WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Poniedziałek, 21 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Kultura

12 listopada 2013

Otwarta Lekcja Historii

Biblioteka Publiczna dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy zaprasza na Otwartą Lekcję Historii, która odbędzie się  14.11.2013 godz. 18.30. Wykład o generale Zygmuncie Berlingu i 1.
Armii Wojska Polskiego poprowadzi historyk Leszek Rysak. Wstęp wolny.

8 listopada 2013

Czy będą o nas pamiętali, czyli poezja o życiu, jego sensie i przemijaniu

Ksiądz Piotr Mazurek zaprasza na wieczór pamięci o zmarłych: "Czy będą o nas pamiętali, czyli poezja o życiu, jego sensie i przemijaniu" w wykonaniu samego autora Krzysztofa Cezarego Buszmana z pieśniami chóru parafialnego, dnia 10 listopada o godz. 19.00 (po Mszy św. o 18.00) w kościele św. Br. Alberta w Warszawie - Wesołej - Zielonej, ul. Szeroka 2.
7 listopada 2013

Inauguracja V edycji Wawer Music Festival

W nowej scenerii sali koncertowej Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Hotel Boss przy ul. Żwanowieckiej 20, rozpoczęła się V edycja Wawer Music Festival. Wawerskie koncerty organizuje Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury kierowana przez Pana Profesora Jarosława Drzewieckiego z Warszawy (Prezes Zarządu) i Pana Janusza Ostrowskiego z Sanoka (V-ce Prezes). Gospodynią wieczoru była Dominika Matuszak, jak zwykle perfekcyjnie przygotowana do programu koncertu, w błękitnej tiulowej sukni (odsłaniającej kobiece wdzięki) wyglądała bardzo powabnie i młodzieńczo.

6 listopada 2013

Opowieści podróżnicze z wyprawy Bajkał - Syberia 2013

Klub Kultury Zastów zaprasza 8 listopada 2013r. o godzinie 20:30 na opowieści podróżnicze połączone z pokazem zdjęć uczestników wyprawy BAJKAŁ-SYBERIA 2013. 18 tysięcy kilometrów spędzonych w 25-letnim autobusie i 9 facetów, którzy odkrywali tajemnice Syberii. Zapraszamy do wysłuchania relacji z wyprawy pełnej wrażeń.

4 listopada 2013

Ciuchowe wariacje

Klub Kultury Marysin zaprasza na warsztaty  „Ciuchowe wariacje”. Za pomocą farb do malowania na ubraniach możemy w prosty sposób ozdobić np. nudny, jednobarwny t-shirt, szorty, sukienkę itd. Na warsztatach będziemy malować z wolnej ręki, kopiować od szablonu, bądź obrysowywać wzory konturem a następnie wypełniać je farbą – wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Listopadowy koncert Wawer Music Festival

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury pod przewodnictwem prof. Jarosława Drzewieckiego serdecznie zaprasza w dniu 10 listopada o godz. 17:30 na drugi koncert w ramach V edycji cyklu Wawer Music Festival. Gwiazdą wieczoru będzie Hanna Banaszak – wokalistka jazzowa, której głos i repertuar ma wielu wielbicieli, nie tylko w Polsce. Gościem honorowym wydarzenia będzie Dariusz Szpakowski - popularny redaktor sportowy.

 

31 października 2013

Listopadowa oferta kulturalna bibliotek w Wawrze

W listopadzie nasze lokalne biblioteki nie zwalniają tempa. Wśród atrakcji przygotowanych na najbliższy miesiąc nie zabraknie spotkań z pisarzami, konkursów ani wernisaży. Zobaczcie pełny program ofert kulturalnych naszych bibliotek!

30 października 2013

Koncert Zaduszkowy "Duchy Poetów"

Parafia Dobrego Pasterza przy ul. Przewodowej 15/21 w Warszawie-Miedzeszynie zaprasza na Koncert Zaduszkowy "Duchy Poetów". Muzyczne inspiracje związane z poezją zaprezentuje p. Marcin Styczeń. Koncert odbędzie się w kaplicy przy ul. Przewodowej w niedzielę, 3 listopada 2013 r. o godzinie 19.45. Wstęp wolny. Zapraszamy.

25 października 2013

Spacer po Osiedlu Groszówka

26 października zaprosimy Państwa na wędrówkę po Osiedlu Groszówka – najmłodszym w całej dzielnicy Wesoła. Będziemy dochodzić, co mogło utrudniać rozwój osadnictwa na tym terenie i skąd jego nazwa. Podziwiając przyrodę i ukształtowanie terenu, sprawdzimy podczas spaceru, co robił w Groszówce Gomułka.

24 października 2013

Przygody niebieskiego smoka

W niedzielę 27 października o godz.16.00 zapraszamy wszystkie dzieci do filii Ośrodka Kultury – ODT Pogodna na przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Echooo pod tytułem "Przygody niebieskiego smoka".
23 października 2013

Konkurs fotograficzny "Wawer - to mnie zachwyca" przedłużony do 15 listopada

Wydział Kultury Urzędu Dzielnicy Wawer informuje, że termin nadsyłania prac w konkursie fotograficznym "Wawer - to mnie zachwyca" uległ zmianie. Zdjęcia przedstawiające uroki życia w tej części stolicy można nadsyłać do 15 listopada 2013 r.

22 października 2013

Spotkanie z Elżbietą Cherezińską - autorką książki pt. "Legion"

Zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Cherezińską i promocję jej najnowszej książki "Legion" - 22.10.2013 g. 18.30 w Bibliotece Głównej (1.Praskiego Pułku 31). Dla tych, którzy znają twórczość naszego gościa będzie to niezwykła gratka.  Ci, którzy nie mieli w ręku książek Elżbiety Cherezińskiej, po spotkaniu z pewnością po nie siegną!
21 października 2013

Ośrodek Kultury poleca

Listopad to miesiąc, w którym jesień nie jest już łagodna. Na zewnątrz panuje chłód, plucha, a czasami nawet śnieżne zawieruchy. Ten czas można przetrwać w domu przy ciepłym kominku albo w gorącej atmosferze Ośrodka Kultury!

19 października 2013

Śladami Mistrzów... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie: Fryderyk Chopin oczami Mistrza Józefa Gosławskiego

26 października 2013 r. o godz. 19.00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się dziesiąte spotkanie z cyklu: "Śladami Mistrzów... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie". Wieczór dedykowany jest mistrzowi Józefowi Gosławskiemu - polskiemu rzeźbiarzowi i medalierowi, projektantowi pomników, monet i medali.

17 października 2013

Centrum w Ruchu

La Mecedora, artystyczna platforma rozwijana przez Meksykańską artystkę Melissę Cisneros, stwarza przestrzeń dla młodych artystów, którzy pragną przedstawić swoją pracę z dziedziny sztuk performatywnych w niezakończonym jeszcze stadium rozwoju.

16 października 2013

Pan Tralaliński podróżuje po Warszawie

W dniach 19-20 października prace nagrodzone w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kukiełka” na postać z wiersza Juliana Tuwima „O panu Tralalińskim” obejrzą uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Poezja Juliana Tuwima dla dzieci wobec wyzwań nowoczesności w ujęciu literaturoznawczym i metodycznym”.

14 października 2013

Nowa młodość seniorów

1 października odbył się „Bal Seniora” w dość nietypowym miejscu – Galerii Stadionu Narodowego. Po przyjściu wrażenie zrobiła na mnie nie tyle sama Galeria, co ogromna, pozytywna energia tańczących i bawiących się ludzi. Moim celem było napisanie niniejszej relacji, dlatego miałem przyjemność spotkać się z  jedną z organizatorek, Panią Edytą Chomaniuk, i wypytać o szczegóły wydarzenia. Oto fragment naszej rozmowy:

10 października 2013

Wyprawy rowerowe po Europie

W niedzielę, 13 października o godz.17.00 zapraszamy do filii Ośrodka Kultury – ODT Pogodna na pokaz slajdów i opowieści z podróży Łukasza Sacharczuka - Wyprawy rowerowe po Europie. Podczas spotkania autor opowie o swoich ekspedycjach, podczas których odwiedził 16 krajów Europy, pokonując dziennie po 140-165 km.

9 października 2013

Wieczorki Taneczne w każdy piątek

Dla wszystkich miłośników tańca mamy bardzo dobrą wiadomość. W każdy piątek w godzinach 17:00 - 21:00 w Sali w budynku Spółdzielni przy. Alei Stanów Zjednoczonych 40 będą organizowane Wieczorki Taneczne.  Wstęp 25zł.

8 października 2013

Meksykańska niedziela w Zastowie

To była prawdziwa uczta dla fanów kultury meksykańskiej, a dla tych, którzy jeszcze jej nie znają – doskonała okazja do poznania niemalże wszystkich odcieni Meksyku. 22 września przez całe popołudnie w ogromnym namiocie rozstawionym przy Klubie Kultury Zastów latynoskie dźwięki, smaki, kolory i zabawy tworzyły fantastyczną atmosferę radosnej fiesty.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 22 września 2020

Dzień bez samochodu

Sobota, 26 września 2020

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wawrze

Sobota, 26 września 2020

WKPR Wesoła

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń