WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 8 maja 2021 r.
Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

Styczeń w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios  |  26 stycznia 2012

Na styczniowej sesji Rady Dzielnicy dokonano drobnej zmiany budżetowej na 2012 rok. Pomiędzy działami budżetowymi przeniesiono kwoty 40 190 zł z kosztów eksploatacji mieszkaniowego zasobu komunalnego na gospodarkę targowiskami i handel obwoźny oraz 26 000 zł z wykupu nieruchomości pod budowę ulic XVIII Projektowanej, Radłowej, Mozaikowej i Brzoskwiniowej na wykup gruntu pod budowę ul. I Poprzecznej. Powyższe przesunięcia nie zmieniły w żaden sposób ogólnego budżetu Wawra.

Z prac w Radzie zrezygnował radny PO z Falenicy Jarosław Jankowski. Rada musiała przyjąć jego rezygnację i stwierdziła wygaśnięcie mandatu. Miejsce to zajmie kolejna osoba z listy PO z Falenicy – pan Marek Wilczyński.

Z końcem roku zakończyła się praca Komisji Statutowej. Na sesji Rady przewodnicząca Komisji – radna Joanna Waligóra, przedstawiła sprawozdanie z jej pracy. Komisja Statutowa opracowywała Statuty Rad Osiedli oraz dokonywała poprawek w Statucie Rady Dzielnicy. Członkowie komisji spotkali się na 16 posiedzeniach. Poza 13 nowymi statutami rad osiedli komisja przygotowała szereg dokumentów uzupełniających, takich jak: projekt karty do głosowania, projekt protokołu, projekt karty męża zaufania i in. Statuty przygotowane przez komisję podlegały konsultacjom społecznym i opiniowaniu przez prawników. Po przyjęciu niezbędnych poprawek projekty statutów skierowane zostały do Przewodniczącego Rady Dzielnicy celem przyjęcia ich przez Radę Dzielnicy.

Zarząd Dzielnicy przedstawił sprawozdanie z wykonania inwestycji w minionym roku. Wedle relacji Zarządu wykonanie inwestycji w 2011 w naszej dzielnicy to 89,1 % wobec 86,8 % z roku 2010. Biorąc pod uwagę kilkukrotne zmiany budżetu w ciągu roku, jest to dobry wynik. Gdyby nie problemy z wykupami gruntów, wykonanie budżetu inwestycyjnego byłoby jeszcze lepsze. Podobny problem mają również inne warszawskie dzielnice. Wynika on z długiej drogi odwoławczej i nieuregulowanych stanów własnościowych gruntów. Jeszcze lepiej wykonanie budżetu inwestycyjnego z ubiegłego roku wypada w porównaniu do pierwszego roku minionej kadencji. W 2007 roku - pierwszym roku minionej kadencji - wykonanie inwestycji wyniosło zaledwie 68,1 %.

Tagi: sesja rady dzielnicy, obrady, rada dzielnicy Wawer, inwestycje, statut rad osiedli


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


15 kwietnia - 31 maja 2021

Podziel się swoim skarbem

20 kwietnia - 23 maja 2021

Wymieniamy Karty Ucznia w klasach 4-7

30 kwietnia - 15 czerwca 2021

Nabór do projektu

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń