WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 16 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy

Kultura

25 września 2014

Teatr Twojej Wyobraźni

Klub Kultury „Sasak Kępa” zaprasza na niezwykłą podróż do krainy naszej wyobraźni. Już 26 września o godzinie 19:00, będziemy mieli okazję zapomnieć o otaczającym nas świecie dzięki słuchowisku Esther Vilar „Królowa i Szekspir”. Wstęp wolny.  

24 września 2014

Znajdź swoją drogę do sztuki współczesnej w Wawrze!

Na koniec września Stacja Kultury planuje wydanie albumu, w którym podejmie próbę ukazania wybranych działań artystycznych na linii otwockiej. Będzie to pierwsza tego typu publikacja podejmująca problem sztuki współczesnej w Wawrze i okolicach. Impulsem do podjęcia tego wyzwania był projekt PKP ART (dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).  

23 września 2014

Spotkanie z Ukrainą

Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla serdecznie  zaprasza na organizowane  wspólnie z Ambasadą Ukrainy w Polsce i Stowarzyszeniem Współpracy Polska –Wschód, spotkanie z książką i kulturą, które odbędzie się 25 września o godzinie 17:00. W programie oprócz prelekcji filmowej odbędzie się również otwarcie wystawy o Ukrainie.  

22 września 2014

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka z wakacji”

Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów zaprasza do udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pocztówka z wakacji”. Jeśli macie talent plastyczny, koniecznie weźcie udział w zabawie i podzielcie się wrażeniami z wakacji. Termin nadsyłania prac mija 10 października br.  

19 września 2014

Nowe sekcje w Ośrodku Kultury w Wesoła i ODT Pogodna na sezon 2014/2015

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej dzielnicy, Ośrodek Kultury co roku stara się poszerzać ofertę zajęć sekcyjnych. Już od września ruszają zajęcia dla wszystkich. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli znajdą zajęcia dostosowane do ich zainteresowań. Dotychczasowe sekcje działające zarówno w Ośrodku, jak i filii ODT Pogodna zostały rozszerzone o nowe interesujące propozycje.

18 września 2014

Razem zaśpiewajmy w Klubie Kultury Gocław

Jeśli lubicie śpiewać grupowo na koncertach koniecznie odwiedźcie Klub Kultury Gocław. Bowiem w poniedziałek, 22 września o godzinie19:00 rozpocznie się wydarzenie opatrzone hasłem „Razem zaśpiewajmy” czyli cztery dekady polskich szlagierów. Do wspólnego śpiewania zachęca Wiesław Kowalski. Wstęp wolny.

17 września 2014

Trele morele czyli cykliczne spotkania z książką

WCKFZ zaprasza na spotkanie z książką dla dzieci w wieku 2,5- 5 lat. W piątek 26 września, o godzinie 10:30 najmłodsi poznają Alberta bohatera książki Gunilla Bergstroma. Zobaczą jak chłopiec szykuje się do przedszkola.

16 września 2014

Koncert z okazji 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego w wykonaniu Filharmonii im. Romualda Traugutta

"Warszawskie dzieci" to uroczysty koncert z okazji 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego w wykonaniu Filharmonii im. Romualda Traugutta, który zostanie zaprezentowany 20 września o godzinie 20:00 w Klubie Kultury „Saska Kępa”. Bezpłatne zaproszenia na koncert można odebrać w biurze Klubu.  

15 września 2014

Dzień Książki w Miedzeszynie

W przestrzeni ulicy Agrestowej, 20 września będziemy mogli wziąć udział w pokazie odbijania zakładników, pobawić się na dmuchanym placu zabaw, wygrać poczytne nagrody w przygotowanej loterii, posłuchać koncertu, zapoznać się z ciekawymi działaniami podejmowanymi w naszej dzielnicy i wymienić się książką z biblioteką a to wszystko w ramach Dnia Książki w Miedzeszynie.   

12 września 2014

Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie

Po wakacyjnej przerwie z radością przekazujemy szczególną wiadomość. Już w sobotę 13 września 2014 roku o godzinie 18.00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się dziewiętnaste spotkanie z cyklu: "Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie".

11 września 2014

Tango w kwiecie wieku

Zapraszamy seniorów z dzielnicy Wawer na warsztaty tanga i spotkania o kulturze argentyńskiej i historii polskiego tanga. 13, 14 oraz 27 i 28 września – w Wawerskim Centru Kultury Falenica będzie można zatańczyć tango. Warsztaty poprowadzi polsko-argentyńska para: Hermes Cristian i Sylwia Rubin. Obowiązują zapisy.

10 września 2014

Czerwony Kapturek w KK Saska Kępa

Klub Kultury „Saska Kępa” zaprasza w niedzielę, 14 września na bajkę opowiedzianą niezwykle, bo muzycznie i teatralnie. Punktualnie o godzinie 13:00 dzieci w ramach cyklu „Mały Teatr Kępa” przeniosą się w świat „Czerwonego Kapturka”, czyli historii znanej nam wszystkim, lecz wartej obejrzenia kolejny raz.

9 września 2014

Nabór do nowo powstającego teatru wędrownego

Nabór do nowo powstającego teatru wędrownego dla odważnych i tych, którzy chcą stać się odważnymi, wysokich, średnich i mniej wysokich, szczupłych i z przyległościami, otwartych na świat i chcących się otworzyć odbędzie się 13 września o godzinie 13:00 w sali teatralnej w Wawerskiej Strefy Kultury. Przyjdźcie i i spróbujcie swoich sił!

9 września 2014

Jan Tomaszewski na Pradze-Południe

W sobotni wieczór, 13 września Plac Szembeka będzie należał do Jana Tomaszewskiego. O godzinie 19:00 wybrzmią rockandrollowo abstrakcyjne nuty. Wstęp wolny. 

8 września 2014

Szulerzy w Klubie Kultury „Saska Kępa”

Klub Kultury „Saska Kępa” zaprasza 12 września o godzinie 19:00 na występ grupy muzycznej „Szulerzy”. Zespół wykonuje energetyczny i taneczny miks bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Opłata za wstęp na występ wynosi 15 zł. 

6 września 2014

Lato niezwykłych przygód w Zastowie

Lipiec był niezwykłym miesiącem w Wawerskim Centrum Kultury Filia Zastów. Najmłodsi przeżyli wiele przygód. Wybrali się do krainy muzyki, a tam poznali dźwięki, instrumenty, uczyli się wakacyjnej piosenki. Jak jest muzyka, to musi być też taniec.  

4 września 2014

Rembertowska przygoda z teatrem

Dom Kultury „Wygoda” i Teatr Akt zapraszają mieszkańców Rembertowa do wspólnej teatralnej przygody pod hasłem przewodnim wody. W ramach projektu „In Blue” zachęcamy dzieci w wieku szkolnym i młodzież do udziału w trzydniowych warsztatach teatru ulicznego.  Wstęp wolny. 

4 września 2014

Niedziela z muzyką klasyczną: Marek Bracha

Polski pianista młodego pokolenia, absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, który ponadto ukończył z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie oraz studia podyplomowe na fortepianie i na instrumentach historycznych wystąpi 7 września w Klubie Kultury „Saska Kępa”.  

4 września 2014

Finał ROCK ON

W dniu 6 września odbędzie się finał konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ONPo burzliwych naradach jury zdecydowało, że do finału, który rozpocznie się o godzinie 16:00 zakwalifikowało się osiem zespołów.
3 września 2014

Barok w Radości :)

W dniach 31 sierpnia - 14 września odbywa się III Festiwal Muzyczny Barok w Radości. W kościele Matki Bożej Anielskiej przy ul. Wilgi 14 w Warszawie odbędą się cztery koncerty prezentujące muzykę dawną w wykonaniu uznanych specjalistów w tej dziedzinie.  Kolejny już 6 września. 

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Najbliższe wydarzenia


Piątek, 17 lipca 2020

Koncert Roberta Cichego- Strefa Chilloutu w Aleksandrowie

Piątek, 17 lipca 2020

Scena Muzyczna w Stacji - BRASS FEDERACJA

Niedziela, 19 lipca 2020

Housowy Plener: KoZa / Maciej Pietras / SkullFellaz

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń