WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Kultura

26 lutego 2014

Słuchowisko Polskiego Radia: „Trylogia. Fuga alla polacca”

Już w najbliższy piątek, 28 lutego w Klubie Kultury „Saska Kępa” będziemy mieli okazję usłyszeć słuchowisko Polskiego Radia pt. „Trylogia. Fuga alla polacca”. Spektakl zrealizowany w ramach cyklu „Teatr Twojej wyobraźni” powstał według opowiadania Zbigniewa Wojnarowskiego. Po emisji spektaklu spotkanie z reżyserem i realizatorami. Wstęp wolny. 

26 lutego 2014

Tatiana Shebanova in memoriam

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Wawer Music Festival w dniu 9 marca w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Hotelu BOSS. Będzie to koncert poświęcony pamięci jednej z najwybitniejszych interpretatorek muzyki Chopina, mieszkance Wawra-Radości, laureatce Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1980 roku, która jako jedyna na świecie nagrała dwukrotnie wszystkie dzieła Fryderyka Chopina!

25 lutego 2014

Występ Kabaretu Świerszczychrząszcz

W programie "Znowu z Plejbeku" Kabaret Świerszczychrząszcz powraca do korzeni swojego sukcesu. Doskonale przygotowany dźwięk i precyzja ruchu zsynchronizowane ze sobą w jednym niepowtarzalnym momencie scenicznym. Sztuka wielopłaszczyznowego plejbeku stworzona kilka lat temu przez Michała i Marcina dziś okazuje się nadal aktualna, świeża i bardzo inspirująca.

24 lutego 2014

Co się działo w wesołowskiej bibliotece?

W wesołowskiej Bibliotece Publicznej w mijającym miesiącu bardzo dużo się działo. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, spotkań z autorami książek, które podbiły już nasze serca oraz lekcji historii. Kolejny miesiąc zapowiada się równie ciekawie.

 

21 lutego 2014

Trele Morele w Klubie Kultury Zastów

Klubie Kultury „Zastów” zaprasza na „TRELE MORELE” cykliczne spotkania z książką dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. W samo południe zapraszamy najmłodszych do wspólnej zabawy z książką „Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów”. Za udział w zajęciach należy opłacić 10 zł. Zapisy do 6.03.2014 r. (czwartek).

19 lutego 2014

Koncert bluesowy w Klubie Kultury „Saska Kępa”

We wtorek, 25 lutego o godzinie 19:00 Klub Kultury „Saska Kępa” będzie gościć wielokrotną laureatkę tytułu „Wokalistka Roku” według czytelników pisma „Twój Blues”, autorkę sześciu albumów – Magdę Piskorczyk z zespołem. Bilety na koncert można zarezerwować za pośrednictwem maila: promocja@klubsaska.pl bądź telefonicznie (22 499 09 66). Koszt biletu to 20zł. 

18 lutego 2014

Warsztaty liturgiczno-muzyczne

Siostry Eucharystki razem z parafią św. Brata Alberta w Warszawie Wesołej, zapraszają na Warsztaty liturgiczno- muzyczne pieśni pasyjnej i paschalnej: „Przez krzyż do chwały”, które odbędą się w dn. 14 – 16 marca 2014 r. w parafii p.w. św. Brata Alberta w Warszawie Wesołej Zielonej, ul. Szeroka 2. Na zakończenie warsztatów będzie uroczysta Eucharystia w niedzielę o godz. 18.00. Chęć udziału w zajęciach, które poprowadzi P. Hubert Kowalski i P. Piotr Pałka należy zgłosić do 10 marca.  

17 lutego 2014

Pożegnanie karnawału - potańcówka w stylu retro

Klub Kultury „Saska Kępa” zaprasza 1 marca o godz. 19:00 na Pożegnanie karnawału - potańcówka w stylu retro. W programie m.in. tańce przy dźwiękach swingowej orkiestry „Jet Set Band” i poczęstunek. Wstęp 60 zł.
17 lutego 2014

Wszystkie książki mówią - konkurs na recenzję książki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza do udziału w konkursie na recenzję książki „Wszystkie książki mówią”. Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych i jest skierowany do wszystkich chętnych.
13 lutego 2014

„Pół żartem, pół serio” w Walentynki

Nie masz pomysłu na spędzenie walentynkowego wieczoru? Przyjdź, 14 lutego do Klub Kultury Saska Kępa. O godzinie 19:00 zostanie wyświetlony film pt. „Pół żartem, pół serio”. Ekranizacja opowiada o uciekających przed gangsterami bezrobotnych muzykach Jerrym i Joe, którzy przebierają się za kobiety i przyłączają do damskiego zespołu jazzowego.
12 lutego 2014

Koncert „Magia klawiszy” w Zastowie

W sobotni lutowy wieczór sala Klubu Kultury „Zastów” zamieniła się w prawdziwą salę koncertową. Na scenie wystąpili adepci sztuki muzycznej, którzy szlifują swój talent w Klubie pod okiem  pana Benedykta Rokickiego. Magiczne dźwięki popłynęły z keyboardu, akordeonu i klarnetu. Widzowie nie szczędzili braw muzykom.
12 lutego 2014

Jorgos Skolias & Oleś Duo

We wtorek, 18 lutego o godz. 19.00 na scenie Klubu Kultury Saska Kępa wystąpi Jorgos Skolias & Oleś Duo z programem "Sefardix". Trio Sefardix  zaprezentuje klimatyczną fuzję muzyki żydowskiej, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień. Artyści wykraczą poza stereotypowe traktowanie instrumentów poszerzając paletę brzmieniową wykonywanej muzyki.

12 lutego 2014

Zima z Kornelem Makuszyńskim

W tym roku przypada 130. rocznica urodzin Kornela Makuszyńskiego – polskiego prozaika, poety, felietonisty, krytyka teatralnego i publicysty. Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wesoła postanowiła przypomnieć jego twórczość młodym czytelnikom i proponuje ferie zimowe z Kornelem Makuszyńskim.

11 lutego 2014

Niedziela z muzyką klasyczną: orkiestra smyczkowa The Crew

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza 23 lutego o godzinie 17:00 na występ orkiestry smyczkowej The Crew z gościnnym udziałem Jakuba Jakowicza. W programie dwie części „Czerech Pór Roku” Antonio Vivaldiego, „St. Paul ’s Suite” Gustava Holsta, „Ancient Airs & Dances” Ottorino Respighiego. Wstęp 5zł.

11 lutego 2014

„Zapomniane akwarele” - malarstwo Beaty Nehring

W środę, 12 lutego o godzinie 18:00 Klub Kultury Saska Kępa zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Zapomniane akwarele” - malarstwo Beaty Nehring z domu Witaczek. Pamiętniki malarki przeczyta Stanisław Elsner-Załuski.  

10 lutego 2014

Konkurs wokalny dla dzieci pt. "Wygraj szansę"

Ośrodek Kultury Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy zaprasza wszystkie dzieci, które nie ukończyły jeszcze 14 roku życia i są mieszkańcami dzielnicy Wesoła do udziału w konkursie wokalnym pt. "Wygraj szansę". Dla trzech najlepszych wykonawców przewidziane zostały nagrody! Eliminacje planowane są na 7 i 8 marca. Wykonawcy mogą towarzyszyć max. trzy osoby (nie śpiewające, ale stanowiące tło choreograficzne).

10 lutego 2014

Otwarta lekcja historii: Roman Dmowski

Chcesz dowiedzieć się kim był Roman Dmowski? Chcesz zrozumieć jego postawę i działania? A może po prostu interesujesz się historią? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś: tak - koniecznie przyjdź w czwartek, 13 lutego o godzinie 18:30 do Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła na wykład prof. Jana Żaryna. 

8 lutego 2014

Wawer Music Festival – Lwy Fortepianu

16 lutego zapraszamy Państwa na koncert „Lwy Fortepianu”, w którym wystąpią laureaci Złotych Parnasów – najwyższej nagrody przyznawanej młodym muzykom na Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic”. Wśród pianistów ze Szwajcarii, Rumunii, Ukrainy, Rosji, Łotwy nie zabraknie akcentu polskiego. 

7 lutego 2014

Pokaz filmu „Warszawa 1935”

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów oraz dawnyrembertow.pl zaprasza w czwartek 13 lutego o godzinie 19:00 na pokaz filmu pt. „Warszawa 1935”. Dzięki ekranizacji będziemy mieli okazję zobaczyć stolicę z okresu międzywojennego. 

7 lutego 2014

„In blanco” – koncert poetycki

W sobotę, 8 lutego o godzinie 17:00 Klub Kultury Saska Kępa zaprasza na koncert poetycki pt. „In blanco”. Wystąpi Dariusz Rączka i FANTASMAGORIA, zespół istniejący od 1998 roku, wielokrotnie nagradzany w ramach ogólnopolskich przeglądów i festiwali. Wstęp 10 zł. 

wiadomości archiwalne
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń