WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 2 czerwca 2020 r.
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm

Kultura

6 lutego 2013

Belize - opowieści Marka Łasisza

W niedzielę 10 lutego w filii Ośrodka Kultury – ODT Pogodna o godzinie 17:00 rozpocznie się pokaz slajdów i opowieści z podróży Marka Łasisza do Belize. Podczas prelekcji opowieści, fotografie i filmy wykonane w czasie  samodzielnej wyprawy przeniosą nas do bardzo ciekawego państwa Ameryki Środkowej. Belize to kraj bardzo oryginalny.

6 lutego 2013

„W podróży” - prezentacja zdjęć z Wenecji

Karnawał w Wenecji jest jedną z najstarszych w Europie zabaw ulicznych. W tym roku na ulicach miasta św. Marka tysiące Wenecjan i turystów z całego świata będzie się bawić od 26 stycznia do 12 lutego. W przeddzień zakończenia karnawałowego szaleństwa, w Klubie Kultury Saska Kępa będzie można zobaczyć, gorące jeszcze zdjęcia z Wenecji ogarniętej ogniem maskowej zabawy.
31 stycznia 2013

Warsztaty malarskie dla dorosłych

Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów zaprasza wszystkich zainteresowanych sztuką na warsztaty malarskie dla dorosłych. Zajęcia odbywają się w środy od 16.30 do 17.30. Koszt to 20 zł za zajęcia. Ośrodek znajduje się przy alejach Stanów Zjednoczonych 40.
31 stycznia 2013

Program poetycko-wokalny autorstwa Grzegorza Walczaka

W Klubie Kultury Saska Kępa 1 lutego Grzegorz Walczak zaprezentuje swój dwuczęściowy program poetycko-wokalny pt. "Z pastorałką przez śnieg" i "Leśne pomroki". Początek imprezy planowany jest na 19:30. Wstęp wolny.

30 stycznia 2013

Bezpłatne warsztaty sztuki dla dzieci

Dom Aukcyjny Abbey House organizuje dla najmłodszych Warsztaty Sztuki „Mały Artysta”. Odbędą się one w 10 kawiarniach przyjaznych rodzinom z dziećmi. Celem organizatorów jest pobudzenie dziecięcej kreatywności, jak również wrażliwości na piękno w ciągu trwających półtorej godziny zajęć. W trakcie warsztatów dzieci będą nie tylko dzieliły się swoimi przemyśleniami na temat sztuki, ale również tworzyły własne prace na płótnie.
27 stycznia 2013

Gdybym miał gitarę - program muzyczny

Klub Kultury „Radość” serdecznie zaprasza 2 lutego na program muzyczny Wiesława Kowalskiego. Wokalista wykona znane i lubiane przez wszystkich utwory. Muzyczne spotkanie rozpocznie się o 17:00. Wstęp wolny.

26 stycznia 2013

"Ironia i harmonia" w ODT Pogodna

Ośrodek Kultury ODT Pogodna zaprasza w sobotę, 2 lutego o godz. 18:00 na program muzyczno-kabaretowy artystów krakowskiej "Piwnicy pod Baranami" – Bartłomieja Brede i Szymona Zychowicza pt. "Ironia i harmonia 2.0." Na spektakl składają się autorskie piosenki i monologi, które czasem w sposób odległy odnoszą się do usłyszanych przed chwilą piosenek.

25 stycznia 2013

Koncert zespołu Piąty dzień w Józefowie

Jeśli ktoś nie mógł być na koncercie zespołu "Piąty dzień" w KK Zastów (http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/0/n/3239) a chce ich usłyszeć, bądź był na koncercie, ale odczuwa niedosyt - mamy dobrą informację. Jutro w Józefowie zespół gra koncert piosenek Serge'a Gainsbourga. Naprawdę warto!

24 stycznia 2013

Roztańczona Zima w mieście w Falenicy!

Szkoła Tańca Nowoczesnego V-dance zaprasza na Zimę w Mieście od 4 do 7 lutego - 4 dni bezpłatnych zajęć w profesjonalnej szkole tańca. Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach wiekowych: 6-8 lat o godzinie 16:30 i 9-12 lat o godzinie 17:15. Wymagana wcześniejsza rejestracja.
17 stycznia 2013

„Spóźniony Słowik” – inauguracja Roku Witolda Lutosławskiego na Saskiej Kępie

Już jutro o godzinie 19:00 w Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się niezwykłe wydarzenie artystyczne - Koncert "Spóźniony Słowik” będący Inauguracją Roku Mistrza Witolda Lutosławskiego. Patronem honorowym projektu jest Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Pan Tomasz Kucharski, który również wystąpi na scenie.
15 stycznia 2013

Honduras - opowieści z podróży Marka Łasisza

W niedzielę 27 stycznia o godzinę 17:00 Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" zaprasza na slajdów i opowieści z podróży Marka Łasisza po Hondurasie. Prelekcja będzie ilustrowana oryginalnymi zdjęciami i filmami wykonanymi podczas wyprawy.
14 stycznia 2013

Melodie Świata

W sobotę, 26 stycznia o godzinie 16:00 w Ośrodku Kultury Dzielnicy Wesoła odbędzie się Karnawałowy koncert taneczno-muzyczny w wykonaniu Ludmiły Piechowskiej.
11 stycznia 2013

Wystawa prac plenerowych z Kamieńczyka

Wawerski Uniwersytet III Wieku zaprasza na wystawę prac plenerowych z Kamieńczyka. Wernisaż odbędzie się dnia 12.01.2013r. o godzinie 12:00 w Klubie Kultury "ANIN".
11 stycznia 2013

Noworoczny pokaz tańca

Wszyscy miłośnicy tańca powinni wybrać się do Szkoły nr 111 w Falenicy na Noworoczne Pokazy Taneczne V – Dance 2013. Niezwykła impreza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia o godzinie 14:30. Wstęp wolny.

10 stycznia 2013

KONCERT - Po drugiej stronie lustra – Tribute to Closterkeller

Centrum Promocji Kultury Praga-Południe zaprasza na wyjątkowy koncert „Po drugiej stronie lustra – Tribute to Closterkeller”. Odbędzie się 19 stycznia o godzinie 18 w siedzibie CPK. Cena biletu wstępu to 20/25 zł. Taki występ to gratka dla fanów polskiej muzyki gotyckiej!

9 stycznia 2013

Wieczór z rosyjską piosenką

Klub Kultury Zastów zaprasza wszystkich miłośników rosyjskiej kultury na niezwykły koncert. Na scenie wystąpi  Elena Kazancewa, Jurij Wizbor, Aleksander Gorodnicki, Aleksander Dolski, Timur Szaow i Weronika Dolina. Muzyczna uczta odbędzie się 19 stycznia o godz. 20:00. 
8 stycznia 2013

Afrocuba de acá - premiera niesamowitego spektaklu!

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza w poniedziałek 14 stycznia na premierę niesamowitego widowiska taneczno-muzycznego pt. "Afrocuba de acà". Dzikie bębny, egzotyczny wokal i kolorowy taniec z iście plemiennym „pazurem”, a wszystko na żywo – tradycyjnie i prawdziwie! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na tę premierę!

4 stycznia 2013

Niedziela z muzyką klasyczną: studenci Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie

Klub Kultury Saska Kępa serdecznie zaprasza na koncert pt. „Niedziela z muzyką klasyczną” w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Młodzież wykona utwory F. Chopina, R. Schumanna, G. Haendla, A. Vivaldiego. Wstęp wolny.

3 stycznia 2013

Drugie spotkanie otwarte „Poczekalni literackiej”

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie otwarte nowo powstałej grupy pasjonatów pisania – „Poczekalni literackiej”. Spotkanie odbędzie się w piątek 4 stycznia br. o godzinie 8:30 w kawiarni Cafe Peron. Wstęp wolny.

3 stycznia 2013

Wawer Music Festival: Kolędnicy w Wawrze

Jarosław Drzewiecki zaprasza na XXXIV Koncert noworoczny w ramach IV edycji Wawer Music Festival. W niedzielę 6 stycznia o godz. 17:30 wystąpią Matragona i Il Canto. Pierwszy zespół wprowadzi nas w klimaty folk jazzu, a Il Canto zaprezentuje kolędy od renesansu po XXI wiek. Wstęp za zaproszeniami.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Czerwiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 2 czerwca 2020

Bezpłatny kurs internetowy "Smartfon dla cyfrowych debiutantów "

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń