WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Kultura

16 lipca 2012

Koncerty "Muzyka Naturalnie" w Klubie Kultury "Anin"

Klub Kultury "Anin" serdecznie zaprasza w sierpniu i wrześniu 2012 r. na cykliczne imprezy pt. "Muzyka Naturalnie".Wystąpią: KABARET DERKACZ, DGZZ czyli Daniel Gałązka z zespołem,KAPELA GÓRALSKA "HORA" oraz TEATR WAWRA .

 

13 lipca 2012

Kwitnąca ceramika

W Ośrodku Kultury w Wesołej oraz filii ODT Pogodna od 5 lat prężnie działa sekcja ceramiki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jak co roku, również i tej wiosny wszyscy rękodzielnicy wzięli udział w kilku artystycznych wydarzeniach:I Festiwalu Ceramika Moc Żywiołów, Czasie Twórczych Dokonań, Pikniku Wesoła, Dziecięcej Stolicy i Warszawskich Spotkaniach Ceramicznych.
13 lipca 2012

Oktet męski "Oktawian"

W cyklu ,,Klasycznie i z klasą" Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na koncert największych przebojów opery i operetki w wykonaniu Oktetu Męskiego ,,Oktawian".
10 lipca 2012

„W podróży” czyli karnawałowe szaleństwo zatrzymane w kadrze

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza dziś wieczorem, o 19:30 na karnawałowy pokaz zdjęć. Karnawał w Wenecji jest jedną z najstarszych w Europie zabaw ulicznych. W tym roku na ulicach miasta św. Marka tysiące Wenecjan i turystów z całego świata będzie się bawić od 26 stycznia do 12 lutego. W przeddzień zakończenia karnawałowego szaleństwa obejrzymy gorące jeszcze zdjęcia z Wenecji ogarniętej ogniem maskowej zabawy. Wstęp wolny.
10 lipca 2012

„Dotknięcie Linii” i „Letnisko z artystami” od kuchni

2 czerwca br. zabytkowy „pociąg pod parą” przejechał na trasie linii otwockiej, zatrzymując się na wawerskich stacjach. Gwizd leciwej lokomotywy przywoływał uwagę mieszkańców Warszawy na całej trasie przejazdu od Dworca Gdańskiego aż do stacji Falenica. Jak powstało całe to przedsięwzięcie i czy to tylko jedno wydarzenie, czy początek czegoś większego?
5 lipca 2012

Falenickie Koncerty Letnie: Kwartet Smyczkowy Primo Incontro

Falenickie Towarzystwo Kulturalne zaprasza 15 lipca o godz. 19.00 na koncert z cyklu Falenickie Koncerty Letnie. Wystąpi Kwartet Smyczkowy Primo Incontro w składzie: Małgorzata Zalewska - I skrzypce, Jolanta Bartnik - II skrzypce, Dariusz Smoliński - altówka, Dorota Smolińska -wiolonczela.
4 lipca 2012

Wystawa Ptaków i Zwierząt Egzotycznych

Miesiąc temu, w niedzielę 3 czerwca 2012 r., w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej odbyła się niecodzienna wystawa. Swoje siły połączyli profesjonalni hodowcy i mali miłośnicy zwierząt ze szkoły 173, a  wszystko zainicjował i zorganizował pan Rysiek Rawicki, ze sklepu zoologicznego na Trakcie Brzeskim.
3 lipca 2012

Koncert chorwackiego zespołu pieśni i tańca LADO

Ambasada Chorwacji w Polsce oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy serdecznie zapraszają dziś wieczorem na koncert chorwackiego zespołu pieśni i tańca LADO. Zespół słynie na całym świecie z imponującej choreografii i muzyki, która jest hołdem dla oryginalnej sztuki ludowej. Wstęp wolny. 

2 lipca 2012

ROCK ON 2012 – IV ogólnopolski konkurs amatorskich zespołów rockowych

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła już po raz czwarty organizuje konkurs ROCK ON. Z roku na rok rośnie siła tego wydarzenia. Nie tylko ze względu na gwiazdy, które występują po części konkursowej, ale także ze względu wspaniałą nagrodę główną - nagranie singla w profesjonalnym studiu nagrań.
1 lipca 2012

Święto ulicy Skaryszewskiej

W dniu 1 lipca 2012 roku Wspólnota Mieszkaniowa Domu Skaryszewska 10 wraz Teatrem Scena Lubelska 30/32 w godzinach 16:00 - 22:00 organizują festyn „Skaryszew – święto ul. Skaryszewskiej”. Patronat nad festynem objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.
29 czerwca 2012

Klub Kultury „Marysin” na Dziecięcej Euro-Stolicy!

W dniu 20 czerwca 2012 r. zespoły tańca nowoczesnego i Studio Piosenki z  Klubu Kultury „Marysin”  wystąpiły na  estradzie na Placu Defilad w Strefie Kibica w Warszawie. Dwa zespoły tańca nowoczesnego i cztery uczestniczki sekcji Studia Piosenki o godz. 12.00 rozpoczęły wielogodzinny program rozrywkowy na największej scenie w Warszawie.
27 czerwca 2012

Bajki z bajki - slajdowisko i warsztaty dla dzieci

W kinokawiarni Stacja Falenica co tydzień w sobotnie przedpołudnie na ekranie kinowym wyświetlane są bajki z tradycyjnych slajdów. Ich treść jest czytana i interpretowana przez profesjonalnych aktorów z muzyką na żywo. Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat. Wstęp wolny, po uprzedniej rezerwacji.
25 czerwca 2012

Lato w mieście dla 3-6 latków w KK Zastów

Klub Kultury "Zastów" zaprasza na wakacje dla najmłodszych “Po bajkowych ścieżkach”- są jeszcze wolne miejsca na IV i V turnus. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat na wakacje dla najmłodszych pn. „Po bajkowych ścieżkach” w dniach od 2.07.2012 r. do 3.08.2012 r. Zajęcia będą odbywać się od godziny 8.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku.
24 czerwca 2012

Lato w Teatrze 2012: My, niewinni czarodzieje…

Zapraszamy młodzież w wieku 14-18 lat do udziału w programie Lato w Teatrze, w ramach którego w terminie 16-31 sierpnia 2012 r. odbędą się warsztaty aktorskie, scenograficzne i dziennikarskie. Efektem dwutygodniowych warsztatów będzie spektakl, wystawa fotograficzna, krótki film o uczestnikach oraz specjalna gazeta z wywiadami. W planach mamy również jednodniową wycieczkę do Łucznicy.
24 czerwca 2012

PTTK Wesoła zaprasza na spotkanie podróżnicze

Już w najbliższą środę 27 czerwca br. o godz. 19.30 w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna" w Starej Miłośnie odbędzie się kolejna impreza z cyklu spotkań podróżniczych. Tym razem zapraszamy na sentymentalną podróż w najodleglejsze zakątki dawnej Rzeczypospolitej – okolice Kamieńca Podolskiego. Opowieść opartą na pokazie slajdów poprowadzi pan Maciej Szaszkiewicz.
22 czerwca 2012

Warsztaty tańca i dramy – świetny pomysł na miejskie wakacje!

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe i Fundacja Culture Shock zapraszają dzieci w wieku 9-12 lat do udziału w dwutygodniowym cyklu warsztatów „Miasto Marzeń”, łączących ruch, taniec, zabawę i teatr. Warsztaty odbywać się będą codziennie, od 2 do 14 lipca, w godzinach 10.00-16.00. Zakończą się spektaklem w Parku Skaryszewskim. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy.

22 czerwca 2012

Wesołowskie kościoły rozbrzmiewające chóralnym śpiewem

W dniach 16 -17 czerwca 2012 Fundacja Il Canto Magnifiacat wspólnie z Parafią Opatrzności Bożej zorganizowała II Festiwal Chóralny Magnificat Anima Mea Dominum. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć dwa warszawskie chóry: Epifania z Parafii Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie oraz Avetki z Białołęki. W Festiwalu brał oczywiście udział również nasz chór - Il Canto Magnificat.
21 czerwca 2012

Świętojańska Gala Jazzowa

Falenickie Towarzystwo Kulturalne zaprasza 24 czerwca 2102 r. o godz. 19:00 na jazzowy koncert świętojański inaugurujący kolejny sezon koncertów letnich w Falenicy. Wystąpi Gary Guthman Quartet, którego muzyka to happy jazz. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa obrazów. Wstęp wolny.

20 czerwca 2012

IX Powiatowy Festiwal Kultury z Rh Blues

3 czerwca w Otwocku odbył się IX Powiatowy Festiwal Kultury. Festiwal jest dorocznym świętem artystów, twórców i producentów wyrobów z powiatu otwockiego. Jest to największa tego typu impreza w powiecie. W tym roku do udziału w Festiwalu zaproszono zespół Rh Blues z Wiązowny.
20 czerwca 2012

Święto Chaty z pomysłami

Na zielonej trawie, niczym piłkarskiej murawie, jak co roku celebrować będziemy radość wspólnego bycia i tworzenia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! W programie m.in. wielkoformatowy plener malarski, rozgrywki piłki nożnej, warsztaty robienia biżuterii z filcu.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Wtorek, 30 kwietnia 2019

Dowóz dzieci niepełnosprawnych

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń