WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Hortencja, Jakub, Konrad

Kultura

10 lutego 2014

Konkurs wokalny dla dzieci pt. "Wygraj szansę"

Ośrodek Kultury Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy zaprasza wszystkie dzieci, które nie ukończyły jeszcze 14 roku życia i są mieszkańcami dzielnicy Wesoła do udziału w konkursie wokalnym pt. "Wygraj szansę". Dla trzech najlepszych wykonawców przewidziane zostały nagrody! Eliminacje planowane są na 7 i 8 marca. Wykonawcy mogą towarzyszyć max. trzy osoby (nie śpiewające, ale stanowiące tło choreograficzne).

10 lutego 2014

Otwarta lekcja historii: Roman Dmowski

Chcesz dowiedzieć się kim był Roman Dmowski? Chcesz zrozumieć jego postawę i działania? A może po prostu interesujesz się historią? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś: tak - koniecznie przyjdź w czwartek, 13 lutego o godzinie 18:30 do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła na wykład prof. Jana Żaryna. 

8 lutego 2014

Wawer Music Festival – Lwy Fortepianu

16 lutego zapraszamy Państwa na koncert „Lwy Fortepianu”, w którym wystąpią laureaci Złotych Parnasów – najwyższej nagrody przyznawanej młodym muzykom na Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic”. Wśród pianistów ze Szwajcarii, Rumunii, Ukrainy, Rosji, Łotwy nie zabraknie akcentu polskiego. 

7 lutego 2014

Pokaz filmu „Warszawa 1935”

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów oraz dawnyrembertow.pl zaprasza w czwartek 13 lutego o godzinie 19:00 na pokaz filmu pt. „Warszawa 1935”. Dzięki ekranizacji będziemy mieli okazję zobaczyć stolicę z okresu międzywojennego. 

7 lutego 2014

„In blanco” – koncert poetycki

W sobotę, 8 lutego o godzinie 17:00 Klub Kultury Saska Kępa zaprasza na koncert poetycki pt. „In blanco”. Wystąpi Dariusz Rączka i FANTASMAGORIA, zespół istniejący od 1998 roku, wielokrotnie nagradzany w ramach ogólnopolskich przeglądów i festiwali. Wstęp 10 zł. 

6 lutego 2014

Oferta kulturalna wawerskich bibliotek

W lutym wawerskie biblioteki zapraszają na niezwykłe spotkania z kulturą. W drugim miesiącu 2014r. nie zabraknie wystaw, wernisaży, spotkań z pisarzami, zajęć ruchowo- edukacyjnych dla najmłodszych oraz wykładów dla dorosłych. Zapraszamy. 

5 lutego 2014

Ostatnie miejsca na "Zimę w mieście" w KK Zastów

Klub Kultury "Zastów" zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia przygotowane specjalnie dla nich na czas ferii zimowych, m.in.: warsztaty ciasteczkowe, akademię małego tancerza, fitness dla młodzieży czy naukę gry na gitarze. Zostały już ostatnie wolne miejsca!
5 lutego 2014

Klub Międzylesie zaprasza

Od lutego 2014 r. Fundacja Stań na nogi będzie kontynuowała swoją działalność w Wawerskiej Strefie Kultury, gdzie poprowadzi Klub Międzylesie, w którym  wszystkie zajęcia są bezpłatne. 6 lutego o godz. 19:00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i opiekunów na spotkanie informacyjno-organizacyjne w związku z otwarciem Klubu Międzylesie.

5 lutego 2014

Trąba na pniu – wieczór latino

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza na spotkanie muzyczno-literackie według zapomnianego pomysłu na rozrywkę nienachalną i w tzw. lekkim tonie. Swobodne połączenie muzycznych przebojów, literackiego żartu i atmosfery niegdysiejszych inteligenckich domów odbędzie się 9 lutego o godzinie 17:00. Wstęp 30zł. 

4 lutego 2014

Konkurs plastyczny: „Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie”

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza dzieci w wieku 3-6 lat z terenu Dzielnicy Wesoła do udziału w konkursie plastycznym „Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie”. Zabawa związana jest z realizacją akcji pn. „Ćwiczyć każdy może” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i w środowisku lokalnym idei sportu i rekreacji oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Termin nadsyłania prac: do 28 lutego 2014 r.

4 lutego 2014

„Magia klawiszy” – koncert dla miłośników muzyki

Miłośników muzyki zapraszamy w sobotę, 8 lutego o godzinie 18:00 do Klubu Kultury Zastów na wyjątkowy koncert pt. „Magia klawiszy”  w wykonaniu młodych adeptów sztuki muzycznej. Zaproszenia - wejściówki są do odbioru w Klubie Kultury w dniach 03-07.02.2014 r. w godz. 10:00-20:00.

3 lutego 2014

I Dobroczynny Bal Karnawałowy „Odmienić Życie”

Fundacja Odmienić Życie serdecznie zaprasza w dniu 22 lutego o godz. 20:00 do Klubu Sosnowego Businessman Institute przy ul. Trakt Lubelski 40 a na I Dobroczynny Bal Karnawałowy „Odmienić Życie” pod patronatem Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy Pani Jolanty Koczorowskiej.

3 lutego 2014

Wernisaż wystawy „6.9.” - malarstwo Katarzyny Gintowt

Już dziś, 3 lutego Klub Kultury Saska Kępa Filia Centrum Promocji Kultury Warszawa Praga – Południe zaprasza na wernisaż wystawy „6.9.” - malarstwo Katarzyny Gintowt. Spotkanie ze sztuką rozpocznie się o godzinie 19:00.

3 lutego 2014

Tau w Wesołej - Świadectwo nawrócenia

W niedzielę, 9 lutego po Mszy Św. o 18 w kościele Opatrzności Bożej w Wesołej odbędzie się spotkanie z Piotrem Kowalczykiem, lepiej znanym pod pseudonimami Medium i (od niedawna) Tau. Jest on raperem, beatboxerem, wokalistą oraz producentem muzycznym - niedawno założył wytwórnię muzyczną Bozon Records. 

31 stycznia 2014

Cały ten Jazz – spotkanie z Wojciechem Karolakiem

Solowe improwizacje Wojciecha Karolaka przeplatane rozmową odbędą się 4 lutego br. o godzinie 19:00 w Klubie Kultury Saska Kępa. Muzyk opowie o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brał udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana. Wstęp wolny. 

31 stycznia 2014

I Karnawałowy Bal Charytatywny

Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 120 zapraszają na I Karnawałowy Bal Charytatywny, który odbędzie się 8 lutego (sobota) o godz. 21.00 w Zespole Szkół nr 120, ul. Wilgi 19 w Warszawie. Mamy nadzieję, że dzięki organizacji tego przedsięwzięcia uda nam się zintegrować społeczność szkolną oraz pozyskać środki niezbędne do polepszenia warunków bytowych naszych dzieci w szkole.

30 stycznia 2014

Solo i na cztery ręce

1 lutego o godz. 17.00 w Klubie Kultury Saska Kępa obędzie się koncert fortepianowy - "Solo i na cztery ręce". Wystąpią Seo Kyeong Yeon i Marek Mizera. W programie m.in.: Franz Schubert - Sonata fortepianowa B-dur, Fantasie f-moll na 4 ręce oraz Fryderyk Chopin - Nocturn f-moll, Polonez As-dur. Wstęp 5 zł.

29 stycznia 2014

„Zima w Mieście” 2014 w Ośrodku Kultury i filii ODT Pogodna

Ośrodek Kultury oraz filia ODT Pogodna zapraszają dzieci, które spędzają ferie zimowe w domu, na projekcje filmowe. Podczas spotkań wyświetlane będę filmy, które powstały z myślą o edukacji filmowej młodych widzów, a wyszukuje je na arenie międzynarodowej Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
29 stycznia 2014

„Karczma Chagalla” w Rembertowie

W sobotę, 1 lutego o godzinie 19:00 będziemy mieli okazję przenieść się do świata wampirów… A to wszystko dzięki sztuce teatralnej pt. „Karczma Chagalla” zrealizowanej przez teatr Paradox na podstawie filmu Romana Polańskiego "Nieustraszeni pogromcy wampirów". Bezpłatne wejściówki do odebrania w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

28 stycznia 2014

Recital Katarzyny Dąbrowskiej

W piątek, 31 stycznia o godz. 19.00 w Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się recital Katarzyny Dąbrowskiej - aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej, piosenkarki i absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie. Wstęp 30 zł. 

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Dzień Dziecka - kulturalnie, wirtualnie

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń