WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 18 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Kultura

9 października 2012

Agnieszka Osiecka lata 60. w obiektywie Jana Borkowskiego - wernisaż wystawy

Dziś wieczorem, o godz. 19:15 w Klubie Kultury Saska Kępa w Warszawie przy ulicy Brukselskiej 23 nastąpi otwarcie wystawy pt. „Agnieszka Osiecka lata 60. w obiektywie Jana Borkowskiego”. Wernisaż będzie również okazją do spotkania i rozmowy z autorem zdjęć - wybitnym radiowcem, twórcą audycji jazzowych i mieszkańcem Saskiej Kępy. Dla gości wernisażu piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa Magdalena Smalara.
8 października 2012

Wolne śpiewanie – koncert piosenek okupacyjnych i powstańczych

Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy oraz Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła serdecznie zapraszają 19 października br. o godz. 18:00 do Gimnazjum nr 120 na koncert Piosenek Okupacyjnych i Powstańczych „Wolne Śpiewanie” w wykonaniu zespołów Triodeon i Be Free Gospel Family. Wstęp wolny.
8 października 2012

Otwarcie wystawy pt: „Harcerskie Kolekcje”

Dyrekcja Domu Kultury „Wygoda” oraz Komenda Hufca ZHP Warszawa Praga Południe zapraszają na otwarcie wystawy phm. Jacka Czajki i phm. Tadeusza Mandziaka pt: „Harcerskie Kolekcje”, która odbędzie się w niedzielę 14.10.2012 o godz. 17.00 w Domu Kultury „Wygoda” przy ulicy Koniecpolskiej 14.
4 października 2012

"Dopóki Ziemia kręci się..." w KK Radość

Klub Kultury "Radość" zaprasza w najbliższą sobotę 6 października na godz. 17:00 na program muzyczny "Dopóki Ziemia kręci się", gdzie będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory Bułata Okudżawy w aranżacji Wiesława Kowalskiego. Wstęp wolny.
4 października 2012

Propozycje Ośrodka Kultury Wesoła na nadchodzącą niedzielę

Ośrodek Kultury Wesoła zaprasza o godzinie 16 na przedtsawienie dla dzieci "Tajemnice morskich głębin", a na 17 do swojej filii ODT "Pogodna" na spotkanie z podróżnikiem Markiem Łasiszem poświęcone Gwatemali.
3 października 2012

Five o’clock w KK Saska Kępa

Już dziś wieczorem, 3 października o godzinie 18:00 Klub Kultury Saska Kępa przy ulicy Brukselskiej 23 organizuje prezentację muzyczną połączoną z zabawą taneczną. Imprezę poprowadzi dziennikarz muzyczny Jarosław Rosiński i Michał Barton. Wstęp:  5 zł.


V Wawer Music Festival czas zacząć

W niedzielę 20 października o godzinie 17:30 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS przy ul. Żwanowieckiej 20 odbędzie się inauguracja V edycji koncertów w cyklu Wawer Music Festival. Jedna z najwybitniejszych polskich skrzypaczek średniego pokolenia – Katarzyna Duda wykona "Cztery Pory Roku" Vivaldiego oraz wirtuozowskie utwory od Kreislera i Montiego po Gershwina i Joplina. 

27 września 2012

Znana i nieznana Stefania Baczyńska – anińska Niobe

Klub Kultury Anin zaprasza 28 września o godz. 18:00 na spotkanie z Beatą Lewicką pt. „Znana i nieznana Stefania Baczyńska – anińska Niobe”. Polonistka opowie o Stefanii Baczyńskiej – matce poety, żonie literata, nauczycielce, pisarce. Wstęp wolny.

26 września 2012

Legendy Olszynki plenerowo, teatralnie – niezwykle!

Legendy Olszynki są plenerowym projektem kulturalnym, który w formie teatralnej inscenizacji przybliży uczestnikom interesujące epizody z historii Olszynki Grochowskiej i skonfrontuje je z sytuacją współczesną tych terenów. Akcja wędrowna prowadzona przez aktora-przewodnika, doprowadzi do miejsc, gdzie na widzów czekać będą artystyczne niespodzianki z przeszłości wykorzystujące naturalną scenerię pleneru.
26 września 2012

Spotkanie „Kresy – Polska zapomniana? Historia i współczesność”

W imieniu rodziców ze Szkół Sióstr Felicjanek serdecznie zapraszamy na spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim pt. „Kresy – Polska zapomniana? Historia i współczesność”, które odbędzie się 26 września o godz. 19:00 w Szkole Sióstr Felicjanek przy ul. Azaliowej 10.

24 września 2012

Scena dla każdego – dla dużego i małego

Klub Kultury „Radość” zaprasza chętnych do wzięcia udziału w projekcie teatralnym. Jeżeli marzysz o wystąpieniu na deskach teatru i nie straszna Ci jest trema przed publicznością – zgłoś się już dziś. Tu nie ma castingów i żadnych barier. Ważna jest chęć działania i radość jaką one dają.

20 września 2012

„Bezpieczne dziecko” – 35 lat z Centrum Zdrowia Dziecka

Instytut – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka już od 35 lat stoi na straży zdrowia i bezpieczeństwa dzieci z całej Polski. Szpital wyjątkowy, kolorowy, pełny ludzi z pasją oddających się pomocy najmłodszym. Jego jubileusz świętowaliśmy w miniony weekend w Łazienkach Królewskich.
20 września 2012

Coldplay zachwycił Warszawę

Wczoraj wieczorem wypełniony po brzegi Stadion Narodowy rozbłysnął tysiącami świateł. Bramy na stadion zostały otwarte o godzinie 16. Koncert rozpoczął się chwilę po 19. W roli supportu wystąpiły: Marina and the Diamonds oraz Charlie XCX. 

20 września 2012

Pierwsze Święto Gocławia już za nami

W dniu 16 września 2012r. na boisku przy ulicy Abrahama Gocławianie pierwszy raz obchodzili święto swojego osiedla. Jedną z atrakcji festynu była gra miejska „Skrzydlate Legendy”, która zgromadziła 50 uczestników, których zadaniem było dwugodzinne podejmowanie zagadek dotyczących dzielnicy.
20 września 2012

„ROCK ON” w Wesołej już po raz czwarty

Tradycyjnie w Wesołej nowy rok szkolny rozpoczął się w rockowym nastroju. W sobotę 8 września o godzinie 16:00 na terenie OSP w Wesołej odbyła się czwarta edycja konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON. 

18 września 2012

Obraz Mojego Życia - Dzień Otwarty w Środowiskowym Domu Samopomocy

Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie Chorymi zaprasza wszystkich ciekawych twórczości osób niepełnosprawnych na „Dzień Otwarty ŚDS – Obraz mojego życia”, który odbędzie się 20 września 2012, w godzinach 10.00-14.00, w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Grochowskiej 259A w Warszawie.
17 września 2012

Odpust przy Parafii św. Ojca Pio i festyn Pożegnanie Lata na Gocławiu 2012

Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski i Probosz Parafii pw. św. Ojca Pio -  Ks.Andrzej Kuflikowski zapraszają w niedzielę 23 września br. na Uroczystości Odpustowe ku czci św. O.Pio i Festyn Rodzinny Pożegnanie Lata na Gocławiu 2012. Wydarzenie zaczyna się o 11.15 koncertem patriotycznym Orkiestry Wojskowej.
16 września 2012

Otwarte Lekcje Historii: „Przelot nad zdobytym miastem”

Biblioteka w Wesołej zaprasza na kolejną lekcję historii. Tym razem zaprezentujemy dokument filmowy „Przelot nad zdobytym miastem” w reż. Andrzeja Kałuszki i Krzysztofa Jaszczyńskiego. Pokazuje on Warszawę tuż po rozpoczęciu II wojny światowej, we wrześniu 1939 roku. Obraz został zarejestrowany z lotu ptaka przez niemieckiego operatora z samolotu Luftwaffe.
16 września 2012

Bułat Okudżawa w Wawrze

W imieniu organizatorów zapraszamy w piątek 21 września 2012 r. na godzinę 19:00 do Restauracji Widoczna na koncert „Dopóki Ziemia kręci się…” poświęcony twórczości Bułata Okudżawy. Wstęp wolny, należy tylko telefonicznie zgłosić swoją obecność z uwagi na ograniczoną ilość miejsc.
14 września 2012

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy

W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w 29.edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21"/UP TO 21, która będzie miała miejsce w dniach 5-10 listopada w Warszawie. Organizowany przez  Bibliotekę Publiczną w dzielnicy Bielany obejmuje warsztatami 7 warszawskich dzielnic. Filmy przyjmuje już tylko do 30 września!
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 18 stycznia 2020

Otwarcie Digipunktu w Murowance

Sobota, 18 stycznia 2020

Koncert Noworoczny „Nowy Rok Bieży”

Niedziela, 19 stycznia 2020

Tradycyjne kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Endorfina

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń