WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Martyna, Maciej, Marcin

Kwietniowe propozycje Ośrodka Kultury w Wesołej

OK Wesoła  |  4 kwietnia 2016

Kwietniowe propozycje Ośrodka Kultury w Wesołej

Przegląd dzielnicowych młodych talentów artystycznych, spektakle teatralne, wystawy to tylko niektóre wydarzenia, które Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaplanował na kwiecień.

Od pierwszych dni tego miesiąca ruszyliśmy z ciekawymi wydarzeniami, jak choćby recital Andrzeja Frajndta czy II Otwarte Zawody Modeli Szybowców. Ale jeszcze wiele atrakcji przed nami! Bez wątpienia ważnym wydarzeniem tego miesiąca będzie przegląd dzielnicowych młodych talentów artystycznych – Artystyczna Wesoła, którego organizatorami oprócz Ośrodka Kultury są także Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy oraz 1 Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki. Całe przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem przez Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Pana Edwarda Kłosa. Głównymi celami przeglądu są m.in.: konfrontacja i ocena dorobku artystycznego dzieci i młodzieży regionu oraz podnoszenie poziomu i rangi amatorskich dokonań artystycznych. Przegląd zostanie przeprowadzony w Klubie Kościuszkowca przy Placu Wojska Polskiego 129 w dniach 14-15 kwietnia o godz. 10.00.

Miłośnicy teatru będą mieli możliwość obejrzenia błyskotliwej i zwariowanej komedii oraz popisu aktorskiego kunsztu z udziałem Cezarego Morawskiego, który wygłosi monolog o magii aktorstwa w dniu 23 kwietnia o godz. 18.00. Cezary Morawski to ceniony i lubiany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Na swoim koncie ma bogate doświadczenie w zakresie polskiego dubbingu – zarówno jako odtwórca mówionych ról, jak i reżyser.

Ponadto w dniu 24 kwietnia o godz. 17.30 odbędzie się spektakl teatralny „Igraszki z diabłem” w wykonaniu Pogodnej Trupy Teatralnej działającej w filii ODT „Pogodna” pod kierunkiem Tadeusza Lempkowskiego.

Pasjonatów wypraw kajakiem zapraszamy 17 kwietnia na godz. 17.00 do filii ODT „Pogodna” na pokaz slajdów i prelekcję Zbigniewa Lisa, który opowie nam o swoich podróżach składanym kajakiem.

Oczywiście nie zapominamy również o miłośnikach malarstwa. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy wernisaż Wiesława Sawickiego „Z kolorem przez świat”, który odbędzie się 23 kwietnia o godz. 19.30 w fili ODT „Pogodna”. Artysta posiada bogate doświadczenie malarskie i od 1959 r. mieszka w Warszawie-Wesołej.
           

Nie zabraknie również czegoś dla najmłodszych. To właśnie dla naszych kochanych dzieci mamy przygotowane spotkanie z muzyką, czyli koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci pt. „Giovanni Paisiello – La Serva Padrona” (przedstawienie operowe w kostiumach), na który oprócz grup zorganizowanych zapraszamy również uczestników indywidualnych. 29 kwietnia o 10:50 w ODT „Pogodna” i o 11:50 w OK Wesoła. Na to wydarzenie obowiązują zapisy. Ale to nie wszystko, co przygotowaliśmy dla dzieciaków, ponieważ mamy jeszcze w programie spektakl teatralny „Chatka Zajączka” (24 kwietnia, 16:00, ODT „Pogodna”) w wykonaniu Teatru „Władca Lalek”, który adresowany jest do dzieci w wieku od 2 do 6 lat, oraz spotkanie dla nieco starszych dzieci, w wieku 5-9 lat, w scenerii prosto z bajki pt. „Baśniowa sobota”, to 16 kwietnia o 10:00 w OK Wesoła.

Wiele wydarzeń odbywa się u nas cyklicznie i ma stałe grono odbiorców, m.in. „Pogodne planszówki” czy Klub Miłośników Gier Planszowych – Wesoła Kostka.

Zapraszamy, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Szczegółów oraz plakatów wydarzeń organizowanych przez Ośrodek szukajcie również na fanpage\'u w portalu Facebook: www.facebook.com/okwesola i www.facebook.com/pogodnafilia

Tagi: ok wesoła, Artystyczna Wesoła, przegląd młodych talentów, spektakle, planszówki, propozycje ok wesoła na kwiecień


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast2

Kalendarz Imprez

Styczeń 2023
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 5 lutego 2023

Spotkanie z Krystyną Czerni i wystawa sztuki sakralnej

Zgłoś wydarzenie

Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jaka forma imprez lokalnych podoba Ci się najbardziej?

kino plenerowe
wyprzedaż garażowa
piknik / festyn
zajęcia sportowe, maratony, biegi, rajdy rowerowe
koncerty
wieczory autorskie, benefisy
warsztaty artystyczne (rękodzieło, teatr, malarstwo, rysunek, śpiew)
imprezy charytatywne
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń