WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 2 czerwca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Kultura

9 maja 2014

Niedziela z muzyką klasyczną: saksofon + akordeo

Klub Kultury „Saska Kępa” zaprasza na koncert w ramach „Niedzieli z muzyką klasyczną”. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00. Podczas widowiska usłyszymy dzieła, które stworzył: Bach, Alvbeniz, Milhaud, Maurice, Piazzola, Kwiatkowski, Galiano. Utwory przybliży nam Paweł Kozyra i Mateusz Pęciak. Wstęp 5 zł.  

9 maja 2014

Rejsy po literaturze

W poniedziałek, 12 maja Klub Kultury Saska Kępa zabierze nas w Rejsy po literaturze. Podróż minie nam w towarzystwie prozaiczki, tłumaczki, laureatki wielu nagród – Magdaleny Tulli. Niezwykły wieczór rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp wolny. 

8 maja 2014

Wieczór poetycko-muzyczny w Klubie Kultury „Marysin”

Wszyscy miłośnicy połączenia muzyki i poezji powinni odwiedzić 9 maja Klub Kultury „Marysin”. W nadchodzący piątek o godzinie 18:00 odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny Mirosława Pardela, autora poezji, fraszek i aforyzmów. Wstęp wolny.  

7 maja 2014

Majówka teatralna

Majówka teatralna to plenerowy projekt kulturalny, który odbędzie się w maju 2014 roku na terenie siedziby Teatru Akt na Koziej Górce (na Olszynce Grochowskiej). W ramach drugiej edycji Majówki zaprezentowana zostanie akcja uliczna na placu Szembeka zapowiadająca wydarzenia na Koziej Górce, a dwa dni później w sobotnie popołudnie odbędą się animacje teatralne i spektakl plenerowy Teatru Akt na Olszynce.  

6 maja 2014

Konkurs talentów w Radości

Na przesłuchanie do konkursu talentów, którego finał będzie miał miejsce podczas dnia radości 17 maja 2014 roku. Przesłuchania odbędą się 10 maja o godzinie 12.00 w Zespole Szkół nr 120 przy ulicy Wilgi 19 w Warszawie-Radość. Zgłosić się może każdy, kto zainteresowany jest występem przed szeroką publicznością (trwającym nie więcej niż 3 minuty). 
5 maja 2014

Maj to dobry miesiąc na śpiewanie :-)

Jutro kolejny wtorek – dzień który może być Twoim cotygodniowym świętem muzyki. Dla nas jest :-) Jeśli lubisz śpiewać, spotkaj się z nami dziś o 19:30 przy pl. Szembeka. Jeżeli Ci się spodoba, pewnie tak jak my polubisz wtorki i nieodłącznie będą Ci się kojarzyły z muzyką. Z radością śpiewania! Zapraszamy!
5 maja 2014

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja – czytanie łączy pokolenia

Maj to miesiąc świąteczny dla bibliotek i bibliotekarzy. Z tej okazji zwykle przebaczane są kary za poza terminowe zwroty książek i organizowane różnorodne wydarzenia, zachęcające do zajrzenia w podwoje osiedlowej biblioteki tych, którzy przychodzą zbyt rzadko, jak i bywalców. Biblioteka w Wawrze świętuje nietypowo, bo już po raz drugi mobilizujemy Państwa do wyjścia… na rower. 

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Zapraszamy na spotkanie z wybitnym dziennikarzem i prozaikiem, wieloletnim korespondentem Gazety Wyborczej – Wojciechem Jagielskim, które odbędzie się we wtorek 6 maja 2014 o g. 18.30 w Bibliotece Głównej w Dzielnicy Wesoła.
2 maja 2014

Majowy koncert Wawer Music Festival

Zapraszamy 11 maja, wyjątkowo o godz. 19:30 na Wieczór Niespodzianek Muzycznych do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Hotelu BOSS przy ul. Żwanowieckiej 20 w Warszawie-Międzylesiu. Tym razem usłyszymy mongolską śpiewaczkę z Ułan Bator w stroju żony Dżingis-chana, która podbiła serca publiczności piosenka Violetty Villas „List do mamy” w programie X Factor w TVN. 

2 maja 2014

Spotkania ze sztuką: Surrealizm

Jeśli chcecie dowiedzieć się na czym polega fenomen surrealizmu koniecznie w poniedziałek 5 maja przyjdźcie do Klubu Kultury „Gocław” na wykład z cyklu „Spotkania ze sztuką”, który poprowadzi Helena Urbańska. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny. 

29 kwietnia 2014

Malta – kraj przyjaznych ludzi

Jeśli chcecie poznać Maltę i dowiedzieć się jacy ludzie mieszkają na tej niezwykłej wyspie koniecznie odwiedźcie Klub Kultury „Gocław” w poniedziałek, 5 maja o godzinie 19:15. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „W podróży”. Poprowadzi je pani Ewa Charzewska.

29 kwietnia 2014

Fundacja Stań na nogi zaprasza

Fundacja „Stań na nogi” poszukuje wolontariuszy do wspierania działań realizowanych w „Klubie Międzylesie” w Wawerskiej Strefie Kultury. Klub swoją ofertę kieruje do dzieci i młodzieży. Zapraszamy studentów pedagogiki, psychologii, socjoterapii, studentów kierunków artystycznych bądź innych osób zainteresowanych pracą jako wolontariusz. 

28 kwietnia 2014

Spotkanie z Zuzanną Orlińską

Z czym kojarzy się określenie - Matka Polka? To kobieta, która dba o dom i rodzinę, poświęca się dla męża, dzieci i często jest zmęczona… Spotkanie z Zuzanną Orlińską (04.04.2014) rozpoczęliśmy właśnie tym pytaniem. Pierwsza książka autorki o przewrotnym tytule „Matka Polka” sugeruje obraz przeciętnej rodzicielki. 

25 kwietnia 2014

Swingujący Chopin na Wawer Music Festival

13.04.2014 r odbył się 8 koncert SWINGUJĄCY CHOPIN w ramach V Edycji Wawer Music Festival w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Hotelu Boss. Prezes Podkarpackiej Fundacji Kultury powitał gości i oddał głos sponsorom koncertu przedstawicielom MERY-PNEFAL, którzy  przekazali życzenia przyjemnego koncertu oraz poinformowali o przyznaniu stypendium dla studenta z Ukrainy - Ivana Shemchuka.

24 kwietnia 2014

„Mizantrop” Moliera

„Mizantrop” to kolejna propozycja Klubu Kultury „Saska Kępa”, która odbędzie się w ramach cyklu: Teatr Twojej Wyobraźni. Słuchowisko Polskiego Radia w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz będziemy mogli podziwiać w piątek, 25 kwietnia o godzinie 19:00. Po emisji spektaklu spotkanie z realizatorami. Wstęp wolny.

23 kwietnia 2014

Bogna Sokorska - Słowik Warszawy

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza 24 kwietnia o godzinie 19:00 na spotkanie poświęcone wielkiej mistrzyni koloratury. Udział w kulturalnym wieczorze wezmą artyści - muzycy, uczniowie i przyjaciele Bogny Sokorskiej. Spotkanie poprowadzi Grażyna Mądroch - uczennica i prezes Fundacji Bogny Sokorskiej.
23 kwietnia 2014

Lady Sings the Blues

Tym razem 29 kwietnia w Klubie Kultury „Saska Kępa”  zapowiada się nie tylko szansa niezwykłej podróży w czasie do epoki Lady Day Billy Holiday, Sarah Sassie Vaughan czy Theleniousa Monka, ale i sytuacji doświadczenia prawdy o nas, która może ujawnić się na scenie dzięki wspólnej energii improwizacji.
23 kwietnia 2014

Spotkanie z dziką przyrodą

Zapraszamy na spotkanie z dziką przyrodą i bezkresnymi krajobrazami. Przeżyjemy emocje związane z poszukiwaniem złotego kruszcu oraz życiem w buszu, z dala od ludzkich siedzib. Poznamy wielkie kopalnie i historię australijskiej gorączki złota. A tego wszystkiego zaznamy 26 kwietnia o godzinie 17:00 w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna”. 

22 kwietnia 2014

Radość z muzyki – międzypokoleniowe warsztaty muzyczne

Społeczne Ognisko Muzyczne im. Aleksandra Kulikowskiego organizuje w dniach 10, 18 i 24 maja w Zespole Szkół nr 120 w Warszawie Radości przy ul. Wilgi 19 międzypokoleniowe warsztaty muzyczne pod nazwą: "Radość z muzyki".
18 kwietnia 2014

Wierne Madonny – Jerzy Michotek

Dnia 16 marca 2014 r. Klub Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23, przeniósł się na półtorej godziny do przedwojennego Lwowa. Spotkanie z cyklu ,,Śladami Mistrzów... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie” nosiło nazwę ,,Wierne Madonny – Jerzy Michotek”. Spotkanie poprowadziła Jadwiga Stępień.  

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń