WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 26 września 2020 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Kultura

9 listopada 2011

Głośne czytanie baśni i bajek

W listopadzie, we wtorki o godz. 13:00 i w piątki o godz. 16:30 Biblioteka Publiczna  przy ul. Trawiastej 10, zaprasza najmłodszych na głośne czytanie baśni i bajek - "Legendy Szkockie"
9 listopada 2011

Historia pewnego legionisty - opowieść o Andrzeju Właście

Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów zaprasza 23 listopada o 17:00 na przedstawienie "Historia pewnego legionisty - opowieść o Andrzeju Właście". Wstęp wolny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Wawer Music Festival – Wiesław Ochman i Przyjaciele

W imieniu Jarosława Drzewieckiego serdecznie zapraszamy na 29 koncert w ramach Wawer Music Festival - niezwykłego cyklu koncertów muzyki poważnej w lekkiej, przystępnej formie. Koncert 13 maja będzie spotkaniem z Wiesławem Ochmanem i jego przyjaciółmi z muzycznej sceny.
7 listopada 2011

O siostrach Skłodowskich w Aninie

Światowy rok Marii Skłodowskiej-Curie jeszcze nie dobiegł końca, zatem Oddział Anin Towarzystwa Przyjaciół Warszawy pod koniec września zaprosił zainteresowanych mieszkańców Dzielnicy Wawer na otwarte zebranie poświęcone tej fascynującej Polce.
4 listopada 2011

Szelmostwa lisa Witalisa - przedstawienie dla dzieci w OK Wesoła

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza w najbliższą niedzielę na przedstawienie dla dzieci pt. "Szelmostwa lisa Witalisa" - zabawną inscenizację bajki Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów Teatru Na Wagance.
4 listopada 2011

Koncert Kuby Michalskiego pt. „PODRÓŻ” w Klubie Kultury "Radość"

Klub Kultury ”Radość” zaprasza w tę sobotę na koncert Kuby Michalskiego pt. "Podróż". Usłyszymy wiersze słynnych poetów, m.in. Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza w autorskich aranżacjach artysty. 
3 listopada 2011

Zaproszenie na ogólnopolskie konkursy plastyczne w KK "Zastów"

Klub Kultury „Zastów” serdecznie zaprasza na dwa coroczne konkursy plastyczne związane z tematyką bożonarodzeniową. Pierwszy to "Pocztówka do św. Mikołaja", a drugi - "Ozdoba choinkowa". Oba służą kultywowaniu świątecznej tradycji oraz prezentowaniu drzemiących w Was talentów artystycznych.
3 listopada 2011

Warsztaty teatralne w Klubie Kultury "Radość"

Teatr Lauren zaprasza w najbliższą sobotę na bezpłatne warsztaty aktorskie dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Warsztaty odbędą się w Klubie Kultury "Radość" w godzinach 13:00 - 15:30, aby wziąć udział, należy się zapisać.
3 listopada 2011

Wieczorne spotkania artystyczne w ODT "Pogodna"

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" zaprasza 10 listopada na serię warsztatów z zakresu rękodzieła - o 18:00 dla dzieci w wieku 6-12 lat robienie albumów na zdjęcia techniką scrabooking, a o 19:00 - dla młodzieży i dorosłych wykonywanie świec żelowych. Zgłoszenia przyjmowane są do jutra włącznie.

KOSOVO - podróż ponad podziałami

Ośródek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza 5 listopada o godzinie 17:00 na pokaz slajdów i prelekcję z podróży do Kosova Andrzeja Pasławskiego.

Przegląd Filmów Krótkometrażowych "Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia"

Klub Kultury „Falenica” zaprasza w ten piątek na Przegląd Filmów Krótkometrażowych  będący podsumowaniem projektu "Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia", w ramach którego odbył się konkurs na krótkie filmy amatorskie na temat różnorodnych uzależnień.

Zaduszki jazzowe w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

2 listopada o godz.18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy na ZADUSZKI JAZZOWE. Wystąpi zespół Dixie Warsaw Jazzmen.
21 października 2011

Wystawy w Klubie Kultury "Falenica"

Od najbliższej środy, 26 października, w Klubie Kultury „Falenica” przy ul. Włókienniczej 54 można oglądać dwie wystawy:  „Moje obrazy” - wystawę malarstwa Małgorzaty Bednarczyk oraz "Podane na tacy" - oryginalną prezentację materiałów reklamowych projektów edukacyjno-artystycznych.
20 października 2011

Wesołe animozje pana Puzona i Pięknej Kantyleny

Kinokawiarnia „Stacja Falenica” zaprasza na cykl spotkań muzycznych dla dzieci mających na celu integrację dzieci pełno- i niepełnosprawnych w wieku 2- 12 lat oraz zapoznanie ich z wybranymi arcydziełami muzyki klasycznej i instrumentami muzycznymi. Najbliższe spotkanie już w tą sobotę. 

19 października 2011

"Wołyń - moja tęsknota i inne miniaturki" - spotkanie w Bibliotece Publicznej Pragi Południe

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe oraz Stowarzyszenie Rodzin Osadników Wojskowych i Cywilnych Kresów Wschodnich zapraszają 28 października na promocję książki Felicji Konarskiej pt. "Wołyń - moja tęsknota i inne miniaturki".
19 października 2011

Galopem przez Europę z tańcem i śpiewem

Dnia 26.09.2011 r. w Klubie Kultury „Anin” odbył się drugi etap projektu pt. „Galopem przez Europę”. Tym razem uczestnicy mogli zapoznać się z historią muzyki i tańca wybranych krajów europejskich. W części warsztatowej uczyli się poloneza i tańca włoskiego z XVII w. oraz anglojęzycznych, polskich i francuskich piosenek.
18 października 2011

Ceramika i decoupage na szóstkę!

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszyły do działania sekcje manualne działające w Ośrodku Kultury w Wesołej oraz jego filii ODT „Pogodna” w Starej Miłosnej. Wielkim zainteresowaniem cieszą się warsztaty ceramiczne oraz zajęcia z decoupage. Chętnych do glinowego działania jest tak wielu, iż została utworzona dodatkowa grupa.

15 października 2011

Kresy czy pogranicze? Warszawska Jesień Poezji na Stacji Falenica

W piątek 7 października na Stacji Falenica spotkali się miłośnicy poezji i literatury kresowej. W ramach Warszawskiej Jesieni Poezji organizowanej corocznie przez Związek Literatów Polskich, Stacja gościła Waldemara Michalskiego, współtwórcę kwartalnika „Akcent”, krytyka literackiego i poetę.
13 października 2011

Z gościną w domu Marii Skłodowskiej-Curie

W dniu 10 października odbyła się gala wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu na limeryk o Marii Skłodowskiej-Curie, organizowanego przez Klub Kultury "Zastów". Świetności imprezie dodało miejsce spotkania - Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, znajdujące się w domu, w którym urodziła się Noblistka.
11 października 2011

Podróż po Peru – spotkanie z kulturoznawcą Markiem Łasiszem

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zaprasza 23 października na spotkanie z kulturoznawcą – Markiem Łasiszem, poświęcone jego dwumiesięcznej podróży po Peru. Opowieści wzbogacą zdjęcia i filmy.
wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Wrzesień 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Najbliższe wydarzenia


26 - 29 września 2020

Warsztaty: Życie zgodnie z naturą - ogród permakulturowy

Sobota, 26 września 2020

Uliczna uczta w Wesołej

Sobota, 26 września 2020

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Wawrze

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wywołuje u Ciebie duży niepokój?

zdecydowanie nie
raczej nie
trudno powiedzieć
raczej tak
zdecydowanie tak
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń