WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 12 grudnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Kultura

27 grudnia 2011

To był udany kiermasz

W sobotnie popołudnie 17 grudnia Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna zorganizowało świąteczny kiermasz rękodzieła. Można było kupić  biżuterię, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i wiele wiele innych ciekawych i oryginalnych przedmiotów wykonanych przez mieszkańców Wesołej.

Koncert instrumentalny w ODT "Pogodna"

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" - filia Ośrodka Kultury Wesoła m.st. Warszawy zaprasza 7 stycznia o 19 na koncert instrumentalny w wykonaniu Piotra Zawadzkiego (klarnet) i Kariny Górki (fortepian). W programie utwory Schumanna, Francaix, Berga, Denisova.
21 grudnia 2011

Magia jazzu w Aninie

W dniu 13 grudnia w Klubie Kultury „Anin” zagościł jazz. Muzyka o ponad 100-letnim rodowodzie, która w latach 20-tych XX wieku z impetem zawojowała serca i nogi Amerykanów. Zagrały dwa zespoły: „Jazz Blues and Joy Band” z Krakowa pod kierunkiem świetnego puzonisty p. Marka Michalaka oraz kwintet Mariusza Dubrawskiego z Warszawy.
20 grudnia 2011

Zima w Mieście w ODT "Pogodna"

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza wszystkich chętnych, którzy nie wyjadą na zimowe ferie na "Zimę w Mieście 2012". Zajęcia odbywać się będą w ODT "Pogodna" w dniach od 16 stycznia do 27 stycznia 2012 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00. Ilość miejsc ograniczona. Opłata - 7 zł dziennie (koszty obiadu).

19 grudnia 2011

Ogólnopolskie konkursy świąteczne – wielki finał w sali widowiskowej Centrum Zdrowia Dziecka

Święta tuż tuż, co można było poczuć w niedzielę 11 grudnia w sali widowiskowej Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Dzięki uprzejmości pana Pawła Trzcińskiego tego dnia odbyła się gala wręczenia dyplomów i nagród w dwóch ogólnopolskich konkursach plastycznych: „Pocztówka do Świętego Mikołaja” i „Ozdoba choinkowa”.

Rockolędy 2011

Burmistrz Dzielnicy Wawer Jolanta Koczorowska, Proboszcz Parafii pw. Św. Feliksa z Kantalicjo Ks. Bernard Czerwiński oraz Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady Ks. Witold Gajda zapraszają na dwa wyjątkowe koncerty kolęd: 28 i 30 grudnia rodzinne zespoły zagrają rockowe wersje popularnych kolęd.

15 grudnia 2011

OFKiP już po raz XVIII w Wesołej

10 grudnia już po raz XVIII w Wesołej rozbrzmiewały melodie kolęd, które wykonywali uczestnicy Mazowieckich Eliminacji do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika.
13 grudnia 2011

Wystawa „Rękoczyny” czyli artystyczny wieczór w Ośrodku Kultury w Wesołej

Na jeden wieczór sala wystawowa Ośrodka Kultury zamieniła się w bajkową krainę latających aniołów, kolorowych kwiatów i kameralnych rozmów prowadzonych do późnych godzin wieczornych, a sprawcami tego wieczoru były trzy cudowne artystki: Elżbieta Lipiec, Dorota Łasisz i Elżbieta Pankiewicz.
13 grudnia 2011

Nutka Poliglotka 2011

Przegląd Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Klub Kultury „Radość”, po raz pierwszy odbył się w roku 2004. Przesłuchania w tegorocznej edycji odbyły się w dniach 26–27 listopada w Sali konferencyjnej Hotelu Boss.
12 grudnia 2011

EAST WARSAW MUSIC FESTIVAL - zapraszamy na inaugurację

Na inauguracji East Warsaw Music Festival publiczność będzie oklaskiwać artystów związanych z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, którzy zaprezentują amerykański musical komediowy „Siostrunie" o skomplikowanym życiu sióstr zakonnych. Spektakl oparty na scenariuszu Dana Goggina odniósł światowy sukces.

Świąteczny koncert kolęd w Wesołej

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zapraszają 26 grudnia o godz. 13:00 do Kościoła p.w. bł. Jana Pawła II na ul. Okuniewskiej 1 na koncert kolęd w wykonaniu Krystyny Prońko (śpiew), Pawła Serafińskiego (organy Hammonda) i Kuby Raczyńskiego (saksofony).

9 grudnia 2011

Starożytna mądrość we współczesnym świecie

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza 16 grudnia na godzinę 19.30 na wykład „Starożytna mądrość we współczesnym świecie” połączony z otwarciem wystawy "Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód."
9 grudnia 2011

Malarstwo – nowa inicjatywa Stowarzyszenia „Nasza Wesoła”

W poniedziałki w sali Zespołu Szkół nr 94 w Zielonej odbywają się zajęcia sekcji malarskiej, która powstała niedawno z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasza Wesoła”. Łączy pasjonatów pasjonatów sztuki i malowania w różnym wieku.

Pokaz jazdy figurowej na lodowisku w Aninie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wawer serdecznie zaprasza 22 grudnia w godzinach 18-20 na lodowisko w Aninie na pokaz jazdy figurowej na łyżwach. W programie pokaz profesjonalnej grupy łyżwiarskiej oraz liczne konkursy i zabawy.

Twoje zdjęcia na naszych okładkach!

Robisz zdjęcia w Wesołej, Wawrze lub na Pradze Południe? Masz w swojej kolekcji piękne zdjęcia naszych okolic i chciałbyś pokazać je innym lub masz pomysł na ciekawe fotografie, ale ciągle brak Ci pretekstu, żeby je zrobić? Teraz nadarza się okazja! Najładniejsze zdjęcia trafią na okładki naszych miesięczników, a tu zobaczą je dosłownie tysiące mieszkaców.

Rock On 2012 - koncert finałowy

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza 8 września o godz. 16:00 na teren przy OSP przy ul. 1 Praskiego Pułku 31 na koncert finałowy konkursu amatorskich zespołów rockowych Rock On. Do 18:30 występować będą zespoły konkursowe, po nich wystąpi zespół Fanaberia, a o godz. 20:00 pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Myslovitz.

6 grudnia 2011

Mikołajkowa Loco Podróż - jak było w Ćmielowie

Kasia Winiarska i Dorota Łasisz w ramach stworzonego przez siebie projektu „Ceramik Loco” zorganizowały grupie dzieci wyjątkową wyprawę. Wczesnym rankiem 3 grudnia 2011r. wszyscy wybrali się w okolice pięknych Gór Świętokrzyskich do Ćmielowa, małej miejscowości, która jako jedyna w Polsce może pochwalić się Żywym Muzeum Porcelany.

Świąteczne spotkanie z jazzem w Klubie Kultury "Anin"

Klub Kultury „Anin” zaprasza w najbliższy wtorek (13.12.11) na świąteczny koncert jazzowy w wykonaniu Jazz Blues and Joy Band z Krakowa oraz kwintetu Mariusza Dubrawskiego z Warszawy. Koncert poprowadzi Elżbieta Jękot-Orzechowska.

5 grudnia 2011

Co mówi Warszawa?

3 grudnia w Centrum Promocji Kultury odbyła się promocja książki „Mówi Warszawa” – zbioru opowiadań o współczesnej Warszawie, napisanych przez 21 autorów zaproszonych do projektu przez Marka Kochana.

Walentynkowy koncert na Pogodnej

Jeżeli nie maja państwo pomysłu jak spędzić Walentynkowy wieczór zapraszamy do filii Ośrodka Kultury – ODT Pogodna na koncert paryskiego zespołu NILS PROJECT z gościnnym udziałem amerykańskiej wokalistki SHANTELLE MONIQUE
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 14 grudnia 2019

Otwarte zawody Pierwszy Sportowy Krok

Sobota, 14 grudnia 2019

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Niedziela, 15 grudnia 2019

ALTER WAWER - niedziela 15 grudnia 2019

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń