WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Kultura

21 maja 2013

Podwórko z mazurkami - spektakl muzyczny dla dzieci

Stowarzyszenie „Chata z pomysłami” oraz muzycy zespołu Janusz Prusinowski TRIO i Kaja Prusinowska zapraszają na „Podwórko z Mazurkami” - miejsce, gdzie śpiewa się, tańczy, gra i bawi w potrójny sposób,a wszystko to przy dźwiękach mazurków. Już w tę niedzielę 2 czerwca o godz. 12:30. Wstęp wolny.
20 maja 2013

Gdzie jest szlagier? - Śpiewanki Osieckowe

W imieniu Instytutu Stefana Starzyńskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Fundacji Okularnicy zapraszamy na koncert „Gdzie jest szlagier? Śpiewanki Osieckowe”. Koncert odbędzie się w piątek, 24 maja 2013r. o godzinie 20.00, w Muszli Koncertowej Parku Skaryszewskiego im. I. J. Paderewskiego.
20 maja 2013

Ogólnopolski Konkurs Malarski

Zapraszamy wszystkich, których pasją jest podróżowanie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim “Podróże marzeń Meksyk”, który odbywa się pod patronatem Ambasady Meksyku w Polsce. Celem konkursu jest zainteresowanie uczestników dziedzictwem kulturowym, historią i przyrodą Meksyku, zachęcenie do podróżowania, rozbudzenie ciekawości do poznawania świata.
13 maja 2013

Duet Szamburski-Zakrocki w KK Saska Kępa

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza 14 maja o godzinie 19:00 na niepowtarzalne spotkanie z obrazem ruchomym:  koncert autorskiej muzyki granej na żywo do krótkometrażowych filmów Romana Polańskiego. Cudowne połączenie znakomitego kina z tajemniczą muzyką.
13 maja 2013

Podwójnie jubileuszowy koncert

19 kwietnia w Sali Kongresowej odbył się niezwykły koncert pod hasłem NIEĆPA 2013. Już po raz dziewiąty agencja estradowa Paja i Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii zorganizowało imprezę, podczas której były popularyzowane treści dotyczące profilaktyki uzależnień. W piątkowy wieczór w PKiN wystąpił zespół STO% wraz z Piotrem Nagielem, który odebrał nagrodę za 30 - lecie działalności artystycznej. Gwiazdą wieczoru była grupa De Mono, świętująca z kolei swoje 25- lecie.

13 maja 2013

Powstanie Warszawskie oczami artystów z Teatru Krzesiwo

Już po raz drugi Teatr Krzesiwo gości na Scenie Staromiejskiej ze swoim najnowszym spektaklem "40 cztery". Występ odbędzie się w czwartek 23 maja o godz 19 (wstęp wolny) na Scenie Staromiejskiej w Stołecznym Centrum Edukacji Teatralnej, przy ul.Jezuickiej 4.

11 maja 2013

Majówka teatralna na Pradze Południe

Majówka teatralna - to plenerowy projekt kulturalny, które odbędzie się w weekend na terenie Pragi-Południe. W pierwszym dniu Majówki 17 maja o godz. 15.00 na Placu Szembeka odbędzie się akcja uliczna Teatru Akt Motyle, a 18 maja  o godz. 20.00 w siedzibie Teatru Akt przy Łaziebnej 9 odbędzie się koncert rockowo-bluesowej grupy Entuzjazd i plenerowy spektakl Aktu Płonące Laski 4.

Ceramika. Moc Żywiołów

W mitologiach wielu kultur na świecie podaje się, że Bóg ulepił człowieka z gliny, łącząc w ten sposób cztery światy – ziemię, wodę, ogień i powietrze. Indiańskie legendy uzależniają nawet powstanie różnych kolorów skóry od czasu wypalania w ceramicznym piecu. Są jednak i ludzie, którzy w zwykłej glinie zamykają własne dusze, tworząc niezwykłe dzieła sztuki. Dzięki współpracy Ośrodka Kultury w Wesołej oraz Pracowni Ceramiki Artystycznej Mimbres, 25 maja odbędzie się drugi festiwal ceramiki: „Ceramika. Moc żywiołów”.
9 maja 2013

Grupa Teatralna „Assunta” zaprasza dziś na „Powroty” i „Jestem”

Dziś wieczorem będziecie mieli możliwość obejrzeć nagrodzony na Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych 2013 spektakl „Powroty” Grupy Teatralnej z Radości oraz drugie ich przedstawienie pt. „Jestem”. Pokaz otwarty odbędzie się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4 o godz. 18:00.

7 maja 2013

Recital Rafała Sadowskiego

W niedzielę, 12 maja o godzinie 18:00 w ODT "Pogodna" odbędzie się recital Rafała Sadowskiego. W repertuarze evergreeny wielkich artystów, m. in. Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Krzysztofa Krawczyka i Czerwonych Gitar.
6 maja 2013

Tajemniczy ogród - Gala z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka

W niedzielę, 26 maja o godzinie 12:00 Klub Kultury "Zastów" zaprasza całe rodziny do twórczego spędzenia czasu na pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Taty. W występach scenicznych i koncercie zaprezentują swój dorobek klubowe sekcje: wokalne, taneczne, instrumentalne, „Skrzaty” i „Plastusie”, nauki języków. Tajemniczy ogród zostanie wypełniony sztalugami, przy których każdy będzie mógł puścić wodze fantazji …

2 maja 2013

Grupa Teatralna „Assunta” znów wśród najlepszych!

W dniach 25 – 27 kwietnia 2013 r. w Teatrze Stara Prochownia odbywał  się Warszawski Festiwal Teatralny Młodych organizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej. Mimo ogromnej konkurencji Grupa Teatralna Assunta otrzymała III nagrodę WFTM 2013 r. za spektakl „Powroty”  plasując się za fenomenalnym i w pełni profesjonalnym spektaklem Teatru Pijana Sypialnia z Dorożkarni (I nagroda za „Wyjowisko”) oraz za dojrzałym scenicznie zespołem W Piatek Wieczorem z LO im. Prusa (II nagroda za „Jelenia”).
30 kwietnia 2013

Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych - wernisaż

W środę 8 maja 2013 roku o godz. 17.00 w Wypożyczalni Nr 82, ul. Agrestowa 1 (róg Patriotów) odbędzie sie rozpoczęcie Tygodnia Bibliotek. W tym roku hasłem Tygodnia Bibliotek jest: „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Z tego powodu chcielibyśmy serdecznie zaprosić na wernisaż malarstwa Pani Anny Wachowiec-Grudzień.
30 kwietnia 2013

Anińska klinika weterynarii bohaterem literackim

Spotkanie z autorami i promocja ich książki odbyła się w Klubie Kultury „Anin” w dniu 6 kwietnia br. W szczelnie wypełnionej sali zebrali się właściciele swoich pyszczatych pacjentów, będących pod opieką medyczną świeżo upieczonych literatów, miłośnicy zwierząt i literatury oraz jedna czarna labradorka o circa 40 kg masie i adekwatnym do tego faktu imieniu „Mrówka”.

Rock On 2013 - otwarto zapisy

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy już po raz piąty organizuje konkurs ROCK ON. Z roku na rok rośnie siła tego wydarzenia. W konkursie mogą wziąć udział amatorskie zespoły grające szeroko pojętą muzykę rockową, nie posiadające umowy z wytwórnią płytową oraz profesjonalnego wydawnictwa fonograficznego. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 sierpnia 2013 r.
29 kwietnia 2013

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 - ego Maja

Z okazji obchodów 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja Kwartet WALASEK oraz Fundacja Wspierania Kultury "Warszawscy Wirtuozi" zapraszają na spektakl słowno-muzyczny. 5 maja o godzinie 19:00 w Kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie wystąpią znakomici artyści scen polskich.
25 kwietnia 2013

Zapraszamy na spektakl w KK Saska Kępa

Zapraszamy na spektakl "Droga" z piosenkami Wojciecha Młynarskiego w Klubie Kultury Saska Kępa. Odbędzie się 25 kwietnia o 19.00 w filii CPK Praga-Południe przy Brukselskiej 23. Wstęp: 10 zł.
19 kwietnia 2013

"Śladami mistrzów... wielkie postacie na Saskiej Kępie": Pionierzy polskich wypraw polarnych - Alina i Czesław Centkiewiczowie

19 kwietnia 2013 r. o godz. 19.00 w Klubie Kultury Saska Kępa (filia CPK) przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się siódme spotkanie z cyklu: "Śladami mistrzów ... wielkie postacie na Saskiej Kępie". Poświęcony polskim polarnikom: "Pionierzy polskich wypraw polarnych - Alina i Czesław Centkiewiczowie". Honorowy patronat spotkania polarnik -  Pan Marek Kamiński. Wstęp wolny.
19 kwietnia 2013

Koncert piosenek ze starej płyty

W pierwszą sobotę kwietnia w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła odbył się koncert zespołu Singin’ Birds w składzie: Joanna Czarkowska – sopran, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska – mezzosopran, Dominika Dulny – alt, Marcin Piękos – fortepian, Jacek Kaliszewski – kontrabas, Marcel Piszczorowicz – perkusja.
15 kwietnia 2013

Filharmonia narodowa dla dzieci

Ośrodek Działań Twórczych Pogodna zaprasza wszystkie dzieci na Koncert Filharmonii Narodowej.  Dla najmłodszych  19 kwietnia wystąpi kwartet wokalny Il Canto Minore (sopran, alt, tenor, bas). Będzie to prawdziwy kram z piosenkami! Tymi dawnymi i nowymi, lirycznymi i żartobliwymi.

wiadomości archiwalne
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń