WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 29 maja 2020 r.
Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Kultura

Świąteczny koncert kolęd w Wesołej

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zapraszają 26 grudnia o godz. 13:00 do Kościoła p.w. bł. Jana Pawła II na ul. Okuniewskiej 1 na koncert kolęd w wykonaniu Krystyny Prońko (śpiew), Pawła Serafińskiego (organy Hammonda) i Kuby Raczyńskiego (saksofony).

9 grudnia 2011

Starożytna mądrość we współczesnym świecie

Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” zaprasza 16 grudnia na godzinę 19.30 na wykład „Starożytna mądrość we współczesnym świecie” połączony z otwarciem wystawy "Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód."
9 grudnia 2011

Malarstwo – nowa inicjatywa Stowarzyszenia „Nasza Wesoła”

W poniedziałki w sali Zespołu Szkół nr 94 w Zielonej odbywają się zajęcia sekcji malarskiej, która powstała niedawno z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasza Wesoła”. Łączy pasjonatów pasjonatów sztuki i malowania w różnym wieku.

Pokaz jazdy figurowej na lodowisku w Aninie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wawer serdecznie zaprasza 22 grudnia w godzinach 18-20 na lodowisko w Aninie na pokaz jazdy figurowej na łyżwach. W programie pokaz profesjonalnej grupy łyżwiarskiej oraz liczne konkursy i zabawy.

Twoje zdjęcia na naszych okładkach!

Robisz zdjęcia w Wesołej, Wawrze lub na Pradze Południe? Masz w swojej kolekcji piękne zdjęcia naszych okolic i chciałbyś pokazać je innym lub masz pomysł na ciekawe fotografie, ale ciągle brak Ci pretekstu, żeby je zrobić? Teraz nadarza się okazja! Najładniejsze zdjęcia trafią na okładki naszych miesięczników, a tu zobaczą je dosłownie tysiące mieszkaców.

Rock On 2012 - koncert finałowy

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza 8 września o godz. 16:00 na teren przy OSP przy ul. 1 Praskiego Pułku 31 na koncert finałowy konkursu amatorskich zespołów rockowych Rock On. Do 18:30 występować będą zespoły konkursowe, po nich wystąpi zespół Fanaberia, a o godz. 20:00 pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Myslovitz.

6 grudnia 2011

Mikołajkowa Loco Podróż - jak było w Ćmielowie

Kasia Winiarska i Dorota Łasisz w ramach stworzonego przez siebie projektu „Ceramik Loco” zorganizowały grupie dzieci wyjątkową wyprawę. Wczesnym rankiem 3 grudnia 2011r. wszyscy wybrali się w okolice pięknych Gór Świętokrzyskich do Ćmielowa, małej miejscowości, która jako jedyna w Polsce może pochwalić się Żywym Muzeum Porcelany.

Świąteczne spotkanie z jazzem w Klubie Kultury "Anin"

Klub Kultury „Anin” zaprasza w najbliższy wtorek (13.12.11) na świąteczny koncert jazzowy w wykonaniu Jazz Blues and Joy Band z Krakowa oraz kwintetu Mariusza Dubrawskiego z Warszawy. Koncert poprowadzi Elżbieta Jękot-Orzechowska.

5 grudnia 2011

Co mówi Warszawa?

3 grudnia w Centrum Promocji Kultury odbyła się promocja książki „Mówi Warszawa” – zbioru opowiadań o współczesnej Warszawie, napisanych przez 21 autorów zaproszonych do projektu przez Marka Kochana.

Walentynkowy koncert na Pogodnej

Jeżeli nie maja państwo pomysłu jak spędzić Walentynkowy wieczór zapraszamy do filii Ośrodka Kultury – ODT Pogodna na koncert paryskiego zespołu NILS PROJECT z gościnnym udziałem amerykańskiej wokalistki SHANTELLE MONIQUE

Tajemnice Mazowieckiego Parku Krajobrazowego: LUDZIE NATURA KULTURA

Mazowiecki Park Krajobrazowy im. Cz. Łaszka z okazji 25-lecia organizuje konkurs fotograficzny mający na celu ukazanie świata przyrody i życia ludzi, społeczności i ekosystemu funkcjonującego na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Temat można ująć dowolnie. Termin nadsyłania zdjęć: 24 sierpnia 2012 r.
24 listopada 2011

Obrazy słońcem malowane

Dwunastego listopada Ośrodek Kultury w Wesołej – mimo długiego weekendu – rozbrzmiewał muzyką i miłym gwarem gości. Sala widowiskowa była wypełniona przez licznie zebranych odwiedzających. Na ścianach wisiały obrazy przywodzące na myśl wakacje, słońce, odpoczynek.

Ostatni koncert III edycji Wawer Music Festival

18.12.2011 odbędzie się ostatni koncert III edycji Wawer Music Festival: musical komediowy "Siostrunie" zrealizowany przez artystów z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Spektaklowi towarzyszyć będzie wystawa wawerskich artystek - Magdaleny Wolff i Agnieszki Mazek pt."Tradycja i nowoczesność".

18 listopada 2011

Mikołajkowa Loco Podróż do Żywego Muzeum Porcelany

Ceramik Loco zaprasza na mikołajkową wycieczkę do Centrum Porcelany Artystycznej w Ćmielowie. Zabawa zacznie się już w czasie przejazdu, a na miejscu poznają Państwo w ożywionej dyskusji historię ceramiki i wezmą udział w warsztatach ceramicznych.

16 listopada 2011

„Spójrz na to trzeźwo” – problem uzależnień okiem filmowców-amatorów

Na początku listopada w kinokawiarni „Stacja Falenica” odbył się przegląd amatorskich filmów krótkometrażowych pt. „Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia”, który był również finałem konkursu na amatorski film dotyczący szeroko rozumianego zagadnienia uzależnień.
14 listopada 2011

A wakacje dawno się skończyły...

Na dworze coraz chłodniej, dzień już krótszy, wszystko mówi, że wakacje dawno za nami. Ale nie w Klubie Kultury „Zastów”. Tu na dobre rozgościło się lato - zachody słońca nad morzem, przejażdżki konne, zwiedzanie nowych ciekawych miejsc.
11 listopada 2011

Rozstrzygnięcie konkursu "Wesoła - nieznane oblicza" i wernisaż zwycięskich prac

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła zaprasza 17 listopada o godz. 19:00 do ODT "Pogodna" na wernisaż wystawy prac uczestników konkursu fotograficznego "Wesoła - nieznane oblicza".
10 listopada 2011

"Audiostacja. Falenica" nagrodzona

W październiku odbyła się gala Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej 2011. Z dzielnicy Wawer nagrodzony został tylko jednej projekt.  Pozaregulaminową Nagrodę Sejmowej Podkomisji ds. Młodzieży wręczono Pani Lenie Rogowskiej za projekt „Audiostacja. Falenica” zrealizowany w Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym w Falenicy.
10 listopada 2011

Z cyklu HISTORIA, JAKIEJ NIE ZNACIE: „Kawa i rogalik...

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Historia jakiej nie znacie". Tym razem tematem spotkania będzie: „Kawa i rogalik, czyli smakowita opowieść o historii tego, co się na naszych stołach często pojawia”.
9 listopada 2011

Ceramiczna podróż przez Amerykę Łacińską

Pasjonatki kultury latynoamerykańskiej - Dorota Łasisz i Katarzyna Winiarska – startują z nowym projektem pn. „Ceramik Loco”, który łączy z pozoru zupełnie odmienne rzeczy: tworzenie ceramiki i podróże… bez opuszczania kraju. Celem projektu jest przybliżenie w niebanalny sposób kultur poszczególnych krajów Ameryki Łacińskiej.

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Maj 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najbliższe wydarzenia


Sobota, 30 maja 2020

Koncert teatralny online - Poczytaj mi i zaśpiewaj

Wtorek, 30 czerwca 2020

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Zgłoś wydarzenie

konstans
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Co myślisz o powrocie systemu roweru miejskiego (Veturilo) w Warszawie?

Pomysł dobry, ale w praktyce słabo działa - częste problemy z wypożyczeniem/oddaniem roweru
Świetny pomysł i doskonale się sprawdza w Warszawie
Zbyt często brakuje rowerów na stacjach, z których chciałbym/chciałabym skorzystać
Może być, ale bez rewelacji
Świetnie promuje jazdę na rowerze
Źle, że go wprowadzili, bo teraz trzeba na chodniku (jako pieszy) mieć oczy dookoła głowy, tylu tu rowerzystów
Fajny, ale rowery często się psują
Dobry, ale za mało stacji wypożyczenia
Nie wiem, nie korzystam
Kiepski, w innych miastach to działa lepiej
Co z tego, że są rowery jak prawie wcale nie ma ścieżek rowerowych?
Zobacz wyniki

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń