WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 8 maja 2021 r.
Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

Dzielnica Wesoła ma nową placówkę dla seniorów

Bożena Borys  |  25 września 2018

Dzielnica Wesoła ma nową placówkę dla seniorów

Po wielu latach starań, by w dzielnicy było miejsce dla seniorów, mamy nowy budynek, a w nim Centrum Aktywności przy ulicy Spokojnej. Świetnie skomunikowane, blisko przystanku, w samym sercu dzielnicy. Budynek jest nowy i nowoczesny, zgrabnie zaprojektowany, z wielkim funkcjonalnym tarasem i sporą salą z przesuwaną ścianą i windą dla niepełnosprawnych. Jest to piętrowy budynek. Na górze są sale-pracownie.

21 maja rozpoczęły się pierwsze zajęcia i z miejsca Centrum zaczęło tętnić życiem. Można powiedzieć, że seniorzy tłumnie zaczęli odwiedzać to miejsce. Do czerwca wydano 100 deklaracji. Oferta jest bogata i bardzo różnorodna. W maju zajęcia prowadzili wolontariusze. Od czerwca pracuje już właściwa kadra. Można zapisać się na zajęcia plastyczne, teatralne, treningi pamięci, gimnastykę, szachy, gry planszowe, spotkania edukacyjne, porady psychologa i podologa. Jest z czego wybierać. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wnętrze jest miłe, nowocześnie urządzone. Wygodne kanapy zachęcają, by usiąść z filiżanką kawy czy herbaty i przeczytać książkę (jest ruchoma biblioteka) lub porozmawiać ze znajomymi.

12 czerwca miało miejsce uroczyste otwarcie tej placówki. Uroczystość połączono z seminarium „Poznajmy się”. Z inicjatywy Rady Seniorów Dzielnicy Wesoła, przy pomocy OPS i Urzędu Dzielnicy, organizacje i instytucje zajmujące się sprawami senioralnymi w naszej dzielnicy opowiadały o swojej działalności na rzecz seniorów. Tych organizacji działa w naszej dzielnicy przeszło 10. To Ośrodek Pomocy Społecznej, PKPS, kluby seniora, biblioteki, Caritas, Rada Seniorów Dzielnicy Wesoła, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Związek Kombatantów, Związek Nauczycieli Emerytów, Fundacja „Rodzinne Gniazdo”. Każda z organizacji ma się czym pochwalić, bo działania na rzecz seniorów są podstawową częścią tej działalności. W seminarium uczestniczyło około 50 osób. W otwarciu Centrum uczestniczyli trzej Burmistrzowie naszej dzielnicy. Burmistrz Edward Kłos w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na starania dzielnicy, by seniorom w Wesołej żyło się przyjemniej. Uroczystość zaszczycili też radni, Panie Grażyna Weber, Maria Surawska i Elżbieta Nowosielska. Wysłuchano kilku ciekawych wystąpień. Pan Robert Kadej, Kierownik Zespołu Realizacji Polityki Senioralnej m.st. Warszawy, mówił o polityce senioralnej w naszym mieście, Pani Karolina Iwańska-Wojtkowska, Kierownik Zespołu Projektów Innowacyjnych, mówiła o teleopiece. Wśród seniorów naszej dzielnicy działają wolontariusze. O znaczeniu tego ruchu mówiła Pani Karolina Kłosińska z Centrum Komunikacji Społecznej i „Ochotników Warszawskich”.

Pani Dyrektor OPS Alicja Pasztor podziękowała Pani Architekt tego obiektu i wykonawcom. Niestety nieobecnym. Oprowadziła po obiekcie, pokazując go zgromadzonym uczestnikom seminarium.

Radę Seniorów Dzielnicy Wesoła przedstawiła jej przewodnicząca Bożena Borys, informując o blisko 3-letniej działalności Rady na rzecz wesołowskich seniorów.

Część artystyczną zapewnił Teatr Muzyczny „Niebieskie Migdały” działający przy wesołowskim Domu Kultury pod kierunkiem Lecha Nowickiego. Artyści rozbawili publiczność, wykonując piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Występ był bardzo profesjonalny i zabawny. Artyści wystąpili charytatywnie i za to należą im się ogromne podziękowania.

Seniorzy w dzielnicy Wesoła mają swoje miejsce na ziemi. Kto jeszcze tam nie dotarł, niech nie zwleka, bo na wiele zajęć są już listy rezerwowe. Można zadzwonić, by poznać szczegóły - tel.22 773 44 12. Osobą do kontaktu jest Monika Aleksandrowicz.

Tagi: seniorzy, w, wesołej, nowy, budynek, funkcjonalny, uczestnicy, rozpoczęcie


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


15 kwietnia - 31 maja 2021

Podziel się swoim skarbem

20 kwietnia - 23 maja 2021

Wymieniamy Karty Ucznia w klasach 4-7

30 kwietnia - 15 czerwca 2021

Nabór do projektu

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń