WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 22 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Kultura

17 grudnia 2012

Koncert Kolęd w wykonaniu Antoniny Krzysztoń

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Antoniny Krzysztoń, który odbędzie się 26 grudnia w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa na ul. Borkowskiej 1 o godzinie 18.50.
17 grudnia 2012

"Pięć lat dookoła świata" - spotkanie z Pawłem Kilenem

Paweł Kilen za swoją niesamowitą podróż po czterech kontynentach został uhonorowany najbardziej prestiżową nagrodą podróżniczą w Polsce – Kolosem 2011 w kategorii Podróż Roku. W swoją dotychczas największą podróż, wyruszył dzień po Bożym Narodzeniu w 2006 r., wrócił dzień przed Wigilią 2011 r. Przez 5 lat podróżował autostopem, jachtostopem przez Europę, Azję, Australię i Oceanię, oraz 10-letnim rowerem przez Afrykę.
13 grudnia 2012

„Zima u Kubusia Puszatka” – przedstawienie dla dzieci

16 grudnia o godzinie 16:00 w Ośrodku Działań Twórczych „ Pogodna” wystąpią aktorzy teatru ART-RE. W niedzielne popołudnie wszystkie dzieci będą mogły przenieść się w niezwykły świat Kubusia Puszatka. Tym razem ulubiony miś najmłodszych warszawiaków pokaże zmiany jakie zachodzą w przyrodzie podczas zimy oraz poruszy temat przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

12 grudnia 2012

Podwórkowa Gwiazdka - świąteczne spotkanie

Ośrodek Edukacji Kulturalnej zaprasza na świąteczne spotkanie pod hasłem „ Podwórkowa Gwiazdka”. Spotkanie sąsiadów bliższych i dalszych odbędzie się 16 grudnia o godzinie 14:30 na Placu Zabaw na Osiedlu Majdańska.

 

12 grudnia 2012

Koncert kolęd i pieśni kurpiowskich „ U źródeł”

W piątek 14 grudnia w Centrum Promocji Kultury zaprasza na koncert kolęd i pieśni kurpiowskich „ U źródeł”. Podczas świątecznej imprezy wystąpi Apolonia Nowak, Mariusz Rutkowski, Chór Polihymnia z Gimnazjum nr 18 im. I. J. Paderewskiego pod dyr. Prof. Barbary Jasieńskiej – Sroki. Koncert poprowadzi Jadwiga Stępień

Wigilijny wieczór kolędowy w KK Gocław

W imieniu Klubu Kultury Gocław zapraszamy 17 grudnia o godz. 19:00 na koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć w KK Gocław, wernisaż prac osób z sekcji plastycznych klubu i drobny poczęstunek.
9 grudnia 2012

Świąteczna gra miejska

W sobotę 15 grudnia o godzinie 11:00 wystartuje Świąteczna Gra Miejska. Wszyscy uczestnicy dowiedzą się co przed świętami robią elfy i Święty Mikołaj. Udział w zabawie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Organizatorem nietypowej imprezy jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe oraz portal ZwalczNude.pl

Cudeńka i cudowności na sprzedaż

Ośrodek Działań twórczych „ Pogodna” zaprasza wszystkie osoby, które poszukują oryginalnych prezentów dla bliskich na Świąteczny Kiermasz Rękodzieła. Oryginalne podarunki pod choinkę będzie można nabyć w niedzielę, 16 grudnia w godzinach 14:00- 18:00.

7 grudnia 2012

„Świętanocka” - spektakl muzyczny dla dzieci

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza w niedzielę 9 grudnia br. na godzinę 16:00 na świąteczny spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu aktorów warszawskiego Teatru Rampa: Olgi Szomańskiej i Piotra Furmana.
6 grudnia 2012

Spotkanie otwarte „Poczekalni literackiej”

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na spotkanie otwarte nowo powstałej grupy pasjonatów pisania – „Poczekalni literackiej”. Spotkanie odbędzie się w piątek 7 grudnia br. o godzinie 9:00 w kawiarni Cafe Peron. Wstęp wolny.

5 grudnia 2012

Otwarte Lekcje Historii – literackie spotkanie

W czwartek, 6 grudnia b.r. w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wesoła przy ul. Praskiego Pułku 31 odbędzie się spotkanie z pisarzem i historykiem Sławomirem Koprem.  Autor książek pt. „Tajemnice i sensacje świata antycznego”, „Życie prywatne elit Drugiej Rzeczypospolitej” i „Kobiety władzy PRL” opowie o historii Polski w kontekście życia prywatnego, codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki.
5 grudnia 2012

Zaczarowane domy Andriollego

W sobotę 1 grudnia w Miedzeszynie odbyła się plenerowa impreza artystyczno-edukacyjna pn. „Zaczarowane domy Andriollego” poświęcona architekturze w stylu świdermajer. Można było obejrzeć wystawy zdjęć i obrazów, posłuchać muzyki dawnej, popatrzeć na snycerza przy pracy czy wykonać niezwykłe świdermajerowe fotoplastikony.

5 grudnia 2012

Niezwykły Wawer a w nim

Pod koniec listopada rozpoczął się projekt „Spotkajmy się pomiędzy”. Uczestnicy przedsięwzięcia, organizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa Młodych „Razem”, przez najbliższe pół roku odkryją na nowo niezwykłą historię Wawra. Każdy mieszkaniec dzielnicy może jeszcze włączyć się do projektu.

Mazowiecki konkurs instrumentalny „Hej kolęda, kolęda!”

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza w dniu 15 grudnia br. o godzinie 13:00 do swojej siedziby przy ul. Starzyńskiego 21 (wejście od ul. Żółkiewskiego) na XXII edycję mazowieckiego konkursu na instrumentalne wykonanie kolędy.
3 grudnia 2012

Ceramika i latynoskie rytmy – wernisaż wystawy

W imieniu Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” zapraszamy w czwartek 6 grudnia o godz. 19:00 na wernisaż prac Doroty Łasisz z okazji 15-lecia pracy twórczej, połączony z recitalem muzyki latynoamerykańskiej w wykonaniu Tomasza Kaszubowskiego.
3 grudnia 2012

„Seniora portret własny”- wernisaż wystawy

Rok 2012 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Seniora. W program obchodów w  Wawerskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku wpisuje się także wernisaż i wystawa pt:  „Seniora portret własny”. Wernisaż odbędzie się 8 grudnia 2012 roku o godzinie 16.00 na parterze w budynku szkolnym przy ul.  Żegańskiej 1A.
3 grudnia 2012

Moje życie to… - wyniki dzielnicowego konkursu fotograficznego

W trwającym jesienią kokursie fotograficznym organizowanym przez Wydział Kultury w Dzielnicy Wawer udział wzięło 22 uczestników z łącznie ponad osiemdziesięcioma pracami o różnorodnej tematyce. Poniżej prezentujemy listę laureatów, zachęcając do odwiedzenia Urzędu Dzielnicy, aby objerzeć ich fotografie.
30 listopada 2012

Propozycje Ośrodka Kultury Wesoła na pierwszy weekend grudnia

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła i filia Ośrodka – ODT Pogodna – zapraszają na ciekawe wydarzenia kulturalne w nadchodzący weekend: kabaret teatralny „Scenariusz dla trzech aktorów” w reżyserii Pawła Paszty, klasyczną baśń w interakcyjnym przedstawieniu „Królowa śniegu” i koncert utworów Bułata Okudżawy „Dopóki Ziemia kręci się…”.
29 listopada 2012

Międzypokoleniowe muzykowanie

Projekt "Praska Warsztatownia" dobiega końca. Jego celem był cykl spotkań kulturalno-edukacyjnych adresowanych do dorosłych mieszkańców Dzielnicy Praga Południe. Finałem będzie Międzypokoleniowa Potańcówka z muzyką na żywo wykonywaną przez grupę „Cała Praga Śpiewa”. Impreza odbędzie się 4 grudnia 2012 r. od godz. 16:00 w Centrum Promocji Kultury.
29 listopada 2012

Literackie wróżby andrzejkowe i mikołajkowe czytanie baśni

W piątek 30 listopada nowo otwarta księgarnia w Międzylesiu, przy ul. Pożaryskiego 24, zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na literackie wróżby andrzejkowe. Z kolei w dniach 6-8 grudnia każdorazowo o godz. 11:00 odbędzie się mikołajkowe czytanie baśni, a w księgarni zagości Św. Mikołaj.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


Wtorek, 22 września 2020

Dzień bez samochodu

Sobota, 26 września 2020

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wawrze

Sobota, 26 września 2020

WKPR Wesoła

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń