WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 24 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Kultura

4 czerwca 2012

Święto Podwórka na Podskarbińskiej

„Święto podwórka” - pod taki hasłem 27 maja br. bawiono się na podwórku, które łączy mieszkańców budynków przy ul. Podskarbińskiej 8, 10a i 10b. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie.

4 czerwca 2012

„W Starym kinie” na Stacji Falenica - Inauguracja projektu Andrzeja Rukowicza „Dotknięcie linii”

Charakterystyczny dźwięk zatrzymujących się pociągów. W kinowej sali półmrok, na ścianach fotografie Jadwigi Smosarskiej, Mieczysławy Ćwiklińskiej, Eugeniusza Bodo, Antoniego Fertnera. Na stołach świece, a na ekranie czarno-biały obraz przedwojennych filmów.
3 czerwca 2012

Etno Otwock Festiwal 2012

Biurogaleria Otwock i Urzad miasta Otwocka zapraszają 16 czerwca na ETNO OTWOCK FESTIWAL 2012 - całodzienny festiwal muzyczny z rozbudowanym blokiem edukacyjnym w Muzeum Ziemi Otwockiej Michała Elwira Andriollego ul. Narutowicza 2.
3 czerwca 2012

VII Anińskie Spotkanie Przyjaciół Ks. Jana Twardowskiego

Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy Jolanta Koczorowska oraz zespół organizatorów z Anina zapraszają 13 czerwca 2012 r. na Siódme Anińskie Spotkanie Przyjaciół Ks. Jana Twardowskiego. W programie m.in. spektakl poetycko-muzyczny "Pomiędzy niebem a nami" i recytacja wierszy ks. Twardowskiego.
2 czerwca 2012

II Festiwal Chóralny Magnificat Anima Mea Dominium

Parafia Opatrzności Bożej w Wesołej, Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy i Fundacja Il Canto Magnificat zapraszają w najbliższy weekend 16-17 czerwca br. na II Festiwal Chóralny. Wystąpią m.in. Epifania z Parafii Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie  i Il Canto-Magnificat ze Starej Miłosnej.
1 czerwca 2012

Spotkanie z Łużycami

W dniu 11 maja 2012 r. w Klubie Kultury „Anin” miało miejsce wydarzenie kulturalne z cyklu „Zetkanje z Łužicu” – „Spotkanie z Łużycami”. W tym roku było to spotkanie z Jurijem Łušćanskim, Łużyczaninem z Budziszyna.
1 czerwca 2012

Świętowaliśmy u Starego Doktora

W sobotę 26 maja Klub Kultury „Marysin” wraz z Forum Młodzieży Warszawy w ramach projektu ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", będącego częścią obchodów Roku Korczakowskiego, zorganizowało piknik pod nazwą „Święto ulicy Starego Doktora”. Pogoda dopisała a wraz z nią goście.
1 czerwca 2012

8 Warszawskie Spotkania Ceramiczne - 16 czerwca 2012 r.

W tym roku już po raz ósmy spotkamy się na Warszawskich Spotkaniach Ceramicznych w gronie artystów ceramików, aby zaprezentować nasze dzieła, ale również, aby celebrować i dzielić ten dzień pełen atrakcji razem z Państwem. W bogatym programie przewidujemy m.in.: kiermasz ceramiki, warsztaty dla najmłodszych, toczenie na kole garncarskim czy układanie mozaiki. Zapraszamy!
30 maja 2012

Rh Blues na Scenie Młodych w Józefowie

27 maja ma zakończenie czwartego Festiwalu Otwartych Ogrodów Józefowa na „Scenie Młodych” wystąpił zespół Rh Blues z Wiązowny. Zespól zaprezentował się w repertuarze takich artystów jak: Amy Winehouse, Gabriella Cilmi, Ray Charles, Aretha Franklin, Sistars, Corinne Bailey Rae, John Mayer, Elvis Presley i Joss Stnone.
30 maja 2012

I Festiwal „CERAMIKA. MOC ŻYWIOŁÓW” za nami!

Trzeba przyznać, że nazwa wydarzenia doskonale oddała jego ducha. Ziemię godnie reprezentowała tego dnia wszechobecna glina. Powietrze – w Wesołej należy do najczystszych i najzdrowszych w Warszawie, a w plenerze mieliśmy go pod dostatkiem. Ogień dał popis swojej mocy wieczorem, w trakcie pokazu wypału raku. A woda? Niebiosa postarały się o to, abyśmy i tej mieli pod dostatkiem!
30 maja 2012

Warsztaty Leonarda – Magiczny świat orderów

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza 3 czerwca o godz. 12.00 na kolejne zajęcia edukacyjno-artystyczne dla dzieci w wieku 6-12 lat w ramach cyklu „Warsztaty Leonarda” pn. „Magiczny świat orderów”.

27 maja 2012

Letnisko z artystami – szczegóły wydarzenia

Już w najbliższy weekend – 2 czerwca - kolejowa linia „otwocka” stanie się kulturalnym centrum Wawra. Jej torami przejedzie zabytkowy pociąg parowy z pasażerami z przeszłości (mogą im Państwo towarzyszyć!), a na stacjach przejazdu parowozu czeka na wszystkich moc atrakcji.
24 maja 2012

Otwarta Lekcja Historii: Ludobójstwo na Wołyniu

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła zaprasza 5 czerwca (wtorek) o godz. 18:30 na kolejną Otwartą Lekcję Historii. Gościem spotkania będzie p. Ewa Siemaszko - badaczka ludobójstwa na Polakach na Wołyniu w czasie II wojny światowej.
24 maja 2012

Tydzień języków w Wesołej

W dniach 25 maja – 3 czerwca 2012 r. dzięki szkole językowej Pro Lingua Wesoła weźmie udział w Tygodniu Języków. W placówce szkoły przy ul. Gościniec 18 będzie można przystąpić do wszystkich 5 projektów w ramach akcji: Let’s talk, Let’s check, Let’s work, Let’s win, Let’s play.
22 maja 2012

Chorwacki KK Zastów

Jak co roku Klub Kultury Zastów” reprezentował Dzielnicę Wawer na „Dziecięcej Stolicy”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Euro 2012”.Placówki biorące udział prezentowały państwa, które zakwalifikowały się do mistrzostw Europy w piłce nożnej.
22 maja 2012

Święto Saskiej Kępy - wielokulturowo czy jak co roku?

Siódma edycja Święta Saskiej Kępy odbyła się pod hasłem „Międzynarodowo na Francuskiej”. Jak co roku zgromadziła wielką liczbę mieszkańców Pragi Południe i innych dzielnic Warszawy. Czy jednak faktycznie było międzynarodowo?
18 maja 2012

AkordeoNOWA Podróż Muzyczna

Filia Ośrodka Kultury - ODT "Pogodna" zaprasza w niedzielę 20 maja o godz. 18:00 na wyjątkowy koncert w wykonaniu  Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie: Jacek Małachowski i Piotr Kopietz.

17 maja 2012

Piknik Wesoła 2012 już 2 czerwca!

Jak co roku w czerwcu Zarząd i Rada Dzielnicy Wesoła serdecznie zapraszają na największy wesołowski event – Piknik Wesoła. W programie koncerty młodych artystów i liczne atrakcje plenerowe. Gwiazdą tegorocznego Pikniku będą Elektryczne Gitary!
15 maja 2012

Piknik językowy „Pociągiem przez Europę!”

Szkoła Językowa Pro Lingua zaprasza w sobotę 19 maja na piknik językowy, podczas którego uczestnicy poprzez gry i zabawy będą mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje krajów europejskich, które będziemy gościć w czerwcu na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej!
13 maja 2012

Od baśni do baśni - w kręgu baśni wielokulturowej

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga – Południe m. st. Warszawy zaprasza w sobotę 26 maja na III PRAGnienie czytaniA pn. "Od baśni do baśni - w kręgu baśni wielokulturowej". Od 12 do 18 w parku nad Balatonem moc czyteniczych atrakcji, m.in. korowód bajek w wykonaniu przedszkolaków czy kiermasze książek.
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń