WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 8 grudnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Kultura

16 listopada 2011

„Spójrz na to trzeźwo” – problem uzależnień okiem filmowców-amatorów

Na początku listopada w kinokawiarni „Stacja Falenica” odbył się przegląd amatorskich filmów krótkometrażowych pt. „Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia”, który był również finałem konkursu na amatorski film dotyczący szeroko rozumianego zagadnienia uzależnień.
14 listopada 2011

A wakacje dawno się skończyły...

Na dworze coraz chłodniej, dzień już krótszy, wszystko mówi, że wakacje dawno za nami. Ale nie w Klubie Kultury „Zastów”. Tu na dobre rozgościło się lato - zachody słońca nad morzem, przejażdżki konne, zwiedzanie nowych ciekawych miejsc.
11 listopada 2011

Rozstrzygnięcie konkursu "Wesoła - nieznane oblicza" i wernisaż zwycięskich prac

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła zaprasza 17 listopada o godz. 19:00 do ODT "Pogodna" na wernisaż wystawy prac uczestników konkursu fotograficznego "Wesoła - nieznane oblicza".
10 listopada 2011

"Audiostacja. Falenica" nagrodzona

W październiku odbyła się gala Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej 2011. Z dzielnicy Wawer nagrodzony został tylko jednej projekt.  Pozaregulaminową Nagrodę Sejmowej Podkomisji ds. Młodzieży wręczono Pani Lenie Rogowskiej za projekt „Audiostacja. Falenica” zrealizowany w Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym w Falenicy.
10 listopada 2011

Z cyklu HISTORIA, JAKIEJ NIE ZNACIE: „Kawa i rogalik...

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Historia jakiej nie znacie". Tym razem tematem spotkania będzie: „Kawa i rogalik, czyli smakowita opowieść o historii tego, co się na naszych stołach często pojawia”.
9 listopada 2011

Ceramiczna podróż przez Amerykę Łacińską

Pasjonatki kultury latynoamerykańskiej - Dorota Łasisz i Katarzyna Winiarska – startują z nowym projektem pn. „Ceramik Loco”, który łączy z pozoru zupełnie odmienne rzeczy: tworzenie ceramiki i podróże… bez opuszczania kraju. Celem projektu jest przybliżenie w niebanalny sposób kultur poszczególnych krajów Ameryki Łacińskiej.

9 listopada 2011

Głośne czytanie baśni i bajek

W listopadzie, we wtorki o godz. 13:00 i w piątki o godz. 16:30 Biblioteka Publiczna  przy ul. Trawiastej 10, zaprasza najmłodszych na głośne czytanie baśni i bajek - "Legendy Szkockie"
9 listopada 2011

Historia pewnego legionisty - opowieść o Andrzeju Właście

Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów zaprasza 23 listopada o 17:00 na przedstawienie "Historia pewnego legionisty - opowieść o Andrzeju Właście". Wstęp wolny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Wawer Music Festival – Wiesław Ochman i Przyjaciele

W imieniu Jarosława Drzewieckiego serdecznie zapraszamy na 29 koncert w ramach Wawer Music Festival - niezwykłego cyklu koncertów muzyki poważnej w lekkiej, przystępnej formie. Koncert 13 maja będzie spotkaniem z Wiesławem Ochmanem i jego przyjaciółmi z muzycznej sceny.
7 listopada 2011

O siostrach Skłodowskich w Aninie

Światowy rok Marii Skłodowskiej-Curie jeszcze nie dobiegł końca, zatem Oddział Anin Towarzystwa Przyjaciół Warszawy pod koniec września zaprosił zainteresowanych mieszkańców Dzielnicy Wawer na otwarte zebranie poświęcone tej fascynującej Polce.
4 listopada 2011

Szelmostwa lisa Witalisa - przedstawienie dla dzieci w OK Wesoła

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza w najbliższą niedzielę na przedstawienie dla dzieci pt. "Szelmostwa lisa Witalisa" - zabawną inscenizację bajki Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów Teatru Na Wagance.
4 listopada 2011

Koncert Kuby Michalskiego pt. „PODRÓŻ” w Klubie Kultury "Radość"

Klub Kultury ”Radość” zaprasza w tę sobotę na koncert Kuby Michalskiego pt. "Podróż". Usłyszymy wiersze słynnych poetów, m.in. Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza w autorskich aranżacjach artysty. 
3 listopada 2011

Zaproszenie na ogólnopolskie konkursy plastyczne w KK "Zastów"

Klub Kultury „Zastów” serdecznie zaprasza na dwa coroczne konkursy plastyczne związane z tematyką bożonarodzeniową. Pierwszy to "Pocztówka do św. Mikołaja", a drugi - "Ozdoba choinkowa". Oba służą kultywowaniu świątecznej tradycji oraz prezentowaniu drzemiących w Was talentów artystycznych.
3 listopada 2011

Warsztaty teatralne w Klubie Kultury "Radość"

Teatr Lauren zaprasza w najbliższą sobotę na bezpłatne warsztaty aktorskie dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Warsztaty odbędą się w Klubie Kultury "Radość" w godzinach 13:00 - 15:30, aby wziąć udział, należy się zapisać.
3 listopada 2011

Wieczorne spotkania artystyczne w ODT "Pogodna"

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" zaprasza 10 listopada na serię warsztatów z zakresu rękodzieła - o 18:00 dla dzieci w wieku 6-12 lat robienie albumów na zdjęcia techniką scrabooking, a o 19:00 - dla młodzieży i dorosłych wykonywanie świec żelowych. Zgłoszenia przyjmowane są do jutra włącznie.

KOSOVO - podróż ponad podziałami

Ośródek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza 5 listopada o godzinie 17:00 na pokaz slajdów i prelekcję z podróży do Kosova Andrzeja Pasławskiego.

Przegląd Filmów Krótkometrażowych "Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia"

Klub Kultury „Falenica” zaprasza w ten piątek na Przegląd Filmów Krótkometrażowych  będący podsumowaniem projektu "Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia", w ramach którego odbył się konkurs na krótkie filmy amatorskie na temat różnorodnych uzależnień.

Zaduszki jazzowe w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

2 listopada o godz.18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy na ZADUSZKI JAZZOWE. Wystąpi zespół Dixie Warsaw Jazzmen.
21 października 2011

Wystawy w Klubie Kultury "Falenica"

Od najbliższej środy, 26 października, w Klubie Kultury „Falenica” przy ul. Włókienniczej 54 można oglądać dwie wystawy:  „Moje obrazy” - wystawę malarstwa Małgorzaty Bednarczyk oraz "Podane na tacy" - oryginalną prezentację materiałów reklamowych projektów edukacyjno-artystycznych.
20 października 2011

Wesołe animozje pana Puzona i Pięknej Kantyleny

Kinokawiarnia „Stacja Falenica” zaprasza na cykl spotkań muzycznych dla dzieci mających na celu integrację dzieci pełno- i niepełnosprawnych w wieku 2- 12 lat oraz zapoznanie ich z wybranymi arcydziełami muzyki klasycznej i instrumentami muzycznymi. Najbliższe spotkanie już w tą sobotę. 

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Grudzień 2019
PnWtSrCzwPtSoNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Najbliższe wydarzenia


Niedziela, 8 grudnia 2019

"Roztańczony Rembertów" - warsztaty flamenco

Niedziela, 8 grudnia 2019

Rembertowskie Mikołajki 2019

Niedziela, 8 grudnia 2019

Wieczór Wigilijny „Human Things”

Zgłoś wydarzenie

Wesbud
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czym rozgrzewasz się w jesienne wieczory?

Zdecydowanie herbatą, to mój ulubiony napój
Wybieram owocowo-ziołowe napary, lubię nowe połączenia
Ziółkami, oprócz smaku mają też działanie lecznicze
Jestem wierny/a kawie
Wybieram coś mocniejszego
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń