WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 8 maja 2021 r.
Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

XII Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

Redakcja .  |  30 grudnia 2019

XII Wawerskie Forum Edukacyjne w SP 216

W dniu 7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 216 odbyło się XII Wawerskie Forum Edukacyjne. Organizatorem była Anna Wiśniewska – dyrektor szkoły. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Nauczyciel z wyobraźnią – twórcze dziecko –RADOŚĆ TWORZENIA”. Adresatami Forum byli nauczyciele klas I-III, oddziałów przedszkolnych, świetlic szkolnych i pedagodzy specjalni z warszawskich placówek oświatowych.

Przybyłych gości powitała pani Anna Wiśniewska – dyrektor szkoły i pani Renata Potrzebowska –naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla dzielnicy Wawer. Część wspólną dla wszystkich uczestników poprowadziła organizatorka przedsięwzięcia krótkim wykładem na temat wyobraźni. Jak ją spostrzegają dzieci młodsze, a jak nauczyciela z wyobraźnią wyobrażają sobie uczniowie klas starszych. Po krótkiej części otwierającej Forum zaproszono nauczycieli do wzięcia udziału w dwóch z proponowanych warsztatów metodycznych. Panie Ewa Olejniczak i Katarzyna Witkowska wprowadzały nauczycieli w świat programowania w czasie warsztatów „Kod wyobraźni – na tropie programowania w młodszym wieku szkolnym”. Pani Anna Droste przybliżyła uczestnikom system nauczania „Montessori – rozwój zdolności, kreatywności i samodzielności myślenia małego dziecka”. Kolejne warsztaty metodyczne to „Tworzenie pomocy sensorycznych stymulujących rozwój wielozmysłowy dziecka” prowadzone przez panią Elżbietę Konopacką. W czasie zajęć plastycznych „Jesienne grafiki – jak pobudzić wyobraźnię?” prowadzonych przez panie Iwonę Burlikowską i Izabelę Tomaszewską powstały małe dzieła sztuki. Warsztaty „Wyobraźnia nie zna granic – pomysły na wykorzystanie aktywności twórczej dziecka w grach i zabawach ruchowych” poprowadzili pani Katarzyna Matyjaszek i pan Paweł Sosnowski. W czasie przerwy między warsztatami nauczyciele zostali zaproszeni na poczęstunek. To też był moment wspólnych rozmów i wspomnień.

W XII Wawerskim Forum Edukacyjnym uczestniczyło 98 nauczycieli z warszawskich przedszkoli i szkół podstawowych. Nauczyciele byli zadowoleni z udziału w takiej formie doskonalenia zawodowego. Wysoko ocenili organizację całego przedsięwzięcia oraz możliwość dzielenia się dobrą praktyką z innymi uczestnikami. Do zobaczenia za rok na kolejnym Wawerskim Forum Edukacyjnym zorganizowanym w gościnnych progach SP 216.

Składam serdeczne PODZIĘKOWANIE wszystkim nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie XII Wawerskiego Forum Edukacyjnego.
Tagi: wawerskie, forum, edukacyjne, szkoła, sp, 216, polska, nauczyciele, podziękowania, pracownicy, XII, zawodowe,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


15 kwietnia - 31 maja 2021

Podziel się swoim skarbem

20 kwietnia - 23 maja 2021

Wymieniamy Karty Ucznia w klasach 4-7

30 kwietnia - 15 czerwca 2021

Nabór do projektu

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń