WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 27 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Kultura

16 września 2013

SZLAM I WAŁEK - ceramiczna przygoda

Kilka lat temu poproszono nas o poprowadzenie całodniowych warsztatów plenerowych dla uczniów zerówki. Dzieci lepiły, szkliwiły, miały ognisko z kiełbasami i wycieczkę do lasu... I tak oto niepostrzeżenie rozpoczęłyśmy przygodę z zajęciami dla dzieci. Od października planujemy utworzenie także grupy tylko dla dorosłych, by każdy mógł się przekonać, że praca z gliną to wspaniały relaks.
13 września 2013

Po „Lecie z Radością” pora na „Jesienne Radościobranie”!

Fundacja Radość dla Ludzi zaprasza na niedzielne pchle targi pn. "Jesienne Radościobranie", będące kontynuacją cieszącego się dużą popularnością cyklu lokalnych spotkań połączonych z sąsiedzką wyprzedażą. Parę słów o tym, jak było dotychczas i jak będzie na kolejnych Radościobraniach - poniżej.
12 września 2013

Poznaj Meksyk z Klubem Kultury „Zastów” - impreza finałowa

Klub Kultury „Zastów” (ulica Lucerny 13) zaprasza w dniu 22 września w godz. 12:00-19:00 na imprezę w ramach projektu „Ale Meksyk!” pod patronatem Ambasady Meksyku w Polsce i Warszawskiej Izby Turystyki. My, jako patron medialny wydarzenia, także serdecznie zapraszamy na tę niezapomnianą fiestę! :-)
11 września 2013

Spektakl "Z brzytwą na poziomki" - wielki finał projektu "Lato w teatrze"

Wawerska młodzież w ramach projektu „Lato w teatrze” realizowanego już po raz trzeci przez Klub Kultury Falenica pod auspicjami Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, przygotowała świetne przedstawienie pt. "Z brzytwą na poziomki". Możecie je obejrzeć 14 września o godzinie 18.00 w Wawerskiej Strefie Kultury na II p. Serdecznie zapraszamy!
10 września 2013

Turniej gry: „Letnisko”

Fundacja Stacja Kultury w ramach wydarzeń związanych z przedsięwzięciem „Letnisko z artystami”, zaprasza na pierwszą edycja turnieju gry „Letnisko”! Za jego sprawą będzie można przenieść się w lata trzydzieste XX wieku i stać się właścicielem letniska w jednej z podwarszawskich miejscowości znajdującej się na linii otwockiej. Zapraszamy do udziału w tej pasjonującej grze!
10 września 2013

Nowe cykle w Klubie Kultury Saska Kępa

Wrzesień to nie tylko czas powrotu do szkoły i pracy. To także okres podczas, którego ruszają nowe projekty i cykle spotkań w okolicznych klubach kultury. W filii Centrum Promocji Kultury Praga Południe - Klubie Kultury Saska Kępa wraz z nadejściem pierwszego podmuchu jesiennego wiatru startuje nowy program: "Smyki na Kępie".

10 września 2013

Rękodzieło to także sztuka

Wywiad z Panią Ireną Jankowską, mieszkanką Sulejówka, której szydełkowe obrazy będą pokazane w Filii Ośrodka Kultury Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” w Starej Miłośnie przy ul. Jana Pawła II 25. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się dnia 19 września 2013 r. o godzinie 19.00. Z autorką prac rozmawia Bożena Stefańska.

Dzień Gocławia 2013 już 15 września!

W niedzielę, 15 września odbędzie się Dzień Gocławia. Święto tej części stolicy będzie owocowało w wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie! Impreza plenerowa organizowana przez Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy i Klubu Kultury Gocław na terenie boiska przy Gimnazjum nr 27 (ul. Abrahama 10 , wejście przy basenie ,,Wodnik") wystartuje o godzinie 13:00.

6 września 2013

"Na Obrzeżach" - szósta edycja pleneru teatralnego

Teatr Akt zaprasza w sobotę, 14.09.2013 r. na szóstą edycję pleneru teatralnego "Na Obrzeżach" do Wesołej. W programie program edukacji teatralnej i spektakl Teatru Akt. Projekt dofinansowuje m.st Warszawa Dzielnic.

4 września 2013

Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

Orkiestra Sinfonia Varsovia już po raz trzynasty zaprasza na Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu. W tym roku w ramach festiwalu odbędą się dwa koncerty kameralne oraz dwa koncerty symfoniczne w całości poświęcone muzyce Beethovena.

3 września 2013

VII Skaryszewska Biesiada Poetycka

W ramach VII Skaryszewskiej Biesiady Poetyckiej 7 września o godzinie 18:00 w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim im. I. J. Paderewskiego wystąpi  Marek Dyjak z zespołem. W pierwszą sobotę września artysta zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty pt. "Kobiety". Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
2 września 2013

Wschód nad Świdrem

Znudził Wam się zachodnioeuropejski ład i porządek? Zachodnia popkultura? Myślicie, że już nic Was nie zaskoczy? Społeczność Chodź na Świder i Stowarzyszenie Kocham Józefów  zaprasza na wydarzenie "Wschód nad Świdrem". W sobotę, 7 września będziecie mieli okazję spotkać nie tylko ludzi z nie tak odległej Ukrainy czy Białorusi, ale i przybyszów z Dalekiego Kaukazu czy Azji Środkowej.
2 września 2013

Zapoznaj się z ofertą zajęć Klubu Kultury Zastów

Klub Kultury Zastów zaprasza w poniedziałek 2.09.2013 r. w godzinach 18:00-20:00  do zapoznania się z ofertą zajęć w sezonie 2013/2014 wszystkich, którzy chcą śpiewać, grać, tańczyć, malować, uczyć się języków, poznawać tajniki sztuk walki i kulturalnie rozpocząć nowy rok szkolny. Dla dorosłych Klub również przygotował propozycje spędzania wolnego czasu: naukę gry na instrumentach, sekcję biżuterii czy aerobik.

31 sierpnia 2013

Letnisko z Artystami czyli zabytkowy parowóz w Wawrze po raz drugi

Letnisko z Artystami to podróż w czasie umożliwiająca poznanie dorobku wawerskich pisarzy i poetów. Tegoroczna odsłona wydarzenia organizowana 14 września br. przez Klub Kultury Falenica obfituje w wiele atrakcji, której punktem kulminacyjnym będzie  możliwość przejażdżki zabytkowym pociągiem parowym.

31 sierpnia 2013

Rock On 2013 – koncert finałowy konkursu

W sobotę 7 września na terenie OSP w Wesołej odbędzie się koncert finałowy V edycji konkursu amatorskich zespołów rockowych Rock On. Od 16:00 występować będą zespoły konkursowe, a o 20:00 wystąpi gwiazda wieczoru. W tym roku będzie to zespół Proletaryat. Serdecznie zapraszamy!
30 sierpnia 2013

Wystawa fotografii "Ale Meksyk! W obiektywie Marka Łasisza"

Klub Kultury "Zastów" już od 2 września zaprasza na plenerową wystawę fotografii „Ale Meksyk! W obiektywie Marka Łasisza” w  „Galerii na płocie” przed klubem. Na dużych planszach pojawią się fotografie prezentujące ciekawe miejsca w Meksyku: malownicze Puebla, metropolię jaką jest miasto Meksyk, Guadelupe, wodospady stanu Chiapas, gigantyczne kaktusy Stanu Oaxaca, tajemnice Yucatanu, jak również codzienne życie. Autorem zdjęć jest podróżnik, archeolog, kulturoznawca cywilizacji starożytnych świata - Michał Łasisz.
28 sierpnia 2013

Główna ekspozycja Muzeum Pragi – do trzech razy sztuka?

Fortuna nie sprzyja Muzeum Warszawskiej Pragi. Nadal nie wyłoniono projektu na główną ekspozycję instytucji. 21 sierpnia br. ogłoszono nowy, trzeci konkurs na wystawę, przeprowadzony  w zupełnie innej niż do tej pory formule. Czy tym razem się uda? 

28 sierpnia 2013

IX Wawerskie Spotkanie Kabaretowe

Burmistrz Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy zaprasza 8 września br. do Centrum Konferencyjnego Hotelu Boss na IX Wawerskie Spotkanie Kabaretowe. Wystąpią: Piotr Bałtroczyk, Kabaret Ciach i Kabaret K2. Bezpłatne wejściówki będą jak co roku rozdawane w zamian za książki w dniach 2 i 3 września w Urzędzie Dzielnicy.
27 sierpnia 2013

Ostatnie miejsca na warsztatach „W drodze do Meksyku- tajemnica kaktusa”

Skąd wziął się w godle Meksyku orzeł, opuncja i wąż? Jaka wiąże się z tym legenda? Te i inne tajemnice poznamy podczas bezpłatnych warsztatów plastyczno-podróżniczych „W drodze do Meksyku - tajemnica kaktusa”  dla osób w wieku od 8 lat, młodzieży i dorosłych. Zostały jeszcze ostatnie miejsca, można się zapisać telefonicznie już tylko dziś do godz. 18:00.
27 sierpnia 2013

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na Koncert Finałowy Letnich Koncertów na Grochowskiej, który odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia o godz. 16:00 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń