WARSZAWA:   Wesoła - Wawer - Praga Południe - Rembertów

Wybierz wydanie:

Logowanie

automatyczne logowanie
Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

Niedziela, 13 czerwca 2021 r.
Imieniny obchodzą: Antoni, Lucjan, Gracja

„Kultura i Natura” w Wawerskim Centrum Kultury

WCK  |  6 lipca 2015

Wawerskie Centrum Kultury realizuje wiele ciekawych projektów, które wpisują się w program wiodący p/n „Kultura i Natura”. Jedna z inicjatyw to „Nowe Ogrody Kultury”. Jest to projekt wieloletni, który łączy dwa obszary, z pozoru odmienne – kulturę i naturę. W zamierzeniu ma otworzyć przestrzeń do rozmów na temat pracy u podstaw, jaka musi dokonać się w przypadku planowania ogrodów jak i planów rozwoju kultury.

W kulturze jak i w naturze powinniśmy zdiagnozować „podłoże” - jego braki, zasoby i potrzeby, dobrać odpowiednie narzędzia pracy i metody pielęgnacji, aby po jakimś czasie cieszyć się owocami. W ramach projektu odbyło się m.in. spotkanie z wawerskimi artystami i twórcami, którzy opowiadali o swoich ogrodach sztuki inspirując tym innych do poszukiwań własnych pasji. Z projektem związany jest też konkurs na najpiękniejszy ogród ogłoszony przez Wawerskie Centrum Kultury. Nagrodą dla zwycięzcy będzie koncert lub przedstawienie zorganizowane w zwycięskim ogrodzie dla zaproszonych przez właściciela gości. Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać trzy zdjęcia ogrodu pod mailowy adres biuro@wck-wawer.pl. Termin do 17. sierpnia.

Interesująco zapowiada się też wakacyjna forma Kawiarni Naukowej 1a. Przeniesie się ona do zabytkowego tramwaju, który będzie jeździł po Warszawie w każdy piątek od 3. lipca do 21. sierpnia. Czy jest możliwy „świat bez wandalizmów”? Jak odróżnić związki bezpieczne od niebezpiecznych? Jak wytrzymać z cudzym dzieckiem w autobusie? Wszystkich, którzy chcieliby poszukać odpowiedzi na takie pytania zapraszamy do Mobilnej Kawiarni Naukowej 1a. Pomocy w poszukiwaniach będą udzielać niezwykli pasażerowie naszego tramwaju, czyli eksperci, naukowcy, specjaliści w swoich dziedzinach. Wawerskie Centrum Kultury realizuje to przedsięwzięcie wspólnie ze Spółką Tramwaje Warszawskie w ramach kampanii „Kierunek życzliwość w środkach komunikacji miejskiej”. Start o 19:00 z przystanku Al. Zieleniecka (naprzeciwko Teatru Powszechnego). Ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod adresem mailowym kawiarnia@tw.waw.pl.

Po roku działalności WCK może się pochwalić własnymi produkcjami. Niedawno miała miejsce premiera sztuki „Miłość i Prawda” wg dzieł Pierre'a de Marivaux. Przedstawienie zaprezentowali aktorzy z Wawerskiego Teatru Wędrownego. Spektakl wyreżyserował Philippe Chauvin, który jest również reżyserem widowiska opartego na operze „Flis” Stanisława Moniuszki w adaptacji prof. Krzysztofa Heeringa. To produkcja powstała w partnerstwie ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym im. A. Kulikowskiego. Jak do tej pory każde wystawienie tej sztuki spotyka się z aplauzem publiczności. W zamiarze Wawerskiego Centrum Kultury jest stworzenie musicalu „Wawer Story”. Będzie to kolejne ciekawe wydarzenie kulturalne, o którym na pewno poinformujemy na łamach Wiadomości Sąsiedzkich.

Szczegóły działalności Wawerskiego Centrum Kultury jak zawsze na stronie www.wck-wawer.pl i na Facebooku.

 

Tagi: natura, przyroda, kultura WCK, Nowe Ogrody Kultury, Wawerskie Centrum Kultury


Komentarze użytkowników (0)

Dodaj komentarz
stalgast

Kalendarz Imprez

Najbliższe wydarzenia


30 kwietnia - 15 czerwca 2021

Nabór do projektu

1 czerwca - 4 lipca 2021

38. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

2 czerwca - 30 września 2021

Szkoła życia – konkurs literacki Fundacji na rzecz Wielkich Historii

Zgłoś wydarzenie

Mazowiecka 18
Archiwum wydań drukowanych
 

Nasza ankieta

Jakie formy aktywnego, wakacyjnego wypoczynku są dla Ciebie interesujące?

Wycieczki rowerowe
Wspinaczka górska
Spływy kajakowe
Sporty wodne
Sporty ekstremalne
Turystyka piesza
Aktywne zwiedzanie
Inne
Zobacz wyniki
wodociągowa

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter. Wpisz swój adres e-mail:
Zapisz Usuń