WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 18 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Kultura

12 maja 2014

Spotkajmy się na Saskiej Kępie

Wielkimi krokami zbliża się Święto Saskiej Kępy. W tym roku 24 maja będziemy bawić się na koncertach, oglądać wystawy, brać udział w warsztatach plastycznych. W godzinach 14:00 – 21:00 na naszym osiedlu każdy znajdzie jakąś atrakcję dla siebie. Zobaczcie sami :)

12 maja 2014

III Festiwal „Ceramika. Moc żywiołów”

Dzięki współpracy Ośrodka Kultury w Wesołej oraz Pracowni Ceramiki Artystycznej Mimbres, 1 czerwca 2014 r. odbędzie się trzeci festiwal ceramiki: „Ceramika. Moc Żywiołów” w ramach Pikniku Wesoła 2014. Festiwal odbędzie się na Terenie Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie przy ul. Szkolnej 14.

Jubileusz Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła

Koncert Staśka Wielanka i Kapeli Warszawskiej odbędzie się 17 maja o godzinie 15:00 z okazji Jubileuszu XXX-lecia istnienia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła. Z muzycznym akcentem wystąpi również grupa Niebieskie Migdały pod kierunkiem Lecha Nowickiego. Ilość miejsc ograniczona, bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie OK.

9 maja 2014

Wibracje przy AON-ie

Zabawa, taniec, śpiew i integracja to właśnie charakteryzuje Juwenalia, czyli największe święto studentów. Tegoroczne Majowe Wibracje organizowane przez Akademie Obrony Narodowej i SWPS odbędą się 16 maja. Dla żaków zagrają m.in. Mrozu i Tede. Na zakończenie święta młodych zaplanowano energetyczny LaserShow! Nie może Was tam zabraknąć. :)

9 maja 2014

Niedziela z muzyką klasyczną: saksofon + akordeo

Klub Kultury „Saska Kępa” zaprasza na koncert w ramach „Niedzieli z muzyką klasyczną”. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00. Podczas widowiska usłyszymy dzieła, które stworzył: Bach, Alvbeniz, Milhaud, Maurice, Piazzola, Kwiatkowski, Galiano. Utwory przybliży nam Paweł Kozyra i Mateusz Pęciak. Wstęp 5 zł.  

9 maja 2014

Rejsy po literaturze

W poniedziałek, 12 maja Klub Kultury Saska Kępa zabierze nas w Rejsy po literaturze. Podróż minie nam w towarzystwie prozaiczki, tłumaczki, laureatki wielu nagród – Magdaleny Tulli. Niezwykły wieczór rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp wolny. 

8 maja 2014

Wieczór poetycko-muzyczny w Klubie Kultury „Marysin”

Wszyscy miłośnicy połączenia muzyki i poezji powinni odwiedzić 9 maja Klub Kultury „Marysin”. W nadchodzący piątek o godzinie 18:00 odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny Mirosława Pardela, autora poezji, fraszek i aforyzmów. Wstęp wolny.  

7 maja 2014

Majówka teatralna

Majówka teatralna to plenerowy projekt kulturalny, który odbędzie się w maju 2014 roku na terenie siedziby Teatru Akt na Koziej Górce (na Olszynce Grochowskiej). W ramach drugiej edycji Majówki zaprezentowana zostanie akcja uliczna na placu Szembeka zapowiadająca wydarzenia na Koziej Górce, a dwa dni później w sobotnie popołudnie odbędą się animacje teatralne i spektakl plenerowy Teatru Akt na Olszynce.  

6 maja 2014

Konkurs talentów w Radości

Na przesłuchanie do konkursu talentów, którego finał będzie miał miejsce podczas dnia radości 17 maja 2014 roku. Przesłuchania odbędą się 10 maja o godzinie 12.00 w Zespole Szkół nr 120 przy ulicy Wilgi 19 w Warszawie-Radość. Zgłosić się może każdy, kto zainteresowany jest występem przed szeroką publicznością (trwającym nie więcej niż 3 minuty). 
5 maja 2014

Maj to dobry miesiąc na śpiewanie :-)

Jutro kolejny wtorek – dzień który może być Twoim cotygodniowym świętem muzyki. Dla nas jest :-) Jeśli lubisz śpiewać, spotkaj się z nami dziś o 19:30 przy pl. Szembeka. Jeżeli Ci się spodoba, pewnie tak jak my polubisz wtorki i nieodłącznie będą Ci się kojarzyły z muzyką. Z radością śpiewania! Zapraszamy!
5 maja 2014

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja – czytanie łączy pokolenia

Maj to miesiąc świąteczny dla bibliotek i bibliotekarzy. Z tej okazji zwykle przebaczane są kary za poza terminowe zwroty książek i organizowane różnorodne wydarzenia, zachęcające do zajrzenia w podwoje osiedlowej biblioteki tych, którzy przychodzą zbyt rzadko, jak i bywalców. Biblioteka w Wawrze świętuje nietypowo, bo już po raz drugi mobilizujemy Państwa do wyjścia… na rower. 

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Zapraszamy na spotkanie z wybitnym dziennikarzem i prozaikiem, wieloletnim korespondentem Gazety Wyborczej – Wojciechem Jagielskim, które odbędzie się we wtorek 6 maja 2014 o g. 18.30 w Bibliotece Głównej w Dzielnicy Wesoła.
2 maja 2014

Majowy koncert Wawer Music Festival

Zapraszamy 11 maja, wyjątkowo o godz. 19:30 na Wieczór Niespodzianek Muzycznych do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Hotelu BOSS przy ul. Żwanowieckiej 20 w Warszawie-Międzylesiu. Tym razem usłyszymy mongolską śpiewaczkę z Ułan Bator w stroju żony Dżingis-chana, która podbiła serca publiczności piosenka Violetty Villas „List do mamy” w programie X Factor w TVN. 

2 maja 2014

Spotkania ze sztuką: Surrealizm

Jeśli chcecie dowiedzieć się na czym polega fenomen surrealizmu koniecznie w poniedziałek 5 maja przyjdźcie do Klubu Kultury „Gocław” na wykład z cyklu „Spotkania ze sztuką”, który poprowadzi Helena Urbańska. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny. 

29 kwietnia 2014

Malta – kraj przyjaznych ludzi

Jeśli chcecie poznać Maltę i dowiedzieć się jacy ludzie mieszkają na tej niezwykłej wyspie koniecznie odwiedźcie Klub Kultury „Gocław” w poniedziałek, 5 maja o godzinie 19:15. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „W podróży”. Poprowadzi je pani Ewa Charzewska.

29 kwietnia 2014

Fundacja Stań na nogi zaprasza

Fundacja „Stań na nogi” poszukuje wolontariuszy do wspierania działań realizowanych w „Klubie Międzylesie” w Wawerskiej Strefie Kultury. Klub swoją ofertę kieruje do dzieci i młodzieży. Zapraszamy studentów pedagogiki, psychologii, socjoterapii, studentów kierunków artystycznych bądź innych osób zainteresowanych pracą jako wolontariusz. 

28 kwietnia 2014

Spotkanie z Zuzanną Orlińską

Z czym kojarzy się określenie - Matka Polka? To kobieta, która dba o dom i rodzinę, poświęca się dla męża, dzieci i często jest zmęczona… Spotkanie z Zuzanną Orlińską (04.04.2014) rozpoczęliśmy właśnie tym pytaniem. Pierwsza książka autorki o przewrotnym tytule „Matka Polka” sugeruje obraz przeciętnej rodzicielki. 

25 kwietnia 2014

Swingujący Chopin na Wawer Music Festival

13.04.2014 r odbył się 8 koncert SWINGUJĄCY CHOPIN w ramach V Edycji Wawer Music Festival w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Hotelu Boss. Prezes Podkarpackiej Fundacji Kultury powitał gości i oddał głos sponsorom koncertu przedstawicielom MERY-PNEFAL, którzy  przekazali życzenia przyjemnego koncertu oraz poinformowali o przyznaniu stypendium dla studenta z Ukrainy - Ivana Shemchuka.

24 kwietnia 2014

„Mizantrop” Moliera

„Mizantrop” to kolejna propozycja Klubu Kultury „Saska Kępa”, która odbędzie się w ramach cyklu: Teatr Twojej Wyobraźni. Słuchowisko Polskiego Radia w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz będziemy mogli podziwiać w piątek, 25 kwietnia o godzinie 19:00. Po emisji spektaklu spotkanie z realizatorami. Wstęp wolny.

23 kwietnia 2014

Bogna Sokorska - Słowik Warszawy

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza 24 kwietnia o godzinie 19:00 na spotkanie poświęcone wielkiej mistrzyni koloratury. Udział w kulturalnym wieczorze wezmą artyści - muzycy, uczniowie i przyjaciele Bogny Sokorskiej. Spotkanie poprowadzi Grażyna Mądroch - uczennica i prezes Fundacji Bogny Sokorskiej.
wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń