WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 18 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Kultura

4 kwietnia 2014

Koncert Dzieci-Dzieciom w rembertowskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę - 6 kwietnia - na godzinę 16:00 do swojej siedziby przy ul. Gawędziarzy 8 na koncert instrumentalny w wykonaniu dzieci ze szkoły muzycznej. Wstęp wolny. 
4 kwietnia 2014

„Uśmiech kobiety" - spektakl pantomimiczny

W poniedziałek, 7 kwietnia o godzinie 19:00 Klub Kultury „Gocław” zaprasza na spektakl w formie pantomimy w wykonaniu Teatru "Nikoli" pt. Uśmiech Kobiety”. Jest to magiczna opowieść o dwóch całkowicie różnych kobietach marzących o byciu kochaną. Wstęp: 10 zł.

4 kwietnia 2014

Akcja pod Arsenałem

Z cyklu Otwartych Lekcji Historii proponujemy Państwu temat akcji zbrojnej przeprowadzonej 26 marca 1943 przez Grupy Szturmowe Szarych Szeregów w Warszawie w pobliżu Arsenału u zbiegu ulic Bielańskiej, Długiej i Nalewek. Spotkanie 8 kwietnia 2014 g. 18.30 odbędzie się w kontekście filmu Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”. Lekcję poprowadzi prof. Grzegorz Nowik – historyk i instruktor harcerski w jednym, harcmistrz, koordynator prac merytorycznych i naukowych Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.


 

3 kwietnia 2014

Trąba na Pniu czyli swing to swing

Swobodne połączenie muzycznych przebojów, literackiego żartu i atmosfery niegdysiejszych inteligenckich domów zaserwuje nam Klub Kultury „Saska Kępa”, 6 kwietnia o godzinie 18:00 w ramach Trąby na Pniu – Swing to Swing. W programie amerykańskie i europejskie - w tym polskie - przeboje w rytm rozkołysanej swingowej muzyki.  

3 kwietnia 2014

Ceramika - Druk - Grafika

Zapraszamy na wernisaż pt. "Ceramika - Druk - Grafika". Swoje prace zaprezentują członkowie Związku Ceramików Polskich. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2014 r. o godzinie 18:00 w Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińskiej 2. Wystawa potrwa do 20.04.2014 r.

Masz talent! Nie zmarnuj go!

Jeśli na te słowa pomyślałeś o swoim śpiewaniu, bo wiesz, że właśnie taki talent posiadasz i bardzo lubisz śpiewać, ale jakoś tak ciągle nie ma czasu lub okazji do śpiewania to czytaj dalej – mamy dla Ciebie świetną propozycję!
2 kwietnia 2014

Sen o Warszawie – Warszawski Konkurs Fotograficzny

Warszawa to nie tylko miasto atrakcyjne turystycznie. Była, jest i będzie inspiracją dla wielu artystów. W 1966 r. stała się natchnieniem dla twórców piosenki „Sen o Warszawie”, Marka Gaszyńskiego (autora tekstu) oraz Czesława Niemena (autora muzyki i wykonawcy) – patrona Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 25 im. Czesława Niemena w Warszawie, które w tym roku będzie obchodziło 5-lecie nadania szkole imienia. 

1 kwietnia 2014

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Kochasz opowieści o Muminkach? Może jesteś fanem opowiadań, w których główne role graja małe trolle? Jeśli tak, koniecznie weź udział w XIV ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kukiełka” organizowanym przez Klub Kultury „Zastów”. Masz czas, pokazać swój talent do 25 kwietnia. Nie czekaj :)

31 marca 2014

Thrashowe brzmienie Rembertowa

Składający się w większości z rembertowian zespół Steel Habit niedawno wydał swój pierwszy album. Kapela powstała zimą 2010 r. z inicjatywy perkusisty – Dariusza Karpińskiego oraz gitarzystów Mariusza Marszałka i Macieja Bączka. Wkrótce do zespołu dołączyli basista – Marcin Moneta oraz wokalista – Łukasz Podgórski.

28 marca 2014

Wieści z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wesoła

Ferie spędziliśmy z Kornelem Makuszyńskim, na początku marca uruchomiliśmy blog naszej Biblioteki, a poza tym zapraszamy Państwa na spotkanie pt. "Akcja pod Arsenałem" w ramach Otwartych Lekcji Historii, na wystawę prac plastycznych "Afryka Kazika", na wykład "Ptaki wokół nas" oraz na liczne majowe wydarzenia i do udziału w naszych konkursach.
28 marca 2014

Saksofonista jazzowy w KK „Saska Kępa”

Grzech Piotrowski - kompozytor, producent muzyczny, wydawca, multiinstrumentalista, ale przede wszystkim saksofonista jazzowy o własnym, rozpoznawalnym, przestrzennym brzmieniu wystąpi na scenie Klubu Kultury „Saska Kępa” we wtorek, 1 kwietnia o godzinie 19:00. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Cały ten jazz!". Wstęp 20 zł.

28 marca 2014

Benefis Poetycko-Muzyczny Kazimierza Nowackiego  

Mam przyjemność zrelacjonować wydarzenie, które poetyckim światłem, zaznaczyło swoją niezwykłą oryginalność.  W naszym Klubie Kultury „Marysin” w Marysinie Wawerskim, gościem aktywnej sesji poetyckiej, był Poeta Pan Kazimierz Nowacki, członek grupy Akant i autor  tomiku wierszy „Strofy życia”.

27 marca 2014

Pokaz slajdów i opowieści z podróży Anny i Marcina Szymczaków

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza 29 marca o godzinie 17:00 na pokaz slajdów i opowieści z podróży Anny i Marcina Szymczaków z Wysp Japońskich. Japonia to cztery tysiące wysp rozrzuconych pomiędzy Pacyfikiem a wschodnim wybrzeżem Azji. Pierwsze skojarzenie to tętniące życiem metropolie, takie jak Tokio, Jokohama czy Osaka, superszybkie pociągi i zaawansowana technika. Ale dzisiejsza Japonia to także kryte strzechą chaty, pradawne świątynie, senne przedmieścia i ubrane w kimona gejsze.  

26 marca 2014

Ważne jest to, abyśmy obok siebie mieli ludzi, którzy nas kochają

NIEĆPA 2014 niestety już za nami. W Sali Kongresowej wystąpił m.in. chór kameralny ZWOLEŃ, grupa muzyczna STO% oraz gwiazda wieczoru: zespół Blue Cafè . O dobrą zabawę jak zwykle zadbało Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii wraz z Pomorską Agencją Imprez Artystycznych „PAJA”. 

26 marca 2014

Fotografie Aleksandra Lesińskiego

Mieszkaniec Rembertowa, pan Aleksander Lesiński zaprasza na wystawę swoich zdjęć. Dzieła będziemy mogli podziwiać już w piątek, 28 marca od godziny 19:00 w Galerii Fundacji Archeologia Fotografii. 

25 marca 2014

Słońce najlepsze jest na świecie

Klub kultury „Zastów” zaprasza w sobotę, 29 marca o godzinie 17:00 na koncert pt. „Słońce najlepsze jest na świecie” w wykonaniu wokalistów oraz zespołów „Rokendrolki” oraz „Rokendrolki bis”. Wejściówki są dostępne w godzinach 10:00 – 20:00 w dniach 24-28 marca w klubie kultury.  

25 marca 2014

Przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Katarynka

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza 30 marca o godzinie 16:00 na przedstawienie dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Katarynka pt. „Księżniczka Rosa i Klimek”.Jest to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół, którzy mierżą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. 

Słuchowisko „Andy”

Kolejna odsłona Teatru Twojej Wyobrazi już 28 marca o godzinie 19:00 w Klubie Kultury „Saska Kępa” . Polskie słuchowisko „Andy” w reżyserii Krzysztofa Czeczeta otrzymało nagrodę Prix Europa czyli laur na największym międzynarodowym festiwalu sztuki radiowej i telewizyjnej. Wstęp wolny. 

24 marca 2014

Zsynchronizowane momenty śmiechu

W dniu 2 marca (niedziela) o godz.18.00 w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła wystąpił Kabaret Świerszczychrząszcz w programie "Znowu z plejbeku". Na Ośrodkowej scenie wystąpiło dwóch niezwykle sprawnych mimów: Michał Łysiak i Marcin Wąsowski. 

20 marca 2014

Wieczór poetycko - muzyczny

Kazimierz Nowacki już dziś, 21 marca serdecznie zaprasza na wieczór poetycko – muzyczny, który odbędzie się w Klubie Kultury „Marysin” o godzinie 18:00. Za oprawę muzyczną wieczoru odpowiedzialny będzie Piotr Prokaryn.

wiadomości archiwalne
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń