WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Kultura

29 maja 2014

Alicja w Krainie Czarów na Dzień Dziecka

W ramach projektu „Szkolna Sztuka” , którego zadaniem jest prezentacja twórczości artystycznych młodych talentów, zapraszamy w imieniu Międzyszkolnego Uczniowskiego Teatru Amatorskiego MUTACJA na spektakl pt. „ Alicja w Krainie Czarów”, który odbędzie się 1 czerwca br.  o godzinie 13:00 w Klubie Kultury Saska Kępa. Wstęp wolny.

28 maja 2014

Wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży

Na początku wakacji młodzi ludzie będą mieli możliwość wypróbowania swoich aktorskich umiejętności na warsztatach teatralnych organizowanych w Międzylesiu. Może to być ciekawa forma rozwijania zainteresowań i bliższego zapoznania się z zawodem aktora.
27 maja 2014

Zagrajmy pod Baobabem!

W wybrane soboty między 31 maja a 20 września warszawscy afro-muzycy zapraszają na sobotnie koncerty, warsztaty muzyczne oraz jam sessions w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej. Cykl spotkań otworzy koncert senegalskiego tria Djolof-Man w sobotę, 31 maja, który rozpocznie się o godzinie 17:00. 

 

26 maja 2014

O! TWORZĘ SIĘ - twórczy piknik rodzinny

„O! TWORZĘ SIĘ” to projekt interdyscyplinarny, który łączy w sobie działania artystyczne, edukacyjne oraz z zakresu integracji społecznej osób niepełnosprawnych. Ideą imprezy plenerowej jest ukazanie osób niepełnosprawnych jako osób aktywnych i twórczych. Muzycy, artyści teatru oraz animatorzy zaproszą 1 czerwca mieszkańców Warszawy do wysłuchania koncertów, obejrzenia spektakli oraz wzięcia udziału w warsztatach rękodzieła, tańcach afrykańskich i zabawach integracyjno-sportowych.

23 maja 2014

Bojkotując noc muzeów :-)

Choć nocne zwiedzanie muzeów, a szczególnie miejsc na co dzień niedostępnych jest niewątpliwie świetną atrakcją, to wiąże się niestety ze staniem w bardzo długich kolejkach i tłokiem w odwiedzanych miejscach. Ale noc z 17 na 18 maja oferowała także u nas w Rembertowie wyjątkową rozrywkę w ramach Święta Rembertowa. I nie tylko noc – w sobotę już od 13:00 na stadionie przy Frontowej dostępne były wszystkie atrakcje, jakich nie może zabraknąć na pikniku rodzinnym, a także wiele więcej!
23 maja 2014

Koncert Finałowy Święta Saskiej Kępy

Święto Saskiej Kępy już jutro! W ramach koncertu finałowego wystąpi Pedro y Mari . Od godziny 21:00 będziemy mogli wsłuchać się w nastrojowe, zmysłowe rytmy w wykonaniu 7-osobowego Zespołu Muzyków. Wstęp wolny.  

22 maja 2014

Radość z muzyki - koncert podsumowujący warsztaty

W imieniu organizatorów - Społecznego Ogniska Muzycznego im. Aleksandra Kulikowskiego -serdecznie zapraszamy 24 maja na godz. 16:00 do Zespołu Szkół nr 120 w Radości przy ul. Wilgi 19 na koncert uczestników międzypokoleniowych warsztatów muzycznych, które odbywały się w dwa ostatnie weekendy.

22 maja 2014

„Zielono mi” - piknik ekologiczny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka

Zapraszamy w poniedziałek 26 maja 2014 r., o godzinie 18:00 dzieci wraz z rodzicami do udziału w imprezie plenerowej, wspólnej zabawie i twórczych warsztatach. Nie będzie czasu na nudę! Wstęp wolny.
21 maja 2014

W Zastowie był niezwykły gość – Turlututu

do Klubu Kultury „Zastów” przybył w odwiedziny niezwykły stworek –Turlututu, bohater książki Herve Tulleta. Turlututu przywitał się z każdym dzieckiem i opowiedział o swoich przygodach. Stworek odbył wiele podróży. Był w krainie lodu, ale tam było mu za zimno, więc poleciał na pustynię, tu znów było za gorąco.

21 maja 2014

Podróże profesora Kalafiora

Każdy lubi podróże. Ale nasz Profesor Kalafior uwielbia je najbardziej ze wszystkich. Jako wielki badacz przyrody i zwyczajów zwierząt, zaprasza Was do wyprawy w egzotyczne rejony świata 25 maja o godzinie 16:00 do Ośrodek Działań Twórczych Pogodna. 

20 maja 2014

Bezpłatny otwarty warsztat historyczny dla dzieci

W ramach tegorocznych Otwartych Ogrodów 31 maja w Józefowie Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na bezpłatny otwarty warsztat historyczny dla dzieci pt. „Co to jest koromysło? – czyli jak to na wsi drzewiej ludzie żyli…” Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują na nie zapisy.  

19 maja 2014

„Rozśpiewany Wawer” już pełnoletni!

12 kwietnia przez salę Klubu Kultury „Zastów” popłynęły nuty piosenek, którymi laureaci XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej wyśpiewali nagrodyJurorami Przeglądu byli: Ewa Śnieżanka, Olga Jankowska i Bartosz Kuśmierczyk, którzy przez trzy dni przesłuchań wyłonili najlepszych wykonawców.

16 maja 2014

Santo Subito - Santo Sicuro. Jan Paweł II w drodze do świętości

„Santo Subito - Santo Sicuro. Jan Paweł II w drodze do świętości" to tytuł przewodni koncertu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 maja o godz. 18.00 w kościele p.w MB Królowej Polski przy ul. Rzeźbiarskiej 46. Wydarzenie wyreżyserował i poprowadzi Ryszard Nowaczewski. Wystąpią m.in. Artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej.  

15 maja 2014

Z operetką na ty...

Klub Kultury „Marysin” zaprasza na koncert najpiękniejszych arii operowych oraz operetkowych pt. „Z operetką na ty...” . Z muzyczną formą będziemy mieli okazję poznać się bliżej, w sobotę, 17 maja o godzinie 17:00. Podczas kulturalnego spotkania zostaną wykonane największe przeboje tego rodzaju muzyki. Wstęp wolny.

14 maja 2014

Gala Finałowa V edycji Wawer Music Festival

Prof. Jarosław Drzewiecki zaprasza 1 czerwca o godz. 17:30 do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Hotelu BOSS przy ul. Żwanowieckiej 20 na niezwykle atrakcyjny wieczór „Artyści Białorusi dla Warszawy”. Wykonawcy specjalnie przyjadą ze stolicy Białorusi do Wawra na jedyny koncert.
14 maja 2014

Siedemnaste spotkanie z cyklu: Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie"

W najbliższą niedzielę 18 maja 2014 roku o godzinie 17.00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się siedemnaste spotkanie  z cyklu: "Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie". Honorowy Patronat nad cyklem objął Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski. 

13 maja 2014

Poezja w Ośrodku Działań Twórczych

Był taki wieczór, 8 marca, który na pewno nie zatarł się jeszcze w pamięci uczestników tego spotkania w filii Ośrodka Kultury – Ośrodku Działań Twórczych „POGODNA”. Bohaterka wieczoru była Zofia Tyszkiewicz – znana w Starej Miłosnej jako ofiarna lekarka, okazała się poetką. Nie jest to tajemnicą dla jej bliskich i przyjaciół, którym udostępnia swoją twórczość, choćby dlatego, że jej utwory często bywają wierszowanym opisem wspólnie przeżytych wydarzeń.

12 maja 2014

Spotkajmy się na Saskiej Kępie

Wielkimi krokami zbliża się Święto Saskiej Kępy. W tym roku 24 maja będziemy bawić się na koncertach, oglądać wystawy, brać udział w warsztatach plastycznych. W godzinach 14:00 – 21:00 na naszym osiedlu każdy znajdzie jakąś atrakcję dla siebie. Zobaczcie sami :)

12 maja 2014

III Festiwal „Ceramika. Moc żywiołów”

Dzięki współpracy Ośrodka Kultury w Wesołej oraz Pracowni Ceramiki Artystycznej Mimbres, 1 czerwca 2014 r. odbędzie się trzeci festiwal ceramiki: „Ceramika. Moc Żywiołów” w ramach Pikniku Wesoła 2014. Festiwal odbędzie się na Terenie Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie przy ul. Szkolnej 14.

Jubileusz Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła

Koncert Staśka Wielanka i Kapeli Warszawskiej odbędzie się 17 maja o godzinie 15:00 z okazji Jubileuszu XXX-lecia istnienia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła. Z muzycznym akcentem wystąpi również grupa Niebieskie Migdały pod kierunkiem Lecha Nowickiego. Ilość miejsc ograniczona, bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie OK.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Wtorek, 1 września 2020

Oferta pracy: Instruktor/ka JOGI

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń