WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Kultura

2 stycznia 2013

Wyrusz w trasę do Krakowa

W połowie marca Kraków powinni odwiedzić studenci, dla których muzyka jest pasją. A już dziś wypełnić formularz zgłoszeniowy. W stolicy małopolski odbędzie się jubileuszowy, X Przegląd Kapel Studenckich. W tym roku w konkursie wystąpi nie tylko młodzież z Polski, ale także z całego świata! Pokażmy wiec jak utalentowani są studenci z Warszawy.

2 stycznia 2013

Koncert „Śpiewajcie i grajcie Mu”

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza w piątek 4 stycznia na koncert poetycko-muzyczny  „Śpiewajcie i grajcie mu” w wykonaniu chóru im. hm Władysława Skoraczewskiego pod dyrekcją Krystyny Stańczak - Pałygi.

Nasze Gwiazdy

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza 12 stycznia o godz. 17.00 na spotkanie z Januszem Horodniczym poświęcone Mirze Zimińskiej - Sygietyńskiej, Zespołowi Pieśni i Tańca "Mazowsze" oraz Jaremie Stępowskiemu. W programie prezentacje filmowe oraz opowieści wspominkowe.
31 grudnia 2012

Spektakl „ Życie jest diabła warte…”

Centrum Promocji Kultury zaprasza 4 stycznia na spektakl pt. „Życie jest diabła warte…”. Przedstawienie jest  oparte na twórczości Władysława Bronieckiego.  Na scenie wystąpi Halina Rowicka, Dagmara Bąk, Krzysztof Kalczyński oraz Jacek Zienkiewicz. Wstęp 5 zł.

Muzyka z różnych epok

Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy - Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" zaprasza 5 stycznia  o godz. 18:00 na koncert duetu gitarowego pt. "Muzyka z różnych epok". Usłyszymy m.in. utwory J.S.Bacha, C.M.Webera, F.Chopina czy G.Verdiego.
21 grudnia 2012

Rockolędy 2012

Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy Jolanta Kaczorowska oraz Probosz parafii p.w. Św. Feliksa z Kantalicjo, ks. Bernard Czerwiński zapraszają na koncert Rockolędy, który odbędzie się 28 grudnia o 19.30 w Kościele p.w. św. Feliksa z Katalicjo przy ulicy Kościuszkowców 85.
20 grudnia 2012

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek już za nami

Brzmienie kolęd i piękna zimowa aura, pełna białego puchu sprawiły, że słuchając występów solistów, duetów i zespołów w ramach Eliminacji Mazowieckich do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek można było naprawdę poczuć magię zbliżających się świąt. Wydarzenie zebrało 34 uczestników, 14 zespołów i 6 chórów.
19 grudnia 2012

Szwedzka mieszanka romansu i grozy - „Pozwól mi wejść”, reż. Tomas Alfredson

Ostatnio na ekrany polskich kin weszła ostatnia część sagi „Zmierzch”, która po raz pierwszy zaproponowała nam wampira, który nie morduje, nie wykazuje nawet zbytnich rozterek z tym związanych (tak jak w „Wywiadzie z Wampirem” i dalszych ekranizacjach książek Anne Rice), a dodatkowo błyszczy, zamiast płonąć, w słońcu. I może nawet nie czepialibyśmy się innowacyjnego podejścia do wampirycznego tematu, ale całości po prostu nie da się oglądać – jest to zwyczajne romansidło, które pretenduje do bycia czymś trochę bardziej mrocznym, niestety – bez skutku.

Koncert kolęd „Christus Natus Est”

Burmistrz Dzielnicy Wawer i proboszcz parafii pw. MB Królowej Polski zapraszają na koncert kolęd „Christus Natus Est”, który odbędzie się 30 grudnia o godzinie 19:00. Podczas świątecznego muzycznego spotkania wystąpi Klasyczny Kwintet Dęty „FAVORI”, oraz Agnieszka Piass, Dagmara Sokalska, Tomasz Garbarczyk i Grzegorz Soja.

17 grudnia 2012

Koncert Kolęd w wykonaniu Antoniny Krzysztoń

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Antoniny Krzysztoń, który odbędzie się 26 grudnia w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na ul. Borkowskiej 1 o godzinie 18.50.
17 grudnia 2012

"Pięć lat dookoła świata" - spotkanie z Pawłem Kilenem

Paweł Kilen za swoją niesamowitą podróż po czterech kontynentach został uhonorowany najbardziej prestiżową nagrodą podróżniczą w Polsce – Kolosem 2011 w kategorii Podróż Roku. W swoją dotychczas największą podróż, wyruszył dzień po Bożym Narodzeniu w 2006 r., wrócił dzień przed Wigilią 2011 r. Przez 5 lat podróżował autostopem, jachtostopem przez Europę, Azję, Australię i Oceanię, oraz 10-letnim rowerem przez Afrykę.
13 grudnia 2012

„Zima u Kubusia Puszatka” – przedstawienie dla dzieci

16 grudnia o godzinie 16:00 w Ośrodku Działań Twórczych „ Pogodna” wystąpią aktorzy teatru ART-RE. W niedzielne popołudnie wszystkie dzieci będą mogły przenieść się w niezwykły świat Kubusia Puszatka. Tym razem ulubiony miś najmłodszych warszawiaków pokaże zmiany jakie zachodzą w przyrodzie podczas zimy oraz poruszy temat przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

12 grudnia 2012

Podwórkowa Gwiazdka - świąteczne spotkanie

Ośrodek Edukacji Kulturalnej zaprasza na świąteczne spotkanie pod hasłem „ Podwórkowa Gwiazdka”. Spotkanie sąsiadów bliższych i dalszych odbędzie się 16 grudnia o godzinie 14:30 na Placu Zabaw na Osiedlu Majdańska.

 

12 grudnia 2012

Koncert kolęd i pieśni kurpiowskich „ U źródeł”

W piątek 14 grudnia w Centrum Promocji Kultury zaprasza na koncert kolęd i pieśni kurpiowskich „ U źródeł”. Podczas świątecznej imprezy wystąpi Apolonia Nowak, Mariusz Rutkowski, Chór Polihymnia z Gimnazjum nr 18 im. I. J. Paderewskiego pod dyr. Prof. Barbary Jasieńskiej – Sroki. Koncert poprowadzi Jadwiga Stępień

Wigilijny wieczór kolędowy w KK Gocław

W imieniu Klubu Kultury Gocław zapraszamy 17 grudnia o godz. 19:00 na koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć w KK Gocław, wernisaż prac osób z sekcji plastycznych klubu i drobny poczęstunek.
9 grudnia 2012

Świąteczna gra miejska

W sobotę 15 grudnia o godzinie 11:00 wystartuje Świąteczna Gra Miejska. Wszyscy uczestnicy dowiedzą się co przed świętami robią elfy i Święty Mikołaj. Udział w zabawie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Organizatorem nietypowej imprezy jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe oraz portal ZwalczNude.pl

Cudeńka i cudowności na sprzedaż

Ośrodek Działań twórczych „ Pogodna” zaprasza wszystkie osoby, które poszukują oryginalnych prezentów dla bliskich na Świąteczny Kiermasz Rękodzieła. Oryginalne podarunki pod choinkę będzie można nabyć w niedzielę, 16 grudnia w godzinach 14:00- 18:00.

7 grudnia 2012

„Świętanocka” - spektakl muzyczny dla dzieci

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza w niedzielę 9 grudnia br. na godzinę 16:00 na świąteczny spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Rampa: Olgi Szomańskiej i Piotra Furmana.
6 grudnia 2012

Spotkanie otwarte „Poczekalni literackiej”

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte nowo powstałej grupy pasjonatów pisania – „Poczekalni literackiej”. Spotkanie odbędzie się w piątek 7 grudnia br. o godzinie 9:00 w kawiarni Cafe Peron. Wstęp wolny.

5 grudnia 2012

Otwarte Lekcje Historii – literackie spotkanie

W czwartek, 6 grudnia b.r. w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wesoła przy ul. Praskiego Pułku 31 odbędzie się spotkanie z pisarzem i historykiem Sławomirem Koprem.  Autor książek pt. „Tajemnice i sensacje świata antycznego”, „Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej” i „Kobiety władzy PRL” opowie o historii Polski w kontekście życia prywatnego, codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Sierpień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 15 sierpnia 2020

Bitwa Warszawska

Wtorek, 1 września 2020

Oferta pracy: Instruktor/ka JOGI

Wtorek, 1 września 2020

Powszechny spis rolny

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
hotel boss

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń