WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 20 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Kultura

27 grudnia 2011

Spotkanie z Mikołajem w Zastowie

W niedzielę 18 grudnia w Klubie Kultury „Zastów” odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. W sali czekała wspaniale przystrojona choinka, a pod nią mnóstwo prezentów, które wcześniej przywieźli pomocnicy Świętego Mikołaja.
27 grudnia 2011

To był udany kiermasz

W sobotnie popołudnie 17 grudnia Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna zorganizowało świąteczny kiermasz rękodzieła. Można było kupić  biżuterię, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i wiele wiele innych ciekawych i oryginalnych przedmiotów wykonanych przez mieszkańców Wesołej.

Koncert instrumentalny w ODT "Pogodna"

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" - filia Ośrodka Kultury Wesoła m.st. Warszawy zaprasza 7 stycznia o 19 na koncert instrumentalny w wykonaniu Piotra Zawadzkiego (klarnet) i Kariny Górki (fortepian). W programie utwory Schumanna, Francaix, Berga, Denisova.
21 grudnia 2011

Magia jazzu w Aninie

W dniu 13 grudnia w Klubie Kultury „Anin” zagościł jazz. Muzyka o ponad 100-letnim rodowodzie, która w latach 20-tych XX wieku z impetem zawojowała serca i nogi Amerykanów. Zagrały dwa zespoły: „Jazz Blues and Joy Band” z Krakowa pod kierunkiem świetnego puzonisty p. Marka Michalaka oraz kwintet Mariusza Dubrawskiego z Warszawy.
20 grudnia 2011

Zima w Mieście w ODT "Pogodna"

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza wszystkich chętnych, którzy nie wyjadą na zimowe ferie na "Zimę w Mieście 2012". Zajęcia odbywać się będą w ODT "Pogodna" w dniach od 16 stycznia do 27 stycznia 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00. Ilość miejsc ograniczona. Opłata - 7 zł dziennie (koszty obiadu).

19 grudnia 2011

Ogólnopolskie konkursy świąteczne – wielki finał w sali widowiskowej Centrum Zdrowia Dziecka

Święta tuż tuż, co można było poczuć w niedzielę 11 grudnia w sali widowiskowej Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Dzięki uprzejmości pana Pawła Trzcińskiego tego dnia odbyła się gala wręczenia dyplomów i nagród w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych: „Pocztówka do Świętego Mikołaja” i „Ozdoba choinkowa”.

Rockolędy 2011

Burmistrz Dzielnicy Wawer Jolanta Koczorowska, Proboszcz Parafii pw. Św. Feliksa z Kantalicjo Ks. Bernard Czerwiński oraz Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady Ks. Witold Gajda zapraszają na dwa wyjątkowe koncerty kolęd: 28 i 30 grudnia rodzinne zespoły zagrają rockowe wersje popularnych kolęd.

15 grudnia 2011

OFKiP już po raz XVIII w Wesołej

10 grudnia już po raz XVIII w Wesołej rozbrzmiewały melodie kolęd, które wykonywali uczestnicy Mazowieckich Eliminacji do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika.
13 grudnia 2011

Wystawa „Rękoczyny” czyli artystyczny wieczór w Ośrodku Kultury w Wesołej

Na jeden wieczór sala wystawowa Ośrodka Kultury zamieniła się w bajkową krainę latających aniołów, kolorowych kwiatów i kameralnych rozmów prowadzonych do późnych godzin wieczornych, a sprawcami tego wieczoru były trzy cudowne artystki: Elżbieta Lipiec, Dorota Łasisz i Elżbieta Pankiewicz.
13 grudnia 2011

Nutka Poliglotka 2011

Przegląd Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Klub Kultury „Radość”, po raz pierwszy odbył się w roku 2004. Przesłuchania w tegorocznej edycji odbyły się w dniach 26–27 listopada w Sali konferencyjnej Hotelu Boss.
12 grudnia 2011

EAST WARSAW MUSIC FESTIVAL - zapraszamy na inaugurację

Na inauguracji East Warsaw Music Festival publiczność będzie oklaskiwać artystów związanych z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, którzy zaprezentują amerykański musical komediowy „Siostrunie" o skomplikowanym życiu sióstr zakonnych. Spektakl oparty na scenariuszu Dana Goggina odniósł światowy sukces.

Świąteczny koncert kolęd w Wesołej

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zapraszają 26 grudnia o godz. 13:00 do Kościoła p.w. bł. Jana Pawła II na ul. Okuniewskiej 1 na koncert kolęd w wykonaniu Krystyny Prońko (śpiew), Pawła Serafińskiego (organy Hammonda) i Kuby Raczyńskiego (saksofony).

9 grudnia 2011

Starożytna mądrość we współczesnym świecie

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza 16 grudnia na godzinę 19.30 na wykład „Starożytna mądrość we współczesnym świecie” połączony z otwarciem wystawy "Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód."
9 grudnia 2011

Malarstwo – nowa inicjatywa Stowarzyszenia „Nasza Wesoła”

W poniedziałki w sali Zespołu Szkół nr 94 w Zielonej odbywają się zajęcia sekcji malarskiej, która powstała niedawno z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasza Wesoła”. Łączy pasjonatów pasjonatów sztuki i malowania w różnym wieku.

Pokaz jazdy figurowej na lodowisku w Aninie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wawer serdecznie zaprasza 22 grudnia w godzinach 18-20 na lodowisko w Aninie na pokaz jazdy figurowej na łyżwach. W programie pokaz profesjonalnej grupy łyżwiarskiej oraz liczne konkursy i zabawy.

Twoje zdjęcia na naszych okładkach!

Robisz zdjęcia w Wesołej, Wawrze lub na Pradze Południe? Masz w swojej kolekcji piękne zdjęcia naszych okolic i chciałbyś pokazać je innym lub masz pomysł na ciekawe fotografie, ale ciągle brak Ci pretekstu, żeby je zrobić? Teraz nadarza się okazja! Najładniejsze zdjęcia trafią na okładki naszych miesięczników, a tu zobaczą je dosłownie tysiące mieszkaców.

Rock On 2012 - koncert finałowy

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza 8 września o godz. 16:00 na teren przy OSP przy ul. 1 Praskiego Pułku 31 na koncert finałowy konkursu amatorskich zespołów rockowych Rock On. Do 18:30 występować będą zespoły konkursowe, po nich wystąpi zespół Fanaberia, a o godz. 20:00 pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Myslovitz.

6 grudnia 2011

Mikołajkowa Loco Podróż - jak było w Ćmielowie

Kasia Winiarska i Dorota Łasisz w ramach stworzonego przez siebie projektu „Ceramik Loco” zorganizowały grupie dzieci wyjątkową wyprawę. Wczesnym rankiem 3 grudnia 2011r. wszyscy wybrali się w okolice pięknych Gór Świętokrzyskich do Ćmielowa, małej miejscowości, która jako jedyna w Polsce może pochwalić się Żywym Muzeum Porcelany.

Świąteczne spotkanie z jazzem w Klubie Kultury "Anin"

Klub Kultury „Anin” zaprasza w najbliższy wtorek (13.12.11) na świąteczny koncert jazzowy w wykonaniu Jazz Blues and Joy Band z Krakowa oraz kwintetu Mariusza Dubrawskiego z Warszawy. Koncert poprowadzi Elżbieta Jękot-Orzechowska.

5 grudnia 2011

Co mówi Warszawa?

3 grudnia w Centrum Promocji Kultury odbyła się promocja książki „Mówi Warszawa” – zbioru opowiadań o współczesnej Warszawie, napisanych przez 21 autorów zaproszonych do projektu przez Marka Kochana.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Kwiecień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 23 kwietnia 2019

Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Czwartek, 25 kwietnia 2019

Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Wtorek, 30 kwietnia 2019

Dowóz dzieci niepełnosprawnych

Zgłoś wydarzenie

kredyt
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Którą z kategorii portalu Wiadomości Sąsiedzkich czytasz najczęściej?

Wiadomości
Artykuły
Historia
Sport
Kultura
Szkolne wieści
Zobacz wyniki
Szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń