WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Spotkanie uczniów SP 173 z sybirakami

Bartłomiej Offerczak  |  25 kwietnia 2019

Spotkanie uczniów SP 173 z sybirakami
W dniu 20.03.2019 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 173 im. Górników Polskich odbyło się spotkanie uczniów z sybirakami. Na spotkanie z uczniami przybyli: Prezes Koła Sybiraków Praga-Południe Pan Janusz Henryk Marciniak wraz z Członkiem Zarządu Koła Panem Mirosławem Adamem Popławskim. 
 
Przybyli goście zapoznali uczniów z tragicznymi losami obywateli polskich zesłanych na Syberię, nakreślając im panoramę najważniejszych wydarzeń historycznych, które doprowadziły do wywózek z Polski pierwotnie do carskiej Rosji, w późniejszym okresie do Związku Radzieckiego. Nie zabrakło także osobistych wspomnień przybyłych gości, zawierających niejednokrotnie wydarzenia tragiczne, jakie spotykały ich samych oraz innych zesłanych na Syberię. Spotkanie z przybyłymi gośćmi cieszyło się uznaniem uczniów, którzy okazują zawsze naszym gościom szacunek i powagę z powodu ich doświadczeń i świadectwa ich ciężkiego niegdyś losu. Uczniowie chętnie zadawali panom pytania podczas spotkania, a także w czasie indywidualnych rozmów z nimi. Goście zaprezentowali uczniom cenne dla nich pamiątki z okresu pobytu na Sybirze. Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej szkoły. Wierzymy, że historie przedstawione przez naszych wspaniałych gości będą kształtować wśród uczniów poczucie przynależności i zachęcą do pielęgnowania historii naszej Ojczyzny, zawierającej doniosłe wydarzenia, jak również że uczniowie będą pochylać się nad tragicznymi losami Polski, do których bezsprzecznie należy sprawa sybiraków.

Cała społeczność SP 173 życzy wszystkim Członkom Koła Związku Sybiraków Praga-Południe wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, radości i uśmiechu na każdy dzień.

Tagi: obywatele, zesłanie, sybir, syberia, szkoła, goście, opowieści, lekcja, historia, dzieci, nauczyciele, szacunek,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast
Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Gdzie w tym roku wyjeżdżasz na wakacje?

Nad morze
W góry
Na Mazury
Za granicę
Nigdzie
Zobacz wyniki
szkoła

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń