WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Kultura

18 marca 2014

Mazowiecki Konkurs Plastyczny - „Najpiękniejsza pisanka”

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkim krokami. Z tej okazji Klub Kultury Radość zaprasza na 14 edycję konkursu plastycznego „Najpiękniejsza pisanka”. Celem zabawy jest rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży, kultywowanie tradycji związanych z nadchodzącymi świętami.  

17 marca 2014

Mała Polska w Indiach

W ramach Otwartych Lekcji Historii w czwartek, 20 marca o godzinie 18:30 w Kinie za Rogiem odbędzie się prelekcja filmu pt. „Mała Polska w Indiach” oraz spotkanie z Wiesławem Stypułą – jednym z bohaterów filmu, świadkiem historii. Wstęp wolny. 

17 marca 2014

Konkurs literacki „Gloria victis” poświęcony Powstaniu Styczniowemu

Konkurs literacki „Gloria victis” poświęcony Powstaniu Styczniowemu jest adresowany do 2 grup wiekowych: 12-19 lat i powyżej 19 lat. Przedmiotem zabawy jest utwór poetycki lub opowiadanie. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu od 1 do 3 utworów łącznie. Inspirację utworów konkursowych winny stanowić manifesty, odezwy, bohaterowie oraz wydarzenia z okresu Powstania Styczniowego, w szczególności na terenie Mazowsza.

Jazz w wydaniu elektrycznym

Apostolis Anthimos Trio  to kolejna gwiazda, która wystąpi w Klubie Kultury „Saska Kępa” w ramach cyklu  "Cały ten jazz! LIVE! . Energetyczną muzykę Apostolis Anthimos Trio  czyli jazz w wydaniu elektrycznym będziemy mieli szansę posłuchać 18 marca o godzinie 19:00. Wstęp 20 zł.
14 marca 2014

Pasja tańca w DK Rembertów

Gdy w duszy gra Ci muzyka, każdy dzień witasz tanecznym krokiem, a Twoją pasją jest fotografia, koniecznie przyjdź 19 marca o godzinie 19:00 na wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Joanny Karolak. Prace artystki zostaną pokazane w DK „Remebrtów”. 

14 marca 2014

Wraca „Kino i Wino”

To już pewne – w tym roku odbędzie się trzecia edycja kina plenerowego w Wawrze o nazwie „Kino i Wino”. Jedno z cieszących się największym zainteresowaniem wydarzeń po prawej stronie Wisły w zeszłym roku zgromadziło w sumie kilka tysięcy osób.

13 marca 2014

Familijny wernisaż w Klubie Kultury „Marysin”

W rodzinie siła, wie o tym Klub Kultury „Marysin”, który zaprasza na familijny wernisaż Janiny Krasińskiej i jej wnuków Zofii i Adama. Dzieła artystów będzie można obejrzeć już 14 marca o godzinie 18:00.

13 marca 2014

XVIII Wawerskie Święto Wiosny

Wiosnę już czuć w powietrzu, a Klub Kultury „Zastów”  zaprasza 21 marca o godzinie 17:00 na XVIII Wawerskie Święto Wiosny. Wśród atrakcji nie zabraknie konkursów z nagrodami, palenia Marzann w ognisku oraz pieczenia pysznych kiełbasek!

12 marca 2014

Młodzież i wiosna

Dzięki dofinansowaniu projektu „Artystyczni Młodzi Liderzy” ze środków Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej młodzież gimnazjalna mogła spotykać się i tworzyć razem z artystami. Przez dwa tygodnie wawerska młodzież pracowała nad animacją filmową, etiudą teatralną i scenografią, które zostaną zaprezentowane pierwszego dnia wiosny - 21 marca, o godz. 12.00.

11 marca 2014

Zielona Irlandia według Klubu Kultury „Gocław”

Klub Kultury „Gocław” 16 marca będzie świętował Dzień Świętego Patryka. W niedzielne popołudnie od godziny 14:00 dzieci będą miły okazję spędzić twórczo czas na warsztatach plastycznych. Natomiast od godziny 17:00 wszyscy - mali i duzi zaproszeni są na koncert folkowej muzyki irlandzkiej!

 

11 marca 2014

Ola Bieńkowska Band

W czwartek, 13 marca o godzinie 19.00 zapraszamy koncert jednej z najciekawszych wokalistek nowoczesnego popu – Oli Bieńkowskiej. Artystka zagra z zespołem w gwiazdorskim składzie: Krzysztof Herdzin - fortepian, Jacek Królik - gitara, Robert Kubiszyn - gitara basowa i Artur Lipiński - perkusja. 

10 marca 2014

Śmiechoterapia - recital Krystyny Sienkiewicz na Saskiej Kępie

We wtorek, 11 marca  zapraszamy do Klubu Kultury Saska Kępa na recital Krystyny Sienkiewicz pt. „Śmiechoterapia”. Polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna zachwyci swoim temperamentem o godzinie 19.00. Wstęp 20zł. 

7 marca 2014

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer zaprasza w marcu

W marcu Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy przygotowała dla Państwa szereg atrakcji kulturalnych i zajęć edukacyjnych. W tym miesiącu nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Marzec przede wszystkim upłynie nam pod znakiem warsztatów oraz zajęć edukacyjnych. Zobaczcie sami :)

7 marca 2014

A’la Kabaret w Dzień Kobiet

Klub Kultury Marysin zaprasza w Dzień Kobiet – 8 marca o godzinie 16:00 na spektakl satyryczny pt. „W sanatorium krynickim”.  A’la Kabaret zaprasza na pełen humoru montaż dialogów, monologów i scenek rodzajowych przeplatanych piosenkami i tańcem.  

7 marca 2014

Konkursy w 70. rocznicę Bitwy pod Monte Cassino

Z okazji obchodzonej w tym roku 70. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino Klub Kultury "Zastów" przygotował konkurs poetycki „Monte Cassino – Bohaterowie spod znaku Czerwonego Maku” oraz konkurs malarski „Maki spod Monte Cassino". Zapraszamy do udziału.

6 marca 2014

Biblioteka Otwarta

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer wraz z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy – Oddział Anin zaprasza Państwa na kolejne z cyklu Spotkań Otwartych Biblioteki. W ostatnim sezonie gościliśmy m.in. dyrektora Muzeum Literatury – Jarosława Klejnockiego, poetę i eseistę; Pawła Potoroczyna – dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza, dziennikarza, menedżera kultury, dyplomatę. Marcowe spotkanie poświęcimy z kolei mediom telewizyjnym i właściwej im kulturze obrazu.
6 marca 2014

Kino Kępa w marcu

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza na marcową odsłonę Kina Kępa. W tym miesiącu będziemy mieli okazje obejrzeć cztery oscarowe ekranizacje. Wszystkie projekcje wystartują o godzinie 19:00. Wstęp na każdy film wynosi 10zł.

5 marca 2014

Przygotuj najwspanialszą Marzannę!

Jeśli masz już dosyć zimy i lubisz zajęcia plastyczne to zapraszamy do stworzenia kukły Marzanny! Wszystkie pomysły dozwolone: słomiane, złe panie zimy, marzanny ludowe … Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy złożyć do najbliższego piątku, a same Marzanny przygotować na 21 marca.
5 marca 2014

Ach co to był za bal

1 lutego w Gimnazjum 119 przy ul. Klimatycznej odbył się I karnawałowy bal studentów UTW, dofinansowany przez Zarząd Dzielnicy Wesoła. Wzięło w nim udział 80 osób. Seniorzy ubrani stosownie do hasła „Lata 20-te” pląsali w rytm świetnej muzyki. Zabawę uatrakcyjniały konkursy z nagrodami, których fundatorami byli: Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, Fitness-Art, Corpomed, Mrs. Sporty Wesoła i Salon Fryzjersko Kosmetyczny Catherine.

4 marca 2014

Złote przeboje Rafała Sadowskiego

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza 9 marca o godzinie 18:00 na występ Rafała Sadowskiego. W niedzielnym repertuarze znajdą się evergreeny wielkich artystów, m. in. Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Krzysztofa Krawczyka oraz Czerwonych Gitar.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Dzień Dziecka - kulturalnie, wirtualnie

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń