WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 27 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma

Kultura

3 grudnia 2012

Ceramika i latynoskie rytmy – wernisaż wystawy

W imieniu Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” zapraszamy w czwartek 6 grudnia o godz. 19:00 na wernisaż prac Doroty Łasisz z okazji 15-lecia pracy twórczej, połączony z recitalem muzyki latynoamerykańskiej w wykonaniu Tomasza Kaszubowskiego.
3 grudnia 2012

„Seniora portret własny”- wernisaż wystawy

Rok 2012 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Seniora. W program obchodów w  Wawerskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku wpisuje się także wernisaż i wystawa pt:  „Seniora portret własny”. Wernisaż odbędzie się 8 grudnia 2012 roku o godzinie 16.00 na parterze w budynku szkolnym przy ul.  Żegańskiej 1A.
3 grudnia 2012

Moje życie to… - wyniki dzielnicowego konkursu fotograficznego

W trwającym jesienią kokursie fotograficznym organizowanym przez Wydział Kultury w Dzielnicy Wawer udział wzięło 22 uczestników z łącznie ponad osiemdziesięcioma pracami o różnorodnej tematyce. Poniżej prezentujemy listę laureatów, zachęcając do odwiedzenia Urzędu Dzielnicy, aby objerzeć ich fotografie.
30 listopada 2012

Propozycje Ośrodka Kultury Wesoła na pierwszy weekend grudnia

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła i filia Ośrodka – ODT Pogodna – zapraszają na ciekawe wydarzenia kulturalne w nadchodzący weekend: kabaret teatralny „Scenariusz dla trzech aktorów” w reżyserii Pawła Paszty, klasyczną baśń w interakcyjnym przedstawieniu „Królowa śniegu” i koncert utworów Bułata Okudżawy „Dopóki Ziemia kręci się…”.
29 listopada 2012

Międzypokoleniowe muzykowanie

Projekt "Praska Warsztatownia" dobiega końca. Jego celem był cykl spotkań kulturalno-edukacyjnych adresowanych do dorosłych mieszkańców Dzielnicy Praga Południe. Finałem będzie Międzypokoleniowa Potańcówka z muzyką na żywo wykonywaną przez grupę „Cała Praga Śpiewa”. Impreza odbędzie się 4 grudnia 2012 r. od godz. 16:00 w Centrum Promocji Kultury.
29 listopada 2012

Literackie wróżby andrzejkowe i mikołajkowe czytanie baśni

W piątek 30 listopada nowo otwarta księgarnia w Międzylesiu, przy ul. Pożaryskiego 24, zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na literackie wróżby andrzejkowe. Z kolei w dniach 6-8 grudnia każdorazowo o godz. 11:00 odbędzie się mikołajkowe czytanie baśni, a w księgarni zagości Św. Mikołaj.
28 listopada 2012

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

Już kolejny rok z rzędu Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła wraz ze Stowarzyszeniem Artystycznym Stara Miłosna jest organizatorem Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Od tego roku festiwal z Ogólnopolskiego zmienił nazwę na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.
28 listopada 2012

Anioły są wśród nas, czyli zrób karierę - zostań pomagierem!

W sobotę 1 grudnia w sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II przy ul. Krasiczyńskiej 4/6  (Targówek)  odbędzie się taneczny turniej charytatywny All 4 ONE vol.3, czyli HIP HOP dla Hospicjum Domowe.

23 listopada 2012

Muzyka chóralna w kościele bł. Jana Pawła II

W wesołowskim kościele pod wezwaniem bł. Jana Pawła II (ul. Okuniewska 1 - osiedle Plac Wojska Polskiego), w niedzielę 25 listopada odbędzie się koncert pod hasłem „ Święto muzyki chóralnej”. Motywem przewodnim występu jest muzyka kompozytorów XIX i XX wieku.

21 listopada 2012

Buszman w Zielonej

W dniu 18.11.12 r. w kościele p.w. św. Brata Alberta w osiedlu Zielona odbył się wieczór autorski znanego polskiego poety Cezarego Krzysztofa Buszmana. Dzieciństwo i młodość spędził on w Gdyni. W latach 1997 - 2005 przebywał w Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuował działalność twórczą.
21 listopada 2012

Dawnych wspomnień czar

W środę, 14 listopada br. w Domu Dziennego Pobytu w filii Ośrodka Pomocy Społecznej Praga Południe odbyło się niezwykłe spotkanie naszych seniorów z artystami „Teatru w Domu”. Przedstawienie wyreżyserowane przez p. Janinę Potocką  pt. „ Dawnych wspomnień czar - rozmowy o Pradze”  podbiło serca publiczności.

21 listopada 2012

Wielkie postacie na Saskiej Kępie - Grzegorz Fitelberg

W piątek, 23 listopada o godzinie 19:30 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ulicy Brukselskiej 23 odbędzie się spotkanie z cyklu „ Wielkie postacie na Saskiej Kępie”.  Honorowy patronat  nad wydarzeniem pełni burmistrz dzielnicy Praga Południe - Tomasz Kucharski.

19 listopada 2012

Dopóki Ziemia kręci się... czyli Okudżawa w KK Anin

Klub Kultury Anin zaprasza 20 listopada (wtorek) o godz. 16:00 na koncert poświęcony twórczości Bułata Okudżawy w wykonaniu Wiesława Kowalskiego. Wstęp wolny.
19 listopada 2012

Piosenka Serge’a Gainsbourga w Zastowie

W wyjątkowy wieczór 9 listopada 2012 r. Klub Kultury „Zastów” zamienił się w paryską kawiarenkę. Tę niezwykłą atmosferę mogliśmy zawdzięczać kameralnemu koncertowi grupy „Piąty Dzień”, która zaprezentowała widzom własne aranżacje utworów znanego francuskiego piosenkarza, kompozytora i prowokatora, Serge’a Gainsbourga.
15 listopada 2012

"Smażone zielone pomidory" w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej

Filia Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła – Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza na monodram „Smażone zielone pomidory” w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej.
15 listopada 2012

Trzy kwadranse Swingu

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza na koncert standardów rockowych i muzyki klasycznej: Trzy kwadranse Swingu. Koncert odbędzie się 17 listopada o godzinie 18.00.

15 listopada 2012

Spotkanie autorskie z Tomaszem Bochińskim

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Tomaszem Bochińskim, autorem książki „Opowieści Praskie”.  Spotkanie odbędzie się już dziś o godzinie 18.00 w siedzibie CPK przy ulicy Podskarbińskiej 2.
14 listopada 2012

Urodzinowy koncert Soul Connection

Z okazji 10-lecia istnienia warszawskiej grupy gospel Soul Connection, zespół zagra urodzinowy koncert 2 grudnia 2012 r. w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. Wraz z muzykami Soul Connection wystąpią goście specjalni - gospelowi przyjaciele grupy.
14 listopada 2012

Rusza VI Festiwal Filmów Rosyjskich

Dla wszystkich miłośników kina rosyjskiego mamy dobrą wiadomość - już jutro rusza VI Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Tegoroczna filmowa impreza poświecona jest tematyce sportu. Gościem specjalnym festiwalu będzie gimnastyczka Łarisa Łatynina.
13 listopada 2012

“Zaczarowane domy Andriollego” - poznaj historię swojej okolicy i przenieś się w klimaty z XIX wieku

Klub Kultury „Zastów” zaprasza w sobotę 1 grudnia br. w godzinach 12:00 - 18:00 do świdermajerowskiego wnętrza przy ul. Przewodowej 139 na imprezę artystyczno-edukacyjną pn. „Zaczarowane domy Andriollego”.
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń