, cpk, oferta cpk, wydarzenia w centrum promocji kultury


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Która forma z letnich atrakcji miejskich podobała Ci się w tym roku najbardziej?

spacery z przewodnikiem
koncerty plenerowe
kino plenerowe
wycieczki rowerowe
wszystko co działo się nad Wisłą
wyprzedaże garażowe
plenerowe zajęcia sportowe
rejsy Wisłą
nie korzystałem/am z żadnej z ww. atrakcji
podobały mi się wszystkie
Zobacz wyniki
szkoła2

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń