WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 13 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Antoni, Lucjan, Gracja

Bułhak uczy i wychowuje szczęśliwe dzieci…

Redakcja .  |  13 maja 2021

Bułhak uczy i wychowuje szczęśliwe dzieci…

Wydawać by się mogło, że najlepsza szkoła to taka, która wymaga, ustala rankingi i promuje ciągłą rywalizację pomiędzy uczniami. Czym to skutkuje? Narastającym stresem u dzieci, lękami i fobią szkolną.

Nasza szkoła promuje coś zupełnie innego- staramy się , aby uczniowie przede wszystkim byli szczęśliwi, czuli się bezpiecznie w swoim środowisku, uzyskiwali dobre wyniki w nauce, co przełoży się w przyszłości na ich sukces. Nauka w Bułhaku w dużej mierze polega na dialogu z uczniem i zrozumieniu jego potrzeb. Tworzymy  przestrzeń do uczenia się , w której uczniowie indywidualnie i grupowo , w swoim tempie mogą się rozwijać. Biorą oni udział w różnych projektach , sami przygotowują ciekawe lekcje, współpracują i porozumiewają się z ludźmi  na całym świecie. Szczególną  wagę przywiązujemy do sprawnego posługiwania się językiem angielskim , na którego naukę kładziony jest duży nacisk. Uczniowie od najmłodszych lat uczą się języka angielskiego w małych grupach , jak również uczą się dwóch przedmiotów w tym języku. Stosujemy nowatorski system oceniania uczniów, który bazuje na rozwijaniu motywacji wewnętrznej .Uczniowie nasi nie stresują się przed pójściem do szkoły, ponieważ nie jest ona miejscem do dyscyplinowania i karania. Zależy nam , aby uczeń Bułhaka był otwarty, życzliwy, twórczy, kreatywny oraz umiał sobie radzić w życiu i sprostać jego wymaganiom. Nie byłoby to możliwe bez kreatywnych i doskonałych nauczycieli, którzy każdą chwilę poświęcają swoim uczniom , są otwarci i empatyczni. 

Nasi pedagodzy przygotowują bardzo ciekawe lekcje i zajęcia dla uczniów, korzystając z nowoczesnych metod nauczania , które z entuzjazmem wprowadzają na swoich lekcjach. Ten entuzjazm przenosi się na uczniów, którzy obserwując zaangażowanie swoich nauczycieli , sami coraz bardziej zachęcają się do nauki. Nasza szkoła patrzy na każdego ucznia jak na wyjątkową osobę z różnymi zdolnościami , które powinien móc rozwijać w procesie edukacji. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby wychować szczęśliwego człowieka i zadbać o jego odporność psychiczną , tak bardzo potrzebną obecnie w obliczu zmieniającego się dynamicznie świata. Zapraszamy do Bułhaka!


                                                                                                            Małgorzata Orłowska

                                                                                                               Dyrektor SSP 12


Tagi: bułhak, uczy, wychowuje, dzieci, informacje, dyrektor, zaproszenie, nauka, szczęście, dziecko, szkolne, wieści,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


30 kwietnia - 15 czerwca 2021

Nabór do projektu

1 czerwca - 4 lipca 2021

38. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

2 czerwca - 30 września 2021

Szkoła życia – konkurs literacki Fundacji na rzecz Wielkich Historii

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń