WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 25 lutego 2018 r.
Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Kultura

20 września 2017

Do zobaczenia na Stacji

Jesień to gorący okres w kinach. Zazwyczaj wtedy dystrybutorzy wpuszczają na ekrany to, co mają najlepszego. Do zadań kiniarza należy jedynie wybrać spośród dziesiątek produkcji najbardziej obiecujące. Falenicy początek jesieni dodatkowo wyznacza od lat przejazd zabytkowego pociągu, który już 17 września zatrzymał się na kilka godzin przy Stacji.
20 września 2017

Kulturalna Wisła

Fundacja Kulturalne Dzieci, której misją jest tworzenie sposobności do kreatywnego rozwoju najmłodszych, serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnic Rembertów i Wawer na wydarzenia rodzinne z cyklu Kulturalna Wisła. Projekt współfinansowany jest przez m.st. Warszawę, a patronat honorowy nad nim objął Rzecznik Praw Dziecka.
20 września 2017

Zajęcia i warsztaty w Domu Kultury "Rembertów"

Zapraszamy na zajęcia i warsztaty organizowane w Domu Kultury "Rembertów". W ofercie dwie nowości – balet i ceramika dla dzieci i młodzieży. Poza tym wiele innych ciekawych zajęć artystycznych, sportowych i innych dla różnych grup wiekowych, również dla dorosłych.
20 września 2017

„Jesienne piątki z muzyką”

Dla miłośników dobrej muzyki jesień zapowiada się bardzo ciekawie. Już we wrześniu w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów przy ulicy Gawędziarzy 8 rusza cykl koncertów „Jesienne piątki z muzyką”, w czasie których będzie można spotkać znanych i lubianych artystów.

19 września 2017

Teatralna Przygoda z Teatrem Akt

Teatr „Akt” i Dom Kultury „Wygoda” serdecznie zapraszają na niezwykłą, magiczną teatralną przygodę! To unikalna możliwość zapoznania się z bliska z tajnikami teatru, pantomimy, teatru ruchu i teatru ulicznego. 20 i 21 września odbędą się warsztaty teatralne, a 22 września – spektakl plenerowy "Ja gore".
18 września 2017

Spotkanie autorskie z Barbarą Buczek-Płachtową

Zapraszamy na spotkanie poświęcone historii Starej Miłosnej, które odbędzie się 19 września o godz. 18.30 w Biblioteka, ul. 1 Praskiego Pułku 31. Gościem spotkania będzie Barbara Buczek-Płachtowa, autorka długo oczekiwanej książki "Miłosna – Stara Miłosna. 1887-2012" (kontynuacji "Dzieje dóbr Miłosna"). Wstęp wolny!
18 września 2017

Klub Kultury Seniora zaprasza

Jak szybko mija czas. Już po wakacjach. Klub Kultury rozpoczyna nowy sezon z bogatą ofertą programową ciekawych spotkań i zajęć.
15 września 2017

W Bibliotece Publicznej

Pod koniec sierpnia w urokliwych miejscach naszej dzielnicy można było zobaczyć grupkę zapaleńców ze sztalugami, którzy bez względu na deszcz czy słońce utrwalali na płótnach jej piękno. 19 września o godz. 18.30 zapraszamy do Biblioteki Głównej na spotkanie z Panią Barbarą Buczek-Płachtową, mieszkanką naszej dzielnicy, autorką długo oczekiwanej książki o historii i dziejach Starej Miłosny.
13 września 2017

Pokój Sąsiedzki - Koniec wakacji w Ferio Wawer

Wakacje w Ferio Wawer były kreatywne, pełne sąsiedzkich spotkań i... dobrego smaku! Uruchomiony na początku lipca Pokój Sąsiedzki - przestrzeń przeznaczona na wspólne działania mieszkańców Wawra - świetnie się sprawdził. Wawerczycy wymieniali się książkami, doniczkowymi kwiatami oraz umiejętnościami, a w wybrane soboty odbyły się tu warsztaty dla dzieci i spotkania tematyczne.
12 września 2017

Rembertowskie co gdzie kiedy

Jesień w Rembertowie zapowiada się bardzo ciekawie. Przed nami wiele wydarzeń związanych 60-leciem przyłączenia Rembertowa do Warszawy, m.in. organizowane 3 października spotkanie mieszkańców urodzonych w 1957 roku w ramach projektu "Rówieśnicy dzielnicy". A co czeka nas już we wrześniu? Sprawdźcie!
11 września 2017

Do tańca i do zasłuchania!

17 września o godzinie 19:00 w PROMie Kultury (ul. Brukselska 23) pojawi się zespół WoWaKin, grający muzykę tradycyjną i folkową, także we współczesnych aranżacjach. Koncert będzie także promocją debiutanckiej płyty „Kraj za miastem”.
8 września 2017

Spektakl teatru ruchu i pantomimy

Fundacja Sztuka Ciała zaprasza serdecznie na spektakl teatru ruchu i pantomimy "Ważne Sprawy" dla dzieci i ich opiekunów. Wydarzenie odbędzie się 9 września o godzinie 15.00 w Parku Znicza między ulicami: Znicza, Łukiską, Bełżecką i Filomatów. Wstęp wolny.
8 września 2017

Kihnu − pokaz slajdów i opowieści z podróży

Kihnu to maleńka wyspa zagubiona na Bałtyku, która formalnie należy do Estonii, ale tak naprawdę rządzi nią ktoś zupełnie inny. Kobiety! Czy na wyspie cały czas panuje prawdziwy matriarchat? Z odpowiedzią przychodzi Artur Kot  podróżnik i dziennikarz − który na lato zatrudnia się w miejscowej latarni morskiej.
7 września 2017

Międzypokoleniowa potańcówka w Wesołej

10 września w godz. 17.00-20.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła na międzypokoleniową potańcówkę. Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, sąsiadów, każdy miłośnik tańca jest mile widziany! W programie również batucada show, czyli taneczne rytmy z Brazylii w wykonaniu warszawskiego zespołu perkusyjnego Ritmo Bloco. Nie może Was tam zabraknąć!
7 września 2017

Wernisaż wystawy poplenerowej

Zapraszamy na wieczór o naszej dzielnicy, tym razem w malarskiej odsłonie. 12 września o 18.30 w Bibliotece w Wesołej, ul. 1 Praskiego Pułku 31 zaprezentujemy kilkanaście prac uczestników pleneru malarskiego, który miał miejsce w Wesołej pod koniec sierpnia br.
7 września 2017

Wernisaż malarstwa Elżbiety Wolffgram „Z natury wzięte”

Wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Wolffgram zatytułowanej „Z natury wzięte” odbędzie się 13 września 2017 roku o godzinie 18.00 w sali widowiskowej w Bibliotece Publicznej przy ul. Gawędziarzy 8. Jej obrazy znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą. Wystawiane były na ponad 50 wystawach zbiorowych i 13 indywidualnych.
6 września 2017

Centrum w Procesie 2017

Przed nami wrześniowy pokaz Centrum w Procesie 2017. Będzie to performans Agnieszki Kryst pt. "Scores: Partytury". Odbędzie się on 9 września o godz. 19.00 w Wawerskim Centrum Kultury (sala 118). Wstęp wolny!
4 września 2017

Nowe godziny pracy wesołowskich bibliotek

Od 4 września wydłużony będzie czas pracy wesołowskich bibliotek, sobotnie dyżury będą przeniesione do Filii Nr 1 w Starej Miłosnej. Szczegóły w rozwnięciu newsa.
1 września 2017

Wrzesień w Ośrodku Kultury Wesoła

Zaczynamy nowy sezon artystyczny w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła oraz Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna". Na dobry początek Dni Otwarte, które odbędą się odpowiednio w ww. miejscach 3 i 2 września. A już 10 września zapraszamy na międzypokoleniową potańcówkę, w której wziąć udział może wziąć każdy miłośnik tańca! A to tylko początek atrakcji przygotowanych na wrzesień.
1 września 2017

Sobota w Centrum Kreatywności Targowa

Sieciowanie, wymiana dobrych praktyk i kontaktów, sztuka i zabawa. Tego możesz się spodziewać 2 września w Centrum Kreatywności Targowa 56. O godzinie 13 rusza spotkanie dla kreatywnych, które skupiać się będzie na 2 obszarach: skutecznej promocji artystów i rzemieślników oraz wymianie doświadczeń i kontaktów.
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Szklarnia smaków
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy podoba Ci się nowe logo transportu publicznego w Warszawie? (można je zobaczyć tutaj: Pojazdy komunikacji miejskiej z nowym logo)

Nie, jest okropne!
Nie, zupełnie nie kojarzy się z transportem publicznym, co najwyżej z tramwajem
Nie (z innych powodów)
Tak, jest lepsze od logo ZTM
Tak, cieszę się, że wreszcie będzie ujednolicone oznaczenie
Tak (z innych powodów)
Nie jest złe, ale lepsze było logo ZTM
Muszę to zobaczyć na żywo
Nie, przecież to żywcem z "Dziennika telewizyjnego"!
Nie mam zdania na ten temat
Zobacz wyniki
Kurek Foto

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń