WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 22 stycznia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Kultura

12 kwietnia 2013

Wieczorek taneczny w OEK SBM Grenadierów

Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów przy Al. Stanów Zjednoczonych 40 zaprasza w najbliższą niedzielę na tradycyjny Wieczorek taneczny w godzinach 18:00 – 22:00. Wstęp 10 zł, na miejscu barek z przekąskami oraz zimnymi i ciepłymi napojami.

11 kwietnia 2013

Pamiętajmy o Osieckiej

Ruszyła 16 edycja konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".  Do muzycznej zabawy mogą przystąpić osoby, które ukończyły 16 lat.  Warunkiem udziału jest wybranie dwóch piosenek z tekstem Agnieszki Osieckiej i ich zaprezentowanie przed jury podczas przesłuchań – I etap Konkursu. Organizatorzy muzycznej zabawy czekają na zgłoszenia do 31 maja 2013r.

Baczyński w muzycznej inscenizacji

6 kwietnia w  Klubie Kultury „Radość” odbył się koncert pieśni do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na program złożyły się pieśni do słów poety oraz recytacja jego wierszy. Fascynacja i zauroczenie poezją K.K. Baczyńskiego doprowadziła do realizacji projektu „Promienie”, na który składa się cykl koncertów oraz płyta, których twórcami są Mateusz Jarosz i Barbara Figurniak.

Macierzyństwo w obiektywie - konkurs fotograficzny

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" organizuje konkurs fotograficzny pod hasłem "Misja Mama".  Artystyczna zabawa skierowana jest do wszystkich kobiet, które w oryginalny sposób chcą pokazać blaski lub cienie macierzyństwa. Na fotografie organizatorzy czekają do 30 kwietnia.
9 kwietnia 2013

Spotkanie z Anną Siwek w bibliotece

Biblioteka zaprasza 11.04.2013 o godz. 18.30 na spotkanie autorskie z Anną Siwek, pisarką i podróżniczką. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autorki. Wstęp wolny!
8 kwietnia 2013

AKADEMIA MUZYKI (PO)WAŻNEJ. Koncert Warsaw Erato Trio

W sobotę 13 kwietnia o godz.18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury dzielnicy Wesoła na kolejny koncert z cyklu „AKADEMIA MUZYKI (PO)WAŻNEJ”.Tym razem przed publicznością zaprezentuje się WARSAW ERATO TRIO w składzie: Grzegorz Skrobiński – fortepian, Bartosz Bober – skrzypce, Robert Dacko – wiolonczela.

8 kwietnia 2013

IV Jarmark Aleksandrowski

Klub Kultury Aleksandrów zaprasza na IV Jarmark Aleksandrowski. Na terenie ośrodka, przy akompaniamencie muzyki będzie możliwość utworzenia własnego stoiska z rzeczami, które nam są już niepotrzebne, a dla innych mogą być niezbędne.

8 kwietnia 2013

Spotkanie literackie - "Martwe dusze Pickwicka"

Klub Kultury Saska Kępa zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie literackie zatytułowane "Martwe dusze Pickwicka" organizowane przez znaną mieszkankę naszej dzielnicy Annę Lenar. O tym co mają ze sobą wspólnego wybitni pisarze realizmu Charles Dickens i Nikołaj Gogol będą rozmawiać z uczestnikami spotkania zaproszeni goście - Państwo Barbara i Jacek Bursztynowiczowie oraz prowadzący wieczoru Katarzyna Buczek z Danielem Artymowskim.
5 kwietnia 2013

Radość z teatru, teatr z Radości

Od 12 lat niezmiennie w  piątkowe wieczory  niepozorny budynek  przy ul.Wilgi 19 w Radości napełnia się energią grupy pasjonatów. W prowizorycznie zaciemnionej sali, pełnej kurzu i tajemniczych przedmiotów, spotyka się Grupa Teatralna Assunta.  Na jednej ze ścian spoczywają dumnie dyplomy, statuetki i certyfikaty za osiągnięcia teatralne.
3 kwietnia 2013

W Zastowie po raz XVII zagrały fanfary

W dniu 17 marca do Klubu Kultury „Zastów” na Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer” zawitali goście z całej Polski. Pomimo niesprzyjającej marcowej aury, zainteresowanie imprezą było tak duże, że klubowa sala pękała w szwach.

29 marca 2013

Konkurs dla nauczycieli muzyków

Centrum Promocji Kultury zaprasza na International Master Competition for Music Teachers, który rozpocznie się 12 kwietnia. Konkurs adresowany jest do nauczycieli szkół i uczelni muzycznych, którzy mają udokumentowany staż pracy w szkolnictwie muzycznym.
25 marca 2013

Konkurs duetów fortepianowych

OK Wesoła zaprasza na finał IX edycji konkursu duetów fortepianowych "Na cztery ręce", który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 14:00. Na scenie wystąpią pianiści ruchu amatorskiego. Uczestnicy muzycznej zabawy wykonają 1 lub 2 utwory na cztery ręce na jednej klawiaturze lub na dwóch instrumentach.

22 marca 2013

Teatr Akt czarno to widzi

Od pewnego czasu w Warszawie są organizowane coraz bardziej nietypowe strajki. Ich wyszukana forma często pomaga w realizacji zamierzonych celów. Jednak chyba nikt nie spodziewał się drugiej w historii Polski Czarnej Procesji!

22 marca 2013

Nowa jakość w Stacji Falenica

Falenicka kinokawiarnia po prawie trzech latach owocnej działalności stanęła przed nie lada wyzwaniem – pójścia z duchem czasu i wzbogacenia się o możliwość projekcji filmów w technologii 3D, przy jednoczesnym pozostaniu kinem studyjnym, klimatycznym, świadomie staromodnym… Wyzwanie zostało podjęte i w miniony piątek mieliśmy okazję zobaczyć po raz pierwszy film 3D w Stacji Falenica.
18 marca 2013

Pipi Wędrowniczka - przedstawienie dla dzieci

ODT "Pogodna" zaprasza 24 marca o godzinie 16:00 na przedstawienie pt."Pipi Wędrowniczka" w wykonaniu Teatru Urwis.  Humorystyczna bajka uczy dzieci zaradności, samodzielności oraz daje możliwość poznania elementów kultury różnych zakątków świata, w tym ubioru, obyczajów, muzyki.

17 marca 2013

XI edycja Konkursu Literackiego "O złote pióro"

Klub Kultury "Radość" zachęca do wzięcia udziału w konkursie literackim "O złote pióro". Tegorocznym motywem przewodnim konkursowych prac ma być rozmowa i wywiad z Tuwimem. Głównym celem literackiego konkursu jest promowanie młodych talentów i pobudzenie wrażliwości literackiej. Termin składania prac mija 30 marca 2013 r.

14 marca 2013

Koncert Laureatów w XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Rozśpiewany Wawer

Zapraszamy na Koncert Laureatów oraz galę wręczenia nagród w XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”. Wydarzenie odbędzie się 17 marca, w niedzielę, o godzinie 12.00 w Klubie Kultury „Zastów”.

13 marca 2013

Popołudnie z Poezją w kawiarni Aldona 13

Zapraszamy na poezję Mariusza Wojciecha Łapińskiego, którą przeczyta Zosia Jabłonowska Ratajska przy akompaniamencie Krzysztofa Ratajskiego 17 marca w kawiarni Aldon 13. Podczas niedzielnego Spotkania z Poezją odbędzie się również zbiórka pieniędzy na operacje dla pana Mariusza (zwanego Wojtkiem) polegającą na wszczepieniu stymulatora mózgu.
11 marca 2013

Polscy archeolodzy w peruwiańskich Andach

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła zaprasza na spotkanie z kulturoznawcą Markiem Łasiszem. Tym razem podróżnik opowie o  peruwiańskich Andach, gdzie na ponad 3700 m n.p.m. znajduje się stanowisko archeologiczne Maucallacta. Kiedyś było to jedno z najważniejszych dla Inków centrów ceremonialnych. Dziś prowadzą tu prace polscy archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego, odkrywając ruiny i artefakty związane z tym kiedyś wspaniałym sanktuarium.

11 marca 2013

Teatralnie w Wawrze

Mogłoby się wydawać, że wszystkie najważniejsze teatry warszawskie prezentują swoje najnowsze premiery w okolicach Śródmieścia. Jednak nic bardziej mylnego – w wawerskim ATM Studio oprócz gościnnych spektakli można oglądać stały repertuar właśnie osiadłego tam teatru!

wiadomości archiwalne
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

W Nowym Roku:

rzucę palenie
schudnę
będę się zdrowo odżywiać
zacznę uprawiać sport
zacznę odkładać pieniądze na spełnienie marzeń
nic nie postanawiam, bo zawsze nic mi z tego nie wychodzi
nic nie postanawiam, bo nie uznaję "postanowień noworocznych", przez cały rok staram się zmieniać na lepsze
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń