WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Sobota, 8 maja 2021 r.
Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza

Bezpłatne webinaria dla rodziców na temat depresji

Redakcja .  |  1 marca 2021

Bezpłatne webinaria dla rodziców na temat depresji

Startują webinaria „Czym jest depresja?” Skierowane są do rodziców nie tylko w Warszawie.

Uczniowie spędzili już przed monitorami 30 tygodni. W czasie nauki i pracy zdalnej dzieci oraz ich rodzice pozbawieni są kontaktu z innymi ludźmi - żyją w narzuconej izolacji. Warszawa zna problemy obu grup, dlatego stale pomaga w ich rozwiązywaniu.

Plan spotkań:

  • 9 marca 18.00-20.00 - Czym jest depresja? Specyfika depresji u dzieci i nastolatków (edycja II), dołącz do zdarzenia na żywo;
  • 15 marca 18.00-20.00 - Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii (edycja I), dołącz do zdarzenia na żywo;
  • 17 marca 18.00-20.00 - Jak zapobiegać depresji? Zasady dobrostanu psychicznego u dzieci i młodzieży w warunkach pandemii (edycja II), dołącz do zdarzenia na żywo.

Nie obowiązują zapisy. 

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla rodziców i uczniów

Warto przypomnieć, że miasto już w marcu 2020 r. uruchomiło Psychologiczne Centrum Wsparcia dla rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy mogą skorzystać z pomocy psychologów, pedagogów, psychoterapeutów z czterech specjalistycznych poradni psychologiczno-pedagogicznych (specjaliści od poniedziałku do piątku pełnią dyżury telefoniczne). Można tam znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa.

Pomoc dla dzieci i młodzieży w miejskich przychodniach

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne na terenie całego miasta świadczą bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych. Nasi specjaliści diagnozują poziom rozwoju, możliwości i potrzeby dzieci oraz młodzieży, pomagają w efektywnym uczeniu się, rozwijają umiejętności skutecznego rozwiązywania konfliktów i problemów. Wspierają też rodziców i nauczycieli w działaniach wychowawczych i edukacyjnych.

Przykładem takiej placówki jest Centrum TOGO prowadzone przez Warszawski Szpital dla Dzieci SP ZOZ. Ośrodek posiada oddziały na Białołęce (w poradni przy ul. Przykoszarowej 16) oraz w Śródmieściu (al. Wyzwolenia 6). Opieką TOGO są objęte dzieci i młodzież do 21 roku życia oraz ich rodziny i opiekunowie prawni.

W miejskiej przychodni w Ursusie przy ul. Sosnkowskiego 18 (filia SZPZLO Warszawa–Ochota) funkcjonuje dzienny oddział opieki psychologiczno-psychoterapeutycznej oraz psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Młodzi pacjenci mogą skorzystać z leczenia oraz rehabilitacji; także inne dzielnicowe przychodnie prowadzą Poradnie Zdrowia Psychicznego, z których mogą korzystać zarówno dorośli jak i dzieci.

Miasto prowadzi także stronę poświęconą najnowszym informacjom dotyczącym wsparcia rozwoju dziecka: http://pomocdziecku.um.warszawa.pl/. Zamieszczono na niej bezpłatną ofertę placówek publicznych, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz ciekawe informacje o warsztatach psychoedukacyjnych dla rodziców, aktualności o naborze do grup terapeutycznych dla dzieci, o wykładach i spotkaniach ze specjalistami.  

Projekty wsparcia psychologicznego dzieci w budżecie obywatelskim

Wielomiesięczna izolacja i jej skutki są często tematami projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Wiele z nich dotyczy wsparcia po pandemii. Tytuły niektórych pomysłów to ”Pomóżmy dzieciom wyjść z izolacji po pandemii - pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży” czy „Kampania psychoedukacyjno-informacyjna dla mieszkańców Warszawy o wpływie pandemii Covid-19 na zdrowie psychiczne”. Autorzy projektu zauważają, że stres i strach w równym stopniu dotyczą dzieci i młodzieży. Teraz pomysły są oceniane, w drugiej połowie czerwca mieszkańcy będą mogli na nie głosować.

Tagi: pomoc, psychologiczna, informacje, warszawa, wsparcie, centrum, uczniowie, rodzice, poradnia, online,


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


15 kwietnia - 31 maja 2021

Podziel się swoim skarbem

20 kwietnia - 23 maja 2021

Wymieniamy Karty Ucznia w klasach 4-7

30 kwietnia - 15 czerwca 2021

Nabór do projektu

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Czy wiosna motywuje cię do bardziej aktywnego trybu życia?

Tak, wstępuje we mnie nowa energia
Łatwiej mi się ruszyć, ale sama wiosna to za mało
Nie, mój tryb życia nie zmienia się wraz z porami roku
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń