WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 26 maja 2020 r.
Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Jarmark Wielkanocny w Starym Młynie

Małgorzata Kwaśna

W sobotę 16 kwietnia w gościnne progi „Starego Młyna” zawitały zwiastuny świąt – palmy, pisanki, świąteczne pocztówki, mazurki, serniki i inne przepyszne wypieki wielkanocne. Było można również posłuchać muzyki w wykonaniu laureatów XIV Przeglądu Twórczości Muzycznej Dzieci i Młodzieży „KOGUCIK 2011”, którego organizatorem był Klub Kultury „Radość”, zobaczyć występ białoruskiego zespołu folklorystycznego „Sviatki” i zespołu tańca nowoczesnego „Klaksy” oraz etiudę baletową pt. „Kopciuszek” w wykonaniu zespołu baletowego „Arabeski” z KK „Radość”. Z całą pewnością występujący na scenie w „Starym Młynie” młodzi artyści z Białorusi i ich opiekunowie będą miło wspominać pobyt w Polsce i gorące oklaski publiczności nagradzającej ich występy.

Organizatorami tego niezwykłego Jarmarku było Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe „Boss” oraz Kluby Kultury: „Anin” i „Radość”.

Każdy z partnerów miał coś specjalnego do zaoferowania licznie zgromadzonym gościom – Hotel „Boss” oprócz przepięknego miejsca przygotował kiermasz świątecznych ciast, Kluby Kultury przygotowały wystawę i kiermasz nagrodzonych w konkursach prac. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rozwój zespołów artystycznych działających w Klubach Kultury „Anin” i „Radość”. Bo Jarmark Wielkanocny to wydarzenie podsumowujące 4 konkursy organizowane przez Kluby Kultury „Anin” i „Radość”. Prezentowane palmy, pocztówki, pisanki i stroiki świąteczne to nagrodzone prace w konkursach plastycznych organizowanych już od wielu lat przez wymienione Kluby.

Klub Kultury „Anin” był organizatorem dwóch konkursów skierowanych do dzieci i młodzieży związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Jeden to ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Projekt Pocztówki Wielkanocnej”, drugi to już XVI edycja konkursu „Palma Wielkanocna”. Z niemalże 700 pocztówek i ok. 200 palm jury, które miało niezwykle trudne zadanie, wyłoniło prawie 170 laureatów obydwu konkursów.

Klub Kultury „Radość” to organizator ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Pisanka”. Z około pięciuset pisanek i stroików nadesłanych z najodleglejszych zakątków Polski jury wybrało bez mała 140 tych „najpiękniejszych” – wykonanych różnymi technikami; drapanych, malowanych, oklejanych, tradycyjnych i tych bardziej nowoczesnych – wyobraźnia dzieci, młodzieży oraz dorosłych jest niezwykła... tworzy niezapomniane cudeńka. Właściwie to wszystkie prace zasługiwały na nagrody, ale niestety, konkursy rządzą się własnymi prawami – są zwycięzcy, są i pokonani.

Taki dylemat mieli również jurorzy XIV Przeglądu Twórczości Muzycznej Dzieci i Młodzieży „KOGUCIK 2011” (organizator: KK „Radość”), którzy przez dwa dni przesłuchiwali uczestników Przeglądu – dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, rozwijających swoje pasje muzyczne w ruchu amatorskim, grających na różnych instrumentach: fortepianie, skrzypcach, keyboardzie, flecie prostym, saksofonie, gitarze, akordeonie, grających solo, w duetach oraz w zespołach. Przegląd muzyczny nie jest oczywiście związany ze świętami, ale jego podsumowanie –  uroczyste wręczenie nagród i koncert Laureatów – niewątpliwie było jedną z atrakcji Jarmarku. Na ogłoszenie wyników Przeglądu młodzi muzycy przybyli w asyście rodzin i oczywiście swoich nauczycieli muzyki, którym należy się szczególne uznanie za profesjonalizm w nauczaniu i rozwijanie zamiłowania do muzyki. Nagrodzeni i wyróżnieni w Przeglądzie z dumą odbierali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

Prawie 5 godzin Jarmarku to setki gości, którzy z całą pewnością miło spędzili czas. Chciałoby się powiedzieć, że Jarmark Wielkanocny na stałe wpisuje się w kalendarz imprez obywających się w Wawrze, imprez, które organizowane są nie tylko dla lokalnych społeczności, ale wykraczają daleko poza granice Wawra, Warszawy, Mazowsza...

 

 

Fot. Filip Modrzejewski
Wystawa pisanek
Wystawa pisanek

"Kopciuszek" w wykonaniu gr.baletowej "Arabeski"
Białoruski zespół tańca nowoczesnego
Białoruski zespół tańca nowoczesnego "KLAKSY"
Publiczność na koncercie laureatów
Publiczność na koncercie laureatów
koncert Laureatów
koncert Laureatów "Kogucika 2011"- Koło Muzyczne przy Niepubl.Gimn.nr 9 Fundacji PRIMUS

Tagi: jarmark, Wielkanoc, konkursy


Stalgast

Kalendarz Imprez

Maj 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 27 maja 2020

Wernisaż wystawy Bogdana Stodulnego

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń