WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 28 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol

Kultura

20 września 2012

Coldplay zachwycił Warszawę

Wczoraj wieczorem wypełniony po brzegi Stadion Narodowy rozbłysnął tysiącami świateł. Bramy na stadion zostały otwarte o godzinie 16. Koncert rozpoczął się chwilę po 19. W roli supportu wystąpiły: Marina and the Diamonds oraz Charlie XCX. 

20 września 2012

Pierwsze Święto Gocławia już za nami

W dniu 16 września 2012r. na boisku przy ulicy Abrahama Gocławianie pierwszy raz obchodzili święto swojego osiedla. Jedną z atrakcji festynu była gra miejska „Skrzydlate Legendy”, która zgromadziła 50 uczestników, których zadaniem było dwugodzinne podejmowanie zagadek dotyczących dzielnicy.
20 września 2012

„ROCK ON” w Wesołej już po raz czwarty

Tradycyjnie w Wesołej nowy rok szkolny rozpoczął się w rockowym nastroju. W sobotę 8 września o godzinie 16:00 na terenie OSP w Wesołej odbyła się czwarta edycja konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON. 

18 września 2012

Obraz Mojego Życia - Dzień Otwarty w Środowiskowym Domu Samopomocy

Warszawskie Towarzystwo Pomocy Lekarskiej i Opieki nad Psychicznie Chorymi zaprasza wszystkich ciekawych twórczości osób niepełnosprawnych na „Dzień Otwarty ŚDS – Obraz mojego życia”, który odbędzie się 20 września 2012, w godzinach 10.00-14.00, w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Grochowskiej 259A w Warszawie.
17 września 2012

Odpust przy Parafii św. Ojca Pio i festyn Pożegnanie Lata na Gocławiu 2012

Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski i Probosz Parafii pw. św. Ojca Pio -  Ks.Andrzej Kuflikowski zapraszają w niedzielę 23 września br. na Uroczystości Odpustowe ku czci św. O.Pio i Festyn Rodzinny Pożegnanie Lata na Gocławiu 2012. Wydarzenie zaczyna się o 11.15 koncertem patriotycznym Orkiestry Wojskowej.
16 września 2012

Otwarte Lekcje Historii: „Przelot nad zdobytym miastem”

Biblioteka w Wesołej zaprasza na kolejną lekcję historii. Tym razem zaprezentujemy dokument filmowy „Przelot nad zdobytym miastem” w reż. Andrzeja Kałuszki i Krzysztofa Jaszczyńskiego. Pokazuje on Warszawę tuż po rozpoczęciu II wojny światowej, we wrześniu 1939 roku. Obraz został zarejestrowany z lotu ptaka przez niemieckiego operatora z samolotu Luftwaffe.
16 września 2012

Bułat Okudżawa w Wawrze

W imieniu organizatorów zapraszamy w piątek 21 września 2012 r. na godzinę 19:00 do Restauracji Widoczna na koncert „Dopóki Ziemia kręci się…” poświęcony twórczości Bułata Okudżawy. Wstęp wolny, należy tylko telefonicznie zgłosić swoją obecność z uwagi na ograniczoną ilość miejsc.
14 września 2012

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy

W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w 29.edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21"/UP TO 21, która będzie miała miejsce w dniach 5-10 listopada w Warszawie. Organizowany przez  Bibliotekę Publiczną w dzielnicy Bielany obejmuje warsztatami 7 warszawskich dzielnic. Filmy przyjmuje już tylko do 30 września!
13 września 2012

Ostatnie dwa dni konkursu "Wesoła nieznane oblicza"

Już tylko do 15 września 2012 r. przyjmowane są prace na konkurs fotograficzny "Wesoła nieznane oblicza" organizowany przez Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła. Uchwyć na niepowtarzalnym zdjęciu walory naszej dzielnicy w krajobrazie, reportażu, zdjęciu architektury bądź fotografii artystycznej i wyślij na konkurs - nagrody czekają!
13 września 2012

„Jazda na Letniaki!” czyli falenickie pożegnanie lata

Klub Kultury Falenica, Fundacja Po Drugie oraz Kinokawiarnia Stacja Falenica zapraszają w niedzielę 16 września o godz. 15:00 na wielki piknik rodzinny pn. „Jazda na Letniaki! Kierunek Falenica”, będący pożegnaniem lata. W programie m.in. koncerty i wystawy, konkursy z nagrodami, nauka chodzenia na szczudłach czy pokazy psów tresowanych.
12 września 2012

Znane już są wyniki pierwszego etapu konsultacji

Do 9 września można było - w ramach konsultacji społecznych na temat kultury w Wawrze - wziąć udział w ankiecie badającej opinie mieszkańców Wawra na temat bieżącej oferty kulturalnej Dzielnicy. Warto spojrzeć na wyniki ankiety, a także wziąć udział w kolejnych etapach konsultacji.
12 września 2012

Rodzinny Eko-Piknik Wawer 2012

Stacja Dzieci zaprasza 22 września od 11:00 do Międzylesia na ekologiczny piknik pełen rękodzieła, sportu, sztuki, zdrowia i edukacji nie tylko ekologicznej. Czeka Was mnóstwo atrakcji, a w razie niepogody chronić Was będą namioty.
11 września 2012

Sekcje wesołowskiego ośrodka kultury

Jeśli ominął Was dzień otwarty w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła lub jego filii – ODT Pogodna, a chcieliście zapisać swoje dzieci do którejś z sekcji, mamy dobrą wiadomość – są jeszcze wolne miejsca. Poniżej prezentujemy szczegółową ofertę zajęć na rok szkolny 2012/2013.
11 września 2012

Dzień otwarty w Centrum Promocji Kultury

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe zaprasza w niedzielę 16 września br. na dzień otwarty. Przyjdź i zapisz się na zajęcia w CPK, porozmawiaj z instruktorami. Czekamy już od godziny 12:00. O 15:00 proponujemy spektakl "Sklep z zabawkami", a o 18:00 spotkanie z Januszem Horodniczym, którego bohaterami będą Gerard Cieślik i Kazimierz Górski.
10 września 2012

Czy w Sulejówku słuchano Greshwina?

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku serdecznie zaprasza w niedzielę 23 września 2012 r. na koncert pn. "Czy w Sulejówku słuchano Greshwina?". Usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Georga Gershwina i Astora Piazzolli. Wstęp wolny.
9 września 2012

Kierunek Kultura – debata o kulturze w Dzielnicy Wawer

Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zaprasza mieszkańców dzielnicy do udziału w debacie społecznej pn. „Kierunek Kultura”, będącej inauguracją szerszego projektu poświęconego rozwojowi tej dziedziny życia w Wawrze. Spotkanie odbędzie się 19 września br. o godz.18:00 w Kinokawiarni „Falenica”.
7 września 2012

Wawer Music Festival - IV edycja w nowej lokalizacji

Jak informują organizatorzy - IV edycja Wawer Music Festival rozpocznie się koncertem "Broadway w Wawrze" w dniu 7.10.2012 o godz. 17:30 w nowej Sali Koncertowej Centrum Biznesowego BOSS przy ul. Żwanowieckiej 20 w Miedzeszynie.

4 września 2012

Dzień otwarty w Klubie Kultury „Gocław”

Klub Kultury „Gocław” zaprasza w niedzielę 9 września od godz. 13:00 na dzień otwarty, podczas którego będzie można zapisać się na zajęcia, poznać klubowych instruktorów oraz ofertę zajęć na najbliższy rok szkolny 2012/2013.
1 września 2012

Czy zachowasz nas w pamięci Warszawo?

Pod takim tytułem ósmego sierpnia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Paca 42 odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone bohaterom Powstania Warszawskiego. Dlaczego wyjątkowe? Bo upamiętniające bohaterów płci żeńskiej.
31 sierpnia 2012

Nowe, ciekawe sekcje w OK Wesoła i ODT Pogodna – poznaj je na dniu otwartym

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła i jego filia – Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zapraszają na dzień otwarty 2 września br.(niedziela). W godz. 14.00 – 18.00 równolegle w obu placówkach będzie można osobiście spotkać się z instruktorami niektórych sekcji.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 1 lutego 2020

Sąsiedzkie kolędowanie

Sobota, 8 lutego 2020

WOT zapewni Ci niezapomniane ferie

Poniedziałek, 10 lutego 2020

Zima w mieście na Pradze-Południe w 2020 roku czas start

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń