WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Wtorek, 27 października 2020 r.
Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego

Kultura

16 listopada 2011

„Spójrz na to trzeźwo” – problem uzależnień okiem filmowców-amatorów

Na początku listopada w kinokawiarni „Stacja Falenica” odbył się przegląd amatorskich filmów krótkometrażowych pt. „Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia”, który był również finałem konkursu na amatorski film dotyczący szeroko rozumianego zagadnienia uzależnień.
14 listopada 2011

A wakacje dawno się skończyły...

Na dworze coraz chłodniej, dzień już krótszy, wszystko mówi, że wakacje dawno za nami. Ale nie w Klubie Kultury „Zastów”. Tu na dobre rozgościło się lato - zachody słońca nad morzem, przejażdżki konne, zwiedzanie nowych ciekawych miejsc.
11 listopada 2011

Rozstrzygnięcie konkursu "Wesoła - nieznane oblicza" i wernisaż zwycięskich prac

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła zaprasza 17 listopada o godz. 19:00 do ODT "Pogodna" na wernisaż wystawy prac uczestników konkursu fotograficznego "Wesoła - nieznane oblicza".
10 listopada 2011

"Audiostacja. Falenica" nagrodzona

W październiku odbyła się gala Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej 2011. Z dzielnicy Wawer nagrodzony został tylko jednej projekt.  Pozaregulaminową Nagrodę Sejmowej Podkomisji ds. Młodzieży wręczono Pani Lenie Rogowskiej za projekt „Audiostacja. Falenica” zrealizowany w Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym w Falenicy.
10 listopada 2011

Z cyklu HISTORIA, JAKIEJ NIE ZNACIE: „Kawa i rogalik...

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Historia jakiej nie znacie". Tym razem tematem spotkania będzie: „Kawa i rogalik, czyli smakowita opowieść o historii tego, co się na naszych stołach często pojawia”.
9 listopada 2011

Ceramiczna podróż przez Amerykę Łacińską

Pasjonatki kultury latynoamerykańskiej - Dorota Łasisz i Katarzyna Winiarska – startują z nowym projektem pn. „Ceramik Loco”, który łączy z pozoru zupełnie odmienne rzeczy: tworzenie ceramiki i podróże… bez opuszczania kraju. Celem projektu jest przybliżenie w niebanalny sposób kultur poszczególnych krajów Ameryki Łacińskiej.

9 listopada 2011

Głośne czytanie baśni i bajek

W listopadzie, we wtorki o godz. 13:00 i w piątki o godz. 16:30 Biblioteka Publiczna  przy ul. Trawiastej 10, zaprasza najmłodszych na głośne czytanie baśni i bajek - "Legendy Szkockie"
9 listopada 2011

Historia pewnego legionisty - opowieść o Andrzeju Właście

Ośrodek Edukacji Kulturalnej SBM Grenadierów zaprasza 23 listopada o 17:00 na przedstawienie "Historia pewnego legionisty - opowieść o Andrzeju Właście". Wstęp wolny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Wawer Music Festival – Wiesław Ochman i Przyjaciele

W imieniu Jarosława Drzewieckiego serdecznie zapraszamy na 29 koncert w ramach Wawer Music Festival - niezwykłego cyklu koncertów muzyki poważnej w lekkiej, przystępnej formie. Koncert 13 maja będzie spotkaniem z Wiesławem Ochmanem i jego przyjaciółmi z muzycznej sceny.
7 listopada 2011

O siostrach Skłodowskich w Aninie

Światowy rok Marii Skłodowskiej-Curie jeszcze nie dobiegł końca, zatem Oddział Anin Towarzystwa Przyjaciół Warszawy pod koniec września zaprosił zainteresowanych mieszkańców Dzielnicy Wawer na otwarte zebranie poświęcone tej fascynującej Polce.
4 listopada 2011

Szelmostwa lisa Witalisa - przedstawienie dla dzieci w OK Wesoła

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza w najbliższą niedzielę na przedstawienie dla dzieci pt. "Szelmostwa lisa Witalisa" - zabawną inscenizację bajki Jana Brzechwy w wykonaniu aktorów Teatru Na Wagance.
4 listopada 2011

Koncert Kuby Michalskiego pt. „PODRÓŻ” w Klubie Kultury "Radość"

Klub Kultury ”Radość” zaprasza w tę sobotę na koncert Kuby Michalskiego pt. "Podróż". Usłyszymy wiersze słynnych poetów, m.in. Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza w autorskich aranżacjach artysty. 
3 listopada 2011

Zaproszenie na ogólnopolskie konkursy plastyczne w KK "Zastów"

Klub Kultury „Zastów” serdecznie zaprasza na dwa coroczne konkursy plastyczne związane z tematyką bożonarodzeniową. Pierwszy to "Pocztówka do św. Mikołaja", a drugi - "Ozdoba choinkowa". Oba służą kultywowaniu świątecznej tradycji oraz prezentowaniu drzemiących w Was talentów artystycznych.
3 listopada 2011

Warsztaty teatralne w Klubie Kultury "Radość"

Teatr Lauren zaprasza w najbliższą sobotę na bezpłatne warsztaty aktorskie dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Warsztaty odbędą się w Klubie Kultury "Radość" w godzinach 13:00 - 15:30, aby wziąć udział, należy się zapisać.
3 listopada 2011

Wieczorne spotkania artystyczne w ODT "Pogodna"

Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna" zaprasza 10 listopada na serię warsztatów z zakresu rękodzieła - o 18:00 dla dzieci w wieku 6-12 lat robienie albumów na zdjęcia techniką scrabooking, a o 19:00 - dla młodzieży i dorosłych wykonywanie świec żelowych. Zgłoszenia przyjmowane są do jutra włącznie.

KOSOVO - podróż ponad podziałami

Ośródek Kultury w Dzielnicy Wesoła zaprasza 5 listopada o godzinie 17:00 na pokaz slajdów i prelekcję z podróży do Kosova Andrzeja Pasławskiego.

Przegląd Filmów Krótkometrażowych "Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia"

Klub Kultury „Falenica” zaprasza w ten piątek na Przegląd Filmów Krótkometrażowych  będący podsumowaniem projektu "Spójrz na to trzeźwo. Kino i terapia", w ramach którego odbył się konkurs na krótkie filmy amatorskie na temat różnorodnych uzależnień.

Zaduszki jazzowe w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

2 listopada o godz.18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy na ZADUSZKI JAZZOWE. Wystąpi zespół Dixie Warsaw Jazzmen.
21 października 2011

Wystawy w Klubie Kultury "Falenica"

Od najbliższej środy, 26 października, w Klubie Kultury „Falenica” przy ul. Włókienniczej 54 można oglądać dwie wystawy:  „Moje obrazy” - wystawę malarstwa Małgorzaty Bednarczyk oraz "Podane na tacy" - oryginalną prezentację materiałów reklamowych projektów edukacyjno-artystycznych.
20 października 2011

Wesołe animozje pana Puzona i Pięknej Kantyleny

Kinokawiarnia „Stacja Falenica” zaprasza na cykl spotkań muzycznych dla dzieci mających na celu integrację dzieci pełno- i niepełnosprawnych w wieku 2- 12 lat oraz zapoznanie ich z wybranymi arcydziełami muzyki klasycznej i instrumentami muzycznymi. Najbliższe spotkanie już w tą sobotę. 

wiadomości archiwalne
Stalgast

Kalendarz Imprez

Październik 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najbliższe wydarzenia


Środa, 28 października 2020

Trwają konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska

Piątek, 30 października 2020

Projekt "Wszyscy śmiejemy się w jednym języku"

Sobota, 31 października 2020

Dzień Wszystkich Świętych

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Październik/jesień to dla mnie przede wszystkim:

Piękny czas wyciszenia i uspokojenia po dynamicznym lecie
Czas refleksji i zadumy
Sezon na przeziębienia i grypę
Pora roku jak każda inna, nie zwracam na to uwagi
Moment dobry na zmiany w życiu
Smutne rozstanie z latem
Wszystko powyższe :)
Żadne z powyższych
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń