WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 28 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Kultura

15 listopada 2012

Spotkanie autorskie z Tomaszem Bochińskim

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Tomaszem Bochińskim, autorem książki „Opowieści Praskie”.  Spotkanie odbędzie się już dziś o godzinie 18.00 w siedzibie CPK przy ulicy Podskarbińskiej 2.
14 listopada 2012

Urodzinowy koncert Soul Connection

Z okazji 10-lecia istnienia warszawskiej grupy gospel Soul Connection, zespół zagra urodzinowy koncert 2 grudnia 2012 r. w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. Wraz z muzykami Soul Connection wystąpią goście specjalni - gospelowi przyjaciele grupy.
14 listopada 2012

Rusza VI Festiwal Filmów Rosyjskich

Dla wszystkich miłośników kina rosyjskiego mamy dobrą wiadomość - już jutro rusza VI Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Tegoroczna filmowa impreza poświecona jest tematyce sportu. Gościem specjalnym festiwalu będzie gimnastyczka Łarisa Łatynina.
13 listopada 2012

“Zaczarowane domy Andriollego” - poznaj historię swojej okolicy i przenieś się w klimaty z XIX wieku

Klub Kultury „Zastów” zaprasza w sobotę 1 grudnia br. w godzinach 12:00 - 18:00 do świdermajerowskiego wnętrza przy ul. Przewodowej 139 na imprezę artystyczno-edukacyjną pn. „Zaczarowane domy Andriollego”.
13 listopada 2012

Jestem ceramikiem

Śmiało można powiedzieć, że urodziłam się plastykiem. Odkąd pamiętam, zawsze sięgałam po różne techniki plastyczne; byłam konserwatorem zabytków, wystawiennikiem, zajmowałam się reklamą wizualną, uczęszczałam na malarstwo sztalugowe, biegałam na wykłady z historii sztuki. W 1997r. trafiłam na pracownię ceramiczną p. Tadeusza Waltera i poczułam, że to jest to.
12 listopada 2012

Król dopalaczy – czyli podróż do wnętrza dropsa

W sobotę 24 listopada o godz.19.00 Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła zapraszają do filii Ośrodka Kultury - Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” na One man show Marcina Sitka, pt. „Król dopalaczy – czyli podróż do wnętrza dropsa”. 

WESOLINKI - Nabory do wokalno- tanecznego zespołu dla dzieci

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła ,zaprasza uzdolnione wokalnie i ruchowo dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w spotkaniach, podczas których nauczą się podstawowych kroków i elementów prostych układów tanecznych do muzyki oraz piosenek. Dzieci będą uczyć się różnych motywów rytmicznych, prawidłowego oddechu i interpretacji śpiewanych piosenek.

 

9 listopada 2012

Ciekawe wystawy i wieczór pieśni patriotycznych w Sulejówku

W imieniu Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku zapraszamy w sobotę 10 listopada na „Spotkanie z pieśnią” – o godzinie 19:00 w ogrodzie przy Dworku „Milusin”. Wcześniej warto obejrzeć wystawę "Co pamięta Milusin?" 

9 listopada 2012

Droga do niepodległości – koncert w Klubie Relax

Klub RELAX Spółdzielni Mieszkaniowej Ostrobramska zaprasza w poniedziałek, 12 listopada, o godzinie 18:00 na koncert pt.: "Droga do niepodległości". Wystąpią soliści zespołu Amore Mio - Ostrobramska Nuta.
9 listopada 2012

Wakacyjne pocztówki – rozstrzygnięcie konkursu

Już po raz dziewiąty Klub Kultury „Zastów” zorganizował ogólnopolski konkurs na najpiękniejszą wakacyjną pocztówkę. Odbywał się on w sześciu kategoriach wiekowych. Okazało się, że wakacje lubią wszyscy. Na konkurs wpłynęło aż 3291 pocztówek!
8 listopada 2012

Jazzowo i poetycko

Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła – ODT Pogodna zaprasza w czwartek 15.11.12 na recital wokalistki jazzowej Małgorzaty Bogusz połączony z wieczorem poetyckim Jana Rychnera. Wieczór poprowadzi Jan Zdzisław Brudnicki.      

7 listopada 2012

Patriotyzm - męska sprawa?

10 listopada o godzinie 12:00 Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła zaprasza na zajęcia edukacyjno-artystyczne dla dzieci z cyklu "Warsztaty Leonarda". W listopadzie ćwiczenia odbędą się pod hasłem „Patriotyzm - męska sprawa?”. Dzieci przyjrzą się naszej trudnej historii oczami kobiet: matek, córek, narzeczonych także poznają kobiety które brały czynny udział w walce o niepodległość.

5 listopada 2012

Spotkanie z podróżnikiem: Peru

Na wszystkich warszawiaków pasjonujących się podróżami 11 listopada o godz. 17:00 w filii Ośrodka Działań Twórczych "Pogodna" będzie czekał p. Marek Łasisz. Podróżnik opowie o pobycie w Peru.
3 listopada 2012

„Filharmonia Narodowa dla dzieci

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" zaprasza na przedstawienie operowe z cyklu „Filharmonia Narodowa dla dzieci". Sztuka odbędzie się 9 listopada o 10:50. Opera komiczna pt. „Aptekarz” opowiada historię trzech mężczyzn, którzy w zaciszu pewnej apteki rywalizują o względy pięknej Griletty.
2 listopada 2012

Niedziela z muzyką klasyczną w KK Saska Kępa

Klub Kultury Saska Kępa serdecznie zaprasza w niedzielę 4 listopada o godz. 18.00 na koncert w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Karolina Czechowska i Hanna Radziszewska zgrają dla Państwa w duecie i solo utwory Chopina, Brahmsa, Mozarta, Ravela. Wstęp wolny.
2 listopada 2012

Plenerowe klimaty

8 listopada o godzinie 19:00 w filii Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła – Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Plenerowe klimaty”. Prace wykonała p. Elżbieta Lipiec, która prowadzi zajęcia rysunku i malarstwa dla najmłodszych mieszkańców Warszawy.
31 października 2012

Pani Jesień dary niesie

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie muzyczno-teatralne „ Pani Jesień dary niesie”.
30 października 2012

Patriotyczny listopad filmowy

Listopad to miesiąc wspomnień i zadumy nad przeszłością, to zarówno chrześcijańskie Święto Zmarłych, jak i polskie Święto Niepodległości. Dlatego to właśnie na listopad parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie przygotowała cykl niedzielnych pokazów filmowych, przybliżających sylwetki polskich bohaterów minionego stulecia.
26 października 2012

Praga Gra - druga edycja turnieju gier planszowych

Centrum Promocji Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Barwy Kultury zapraszają w niedzielę 28 października w godzinach 11:00 – 17:00 na II edycję spotkania „Praga Gra”. W programie m.in. nauka grania w rodzinne gry planszowe, turnieje z nagrodami, kącik zabaw dla najmłodszych.

25 października 2012

IX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej „NUTKA POLIGLOTKA"

Klub Kultury „Radość” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych wokalistów–poliglotów do udziału w konkursie muzycznym "Nutka poliglotka". Zadaniem konkursowym jest wykonanie jednej piosenki w języku obcym (dowolnym spośród języków używanych w Europie). Termin nadsyłania zgłoszeń - 10 listopada.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 1 lutego 2020

Sąsiedzkie kolędowanie

Sobota, 8 lutego 2020

WOT zapewni Ci niezapomniane ferie

Poniedziałek, 10 lutego 2020

Zima w mieście na Pradze-Południe w 2020 roku czas start

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń