WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Kultura

6 grudnia 2013

Tuwim. 60. rocznica śmierci Poety

Pod koniec roku 2013 warto wspomnieć o jego patronie, jednym z trzech największych poetów związanych z wawerskim Aninem. Dwóch pozostałych to oczywiście bliski pokoleniowo Gałczyński i – już z innej epoki – współczesny nam Twardowski. Ale zajmijmy się teraz Tuwimem, którego rocznicę śmierci będziemy przeżywać w ostatnich dniach mijającego roku, 27 grudnia. Tuwim zmarł nagle, na atak serca, w Zakopanem.

6 grudnia 2013

Zaproszenie na Koncert Bożonarodzeniowy

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 116 w Warszawie i Dyrekcja LO im. M. Konopnickiej w Legionowie, Organizatorzy oraz Wykonawcy mają zaszczyt zaprosić na niezwykły wieczór słowno-muzyczny, łączący rozważania bożonarodzeniowe ze śpiewem chóralnym i występami solistów oraz młodych, zdolnych muzyków. Koncert odbędzie się 14.12.2013 r. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Benedykta w Warszawie i 15.12.2013 r. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jana Kantego w Legionowie.

4 grudnia 2013

X Ogólnopolski Przegląd "Nutka Poliglotka" już w ten weekend

Już w najbliższy weekend, 7 i 8 grudnia w Centrum Konferencyjno –Szkoleniowym „Boss” przy ul. Żwarnowieckiej odbędzie się X Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”. W sobotę w godz. 10-17 i w niedzielę od 10 do 16 - przesłuchania konkursowe, a o 17:30 - koncert laureatów i wręczenie nagród. 

4 grudnia 2013

Rejsy po literaturze i nie tylko, czyli wieczór z Julią Hartwig w Klubie Kultury Saska Kępa

5 grudnia o godzinie 19.00 w warszawskim Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się spotkanie z Julią Hartwig (poetką, tłumaczką i eseistką). Spotkanie poprowadzi Jakub Ekier. Wstęp wolny!

3 grudnia 2013

Najpiękniejsze standardy muzyczne w swingowym nastroju

Już w najbliższą niedzielę, 8 grudnia o godzinie 17:30 odbędzie się niezwykły koncert organizowany w ramach V edycji Wawer Music Festiwal. Na scenie hotelu BOSS wystąpi Woytek Mrozek z orkiestrą super instrumentalistów z Katowic, Jaworzna i Wrocławia. Artyści zaprezentują muzykę wielbioną przez wielu, ale rzadko dostępną na muzycznych salonach.
2 grudnia 2013

Przedświąteczne zwycięstwa

Jury tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Pocztówka do Św. Mikołaja było bardzo szczodre dla dzieci z naszej dzielnicy. W konkursie wzięło udział 2267 prac z terenu całej Polski. Nagrodzono lub wyróżniono aż 5 osób z Wesołej lub Starej Miłosnej, którzy są uczestnikami prowadzonych przeze mnie Zajęć Artystycznych.

29 listopada 2013

Koncert duetu RIFFERTONE

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza 1 grudnia o godzinie 17:00 na Koncert duetu RIFFERTONE w składzie: Jarosław Krużołek – wokal, Albert Kokoszewski – gitara.
28 listopada 2013

Andrzejkowa zabawa taneczna

PHU Gala i Ośrodek Edukacji Kulturalnej SMB Grenadierów zapraszają na andrzejkową zabawę taneczną, na której nie zabraknie wróżb i lania wosku. Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do 22:00.

25 listopada 2013

Jak dobrze, że to nie był sen, że tam byliśmy, My Wawerscy Melomani

10 listopada 2013 roku, na drugim koncercie V Edycji Wawer Music Festival, wystąpiła Hanna Banaszak z recitalem, o niezwykle zróżnicowanym klimacie. Gościem specjalnym był popularny sprawozdawca sportowy Dariusz Szpakowski. Frekwencja była bardzo wysoka, zaskoczyła organizatorów, ale z niektórymi gośćmi, stali bywalcy nie chcieliby się spotkać ponownie!

22 listopada 2013

Niedziela w Parku Militarnym Rembertów

Kolejna niedziela w Parku Militarnym Rembertów zapowiada się emocjonująco. Tym razem w piknikowej atmosferze wspierać będziemy czytelnictwo. Piknik militarny wystartuje 24 listopada o godz. 10.00. Do atrakcji poprzednich edycji, czyli np. zwiedzania Parku Militarnego z przewodnikiem, dojdą także te przygotowane specjalnie przez pracowników Biblioteki Głównej AON.  

21 listopada 2013

Słowik Z Francuskiej 36 ... Maestra Ewa Bandrowska-Turska

Już w nadchodzącą sobotę, 23 listopada o godz. 19.00 w Klubie Kultury Saska Kępa (filia CPK) przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się  jedenaste spotkanie z cyklu: "Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie". Wieczór dedykowany jest wielkiej polskiej śpiewaczce: Ewie Bandrowskiej Turskiej. 

20 listopada 2013

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Radość wiary”

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza 24 listopada 2013 r. po Mszy Św. o godz. 12.30 na ogłoszenie wyników i otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej „Radość wiary”. Na konkurs napłynęło z całej Polski ponad 170 zdjęć.

 

20 listopada 2013

Baby Szafing juz w najbliższa sobotę

Ośrodek Działań Twórczych Pogodna zaprasza na „Baby Szafing”, które odbędzie się 23 listopada w godzinach 11:00 – 15:00. Będzie to doskonała okazja do wymiany, kupna, sprzedaży ubranek dziecięcych. W trakcie akcji będzie możliwość skorzystania z porad logopedy, położnej i kosmetyczki.

19 listopada 2013

Sztuka teatralna: „Więzi rodzinne”

21 listopada o godzinie 19:00 Rada i Zarząd Dzielnicy Rembertów oraz Rektor - Komendant Akademii Obrony Narodowej zapraszają na sztukę teatralną pt. „Więzi rodzinne”. Spektakl zostanie wystawiony w Sali Widowiskowej klubu AON (al. gen. Chruściela 103 blok 56, Warszawa).

18 listopada 2013

Konkurs plastyczny na pocztówkę do Świętego Mikołaja

Już wkrótce za oknem będzie biało i mroźno. Jeśli chcecie poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, to zapraszamy do udziału w konkursie na pocztówkę do Świętego Mikołaja organizowanym przez Klub Kultury Zastów.

18 listopada 2013

Widelcem po mapie

Centrum Społeczne PACA 40 zaprasza na wielokulturowe warsztatach kulinarne  „Widelcem po mapie”, które odbędą się 30 listopada i 7 grudnia. Zajęcia są adresowane do wszystkich osób, niezależnie od wieku, które pragną poznać smaki różnych zakątków świata.

16 listopada 2013

X Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”

Klub Kultury Radość zaprasza do udziału w X Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”, który odbędzie się w dniach 7- 8 grudnia 2013r. Warunkiem uczestnictwa w Przeglądzie jest złożenie do dnia 27 listopada karty zgłoszenia i wpłacenie akredytacji na konto Klubu.

15 listopada 2013

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ozdoba choinkowa”

Klub Kultury Zastów zaprasza do stworzenia ozdób choinkowych z wykorzystaniem tradycyjnych wzorów i materiałów lub stworzenia oryginalnej i nowoczesnej bombki, którą można będzie zawiesić na choince. Wszystkie techniki dozwolone, wystarczy aby prace były wykończone z każdej ze stron.

15 listopada 2013

Niedziela pod znakiem pikniku militarnego

Piknik militarny z okazji święta niepodległości cieszył się taką popularnością, że już w najbliższą niedzielę decydujemy się na jego powtórkę. Tym razem impreza – adresowana głównie do młodzieży – przebiegnie pod hasłem „Studencka zadyma”.

 

14 listopada 2013

Bezpłatne warsztaty organizowane przez Fundację Radość dla Ludzi

Fundacja Radość dla Ludzi zaprasza na bezpłatne warsztaty i zajęcia dla dzieci młodzieży i dorosłych. Podczas których będzie możliwość nie tylko poznania rożnych plastycznych technik, ale także sprawdzenia swojej kondycji uczęszczając na zajęcia z korektywy czy salsy.

wiadomości archiwalne
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń