WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Czwartek, 23 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Kultura

13 grudnia 2011

Nutka Poliglotka 2011

Przegląd Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Klub Kultury „Radość”, po raz pierwszy odbył się w roku 2004. Przesłuchania w tegorocznej edycji odbyły się w dniach 26–27 listopada w Sali konferencyjnej Hotelu Boss.
12 grudnia 2011

EAST WARSAW MUSIC FESTIVAL - zapraszamy na inaugurację

Na inauguracji East Warsaw Music Festival publiczność będzie oklaskiwać artystów związanych z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, którzy zaprezentują amerykański musical komediowy „Siostrunie" o skomplikowanym życiu sióstr zakonnych. Spektakl oparty na scenariuszu Dana Goggina odniósł światowy sukces.

Świąteczny koncert kolęd w Wesołej

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zapraszają 26 grudnia o godz. 13:00 do Kościoła p.w. bł. Jana Pawła II na ul. Okuniewskiej 1 na koncert kolęd w wykonaniu Krystyny Prońko (śpiew), Pawła Serafińskiego (organy Hammonda) i Kuby Raczyńskiego (saksofony).

9 grudnia 2011

Starożytna mądrość we współczesnym świecie

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza 16 grudnia na godzinę 19.30 na wykład „Starożytna mądrość we współczesnym świecie” połączony z otwarciem wystawy "Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód."
9 grudnia 2011

Malarstwo – nowa inicjatywa Stowarzyszenia „Nasza Wesoła”

W poniedziałki w sali Zespołu Szkół nr 94 w Zielonej odbywają się zajęcia sekcji malarskiej, która powstała niedawno z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasza Wesoła”. Łączy pasjonatów pasjonatów sztuki i malowania w różnym wieku.

Pokaz jazdy figurowej na lodowisku w Aninie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wawer serdecznie zaprasza 22 grudnia w godzinach 18-20 na lodowisko w Aninie na pokaz jazdy figurowej na łyżwach. W programie pokaz profesjonalnej grupy łyżwiarskiej oraz liczne konkursy i zabawy.

Twoje zdjęcia na naszych okładkach!

Robisz zdjęcia w Wesołej, Wawrze lub na Pradze Południe? Masz w swojej kolekcji piękne zdjęcia naszych okolic i chciałbyś pokazać je innym lub masz pomysł na ciekawe fotografie, ale ciągle brak Ci pretekstu, żeby je zrobić? Teraz nadarza się okazja! Najładniejsze zdjęcia trafią na okładki naszych miesięczników, a tu zobaczą je dosłownie tysiące mieszkaców.

Rock On 2012 - koncert finałowy

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza 8 września o godz. 16:00 na teren przy OSP przy ul. 1 Praskiego Pułku 31 na koncert finałowy konkursu amatorskich zespołów rockowych Rock On. Do 18:30 występować będą zespoły konkursowe, po nich wystąpi zespół Fanaberia, a o godz. 20:00 pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Myslovitz.

6 grudnia 2011

Mikołajkowa Loco Podróż - jak było w Ćmielowie

Kasia Winiarska i Dorota Łasisz w ramach stworzonego przez siebie projektu „Ceramik Loco” zorganizowały grupie dzieci wyjątkową wyprawę. Wczesnym rankiem 3 grudnia 2011r. wszyscy wybrali się w okolice pięknych Gór Świętokrzyskich do Ćmielowa, małej miejscowości, która jako jedyna w Polsce może pochwalić się Żywym Muzeum Porcelany.

Świąteczne spotkanie z jazzem w Klubie Kultury "Anin"

Klub Kultury „Anin” zaprasza w najbliższy wtorek (13.12.11) na świąteczny koncert jazzowy w wykonaniu Jazz Blues and Joy Band z Krakowa oraz kwintetu Mariusza Dubrawskiego z Warszawy. Koncert poprowadzi Elżbieta Jękot-Orzechowska.

5 grudnia 2011

Co mówi Warszawa?

3 grudnia w Centrum Promocji Kultury odbyła się promocja książki „Mówi Warszawa” – zbioru opowiadań o współczesnej Warszawie, napisanych przez 21 autorów zaproszonych do projektu przez Marka Kochana.

Walentynkowy koncert na Pogodnej

Jeżeli nie maja państwo pomysłu jak spędzić Walentynkowy wieczór zapraszamy do filii Ośrodka Kultury – ODT Pogodna na koncert paryskiego zespołu NILS PROJECT z gościnnym udziałem amerykańskiej wokalistki SHANTELLE MONIQUE

Tajemnice Mazowieckiego Parku Krajobrazowego: LUDZIE NATURA KULTURA

Mazowiecki Park Krajobrazowy im. Cz. Łaszka z okazji 25-lecia organizuje konkurs fotograficzny mający na celu ukazanie świata przyrody i życia ludzi, społeczności i ekosystemu funkcjonującego na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Temat można ująć dowolnie. Termin nadsyłania zdjęć: 24 sierpnia 2012 r.
24 listopada 2011

Obrazy słońcem malowane

Dwunastego listopada Ośrodek Kultury w Wesołej – mimo długiego weekendu – rozbrzmiewał muzyką i miłym gwarem gości. Sala widowiskowa była wypełniona przez licznie zebranych odwiedzających. Na ścianach wisiały obrazy przywodzące na myśl wakacje, słońce, odpoczynek.

Ostatni koncert III edycji Wawer Music Festival

18.12.2011 odbędzie się ostatni koncert III edycji Wawer Music Festival: musical komediowy "Siostrunie" zrealizowany przez artystów z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Spektaklowi towarzyszyć będzie wystawa wawerskich artystek - Magdaleny Wolff i Agnieszki Mazek pt."Tradycja i nowoczesność".

18 listopada 2011

Mikołajkowa Loco Podróż do Żywego Muzeum Porcelany

Ceramik Loco zaprasza na mikołajkową wycieczkę do Centrum Porcelany Artystycznej w Ćmielowie. Zabawa zacznie się już w czasie przejazdu, a na miejscu poznają Państwo w ożywionej dyskusji historię ceramiki i wezmą udział w warsztatach ceramicznych.

16 listopada 2011

„Spójrz na to trzeźwo” – problem uzależnień okiem filmowców-amatorów

Na początku listopada w kinokawiarni „Stacja Falenica” odbył się przegląd amatorskich filmów krótkometrażowych pt. „Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia”, który był również finałem konkursu na amatorski film dotyczący szeroko rozumianego zagadnienia uzależnień.
14 listopada 2011

A wakacje dawno się skończyły...

Na dworze coraz chłodniej, dzień już krótszy, wszystko mówi, że wakacje dawno za nami. Ale nie w Klubie Kultury „Zastów”. Tu na dobre rozgościło się lato - zachody słońca nad morzem, przejażdżki konne, zwiedzanie nowych ciekawych miejsc.
11 listopada 2011

Rozstrzygnięcie konkursu "Wesoła - nieznane oblicza" i wernisaż zwycięskich prac

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła zaprasza 17 listopada o godz. 19:00 do ODT "Pogodna" na wernisaż wystawy prac uczestników konkursu fotograficznego "Wesoła - nieznane oblicza".
10 listopada 2011

"Audiostacja. Falenica" nagrodzona

W październiku odbyła się gala Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej 2011. Z dzielnicy Wawer nagrodzony został tylko jednej projekt.  Pozaregulaminową Nagrodę Sejmowej Podkomisji ds. Młodzieży wręczono Pani Lenie Rogowskiej za projekt „Audiostacja. Falenica” zrealizowany w Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym w Falenicy.
wiadomości archiwalne
Stalgast
Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń