WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Piątek, 14 maja 2021 r.
Imieniny obchodzą: Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Czerwiec w Radzie Dzielnicy Wawer

Marcin Kurpios   |  22 lipca 2014

Czerwcowa sesja Rady Dzielnicy poświęcona była m.in. przyjęciu zmian budżetowych wraz z wprowadzeniem do planów kolejnych inwestycji, zaopiniowaniem i przekazaniem do Rady Warszawy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Wiśniowa Góra – część I oraz zapoznaniem się ze sprawozdaniem z działalności Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w ubiegłym roku.

Jako że kończy się budowa ul. Panny Wodnej, a w budżecie na tę inwestycję zostały niewykorzystane środki w wysokości 385 tys. złotych, pojawiła się możliwość przesunięcia ich na kolejne inwestycje. Dzięki temu możliwe stało się sfinansowanie rozpoczęcia budowy ulic: Wiązanej (wraz z chodnikiem), Procesyjnej, Jeziorowej i Mydlarskiej. Budowa tych ulic będzie finansowana również z budżetów lat kolejnych i zakończy się w 2016 roku. W podobny sposób sfinansowana zostanie budowa chodnika w ul. Przylaszczkowej. W omawianej zmianie budżetowej, w związku ze zwiększeniem dochodów Dzielnicy, zarezerwowano również 200 tys. złotych na rozpoczęcie budowy nowego przedszkola przy ul. Skalnicowej. Przedszkole to będzie miało 21 nowych oddziałów szkolno-przedszkolnych z salą mediateki i zostanie ukończone w 2016 roku. Kolejną kwotę – 420 tys. złotych przeznaczono na budowę pawilonu wraz z windą w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Zalipie. Ostatnią z rozpatrywanych zmian budżetowych było przyznanie 50 tys. złotych na inwestycje związane z rozbudową, oznakowaniem i wyposażeniem systemu dzielnicowych ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych. Część nowych środków przekazano do ZGN na wykonanie przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych w budynkach komunalnych przy ul. Bambusowej 5, Bystrzyckiej 67 i Patriotów 1/3. Wykonane zostaną również projekty przyłączy gazowych, instalacji gazu i instalacji centralnego ogrzewania w budynkach komunalnych przy ul. Technicznej 3 i 14, Widocznej 45a oraz Płowieckiej 77.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Wiśniowa Góra – część I powstawał kilkanaście lat. Obszar planu zajmuje powierzchnię 115 ha. Jest to teren położony w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, zalesiony w połowie XX wieku. Istniejąca zabudowa to głównie domy jednorodzinne. Plan dopuszcza zieleń leśną, dalszą zabudowę jednorodzinną na działkach z zielenią leśną, usługi zdrowia, opieki społecznej, sportu oraz rekreacji. Radni przyjęli przedstawiony im projekt planu bez uwag i trafi on teraz pod obrady Rady Warszawy.

Dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami – Arkadiusz Kuranowski przedstawił sprawozdanie z działalności Zakładu w 2013 roku. W sprawozdaniu omówiono realizację zadań z gospodarowania majątkiem ZGN, zadań powierzonych do realizacji przez ZGN oraz wykonanie planu dochodów, wydatków i inwestycji. Sprawozdanie to Rada Dzielnicy przyjęła pozytywnie.

W imieniu radnych naszej dzielnicy życzę Państwu udanej przerwy wakacyjnej.

Tagi: Czerwiec w Radzie Dzielnicy Wawer, Rada Dzielnicy Wawer, radni, rada


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


15 kwietnia - 31 maja 2021

Podziel się swoim skarbem

20 kwietnia - 23 maja 2021

Wymieniamy Karty Ucznia w klasach 4-7

30 kwietnia - 15 czerwca 2021

Nabór do projektu

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń